Stawka za arkusz przy reprincie
Thread poster: literary

literary
Local time: 16:54
English to Polish
+ ...
Nov 9, 2006

Przetłumaczyłem powieść dla wydawnictwa A. Wydawnictwo A miało podpisaną umowę z właścicielem praw autorskich na 5 lat. Po tych 5 latach prawo do wydawania książki w Polsce przejęło wydawnictwo B. Chcą wykorzystać mój przekład. Jakie są typowe stawki za arkusz dla tłumacza przy takich reprintach? Są to duże wydawnictwa znane w całym kraju.

literary

Direct link Reply with quote

literary
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Nikt nie wie Nov 10, 2006

Zajrzałem jeszcze raz na pl.hum.tlumaczenia, ale widzę, że tam ludzie pytają się nawzajem o pojedyncze słówka
Moje pytanie nie pasowałoby tam bardziej niż na Prozie. Zostaję tutaj. Jakoś pamiętam, że kiedyś te pl.hum.tlumaczenia były o wiele bardziej fachowe.

vladex  Identity Verified
Polish
+ ...
różne grupy dyskusyjne Nov 13, 2006

literary wrote:

widzę, że tam ludzie pytają się nawzajem o pojedyncze słówka

A sam się zapytałeś, o co chciałeś i ci nikt nie odpowiedział?

Pytanie twoje zahacza (choć nie jest w ścisłej tematyce) o grupę Płatności-Problemy-Tłumacze na Yahoo!
Tam można się zapisać na zasadzie subskrypcji (listy przychodzą ci do skrzynki pocztowej) lub przeglądania przez www.

Subscribe: pl-p-t-subscribe@yahoogroups.com
Unsubscribe: pl-p-t-unsubscribe@yahoogroups.com
List owner: pl-p-t-owner@yahoogroups.com

akoś pamiętam, że kiedyś te pl.hum.tlumaczenia były o wiele bardziej fachowe.

Możliwe - dawno tam nie zaglądałem, bo mam teraz mało zleceń i mało czasu na tłumaczenia, ale kiedyś nie było tam tak źle. Są różne fora polskich tłumaczy, a znaczna część osób udziela się we wszystkich nich.

pzdr
piotrek

literary
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
250-300 złotych za arkusz Nov 17, 2006

To typowa stawka, gdyby kogoś to tu jednak ciekawiło. Choć może być niższa albo wyższa. Pomogło mi forum Gazety Wyborczej, gdzie działają od zawsze dwie-trzy tłumaczki literackie. W przyszłości raczej tam będę zadawał takie szczegółowe pytania, chociaż naprawdę jest to przebijanie się przez gąszcz ambitnych młodych literatów.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Stawka za arkusz przy reprincie

Advanced search

PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search