https://www.proz.com/forum/polish/59600-ile_za_t%C5%82umaczenie_po%C5%9Bwiadczone_indeksu_studenckiego.html

Ile za tłumaczenie poświadczone indeksu studenckiego?
Thread poster: Maciej Rychlik
Maciej Rychlik
Maciej Rychlik
Local time: 22:47
English to Polish
+ ...
Nov 12, 2006

Właśnie popełniłem takowe. To moje pierwsze tłumaczenie poświadczone indeksu i nie mam pojęcia ile za nie zawołać. Dokument jest długi, ale z drugiej strony to bardzo szablonowa robota...

 
Agnieszka Hayward (X)
Agnieszka Hayward (X)
Poland
Local time: 22:47
German to Polish
+ ...
pytanie techniczne Nov 12, 2006

jak to "szablonowa robota", skoro właśnie popełniłeś ja po raz pierwszy?

Pozdrawiam,
Agnieszka


 
Grażyna Lesińska
Grażyna Lesińska
Poland
Local time: 22:47
German to Polish
+ ...
jak to ile? Nov 12, 2006

Maciej Rychlik wrote:

Właśnie popełniłem takowe. To moje pierwsze tłumaczenie poświadczone indeksu i nie mam pojęcia ile za nie zawołać. Dokument jest długi, ale z drugiej strony to bardzo szablonowa robota...


Tyle, ile wychodzi stron rozliczeniowych.


 
Teresa Goscinska
Teresa Goscinska  Identity Verified
Local time: 06:47
English to Polish
+ ...
ile za indeks Nov 12, 2006

Tego nie mozna traktowac jako szablon. Kazdy indeks jest inny. Nalezy wycenic tak jak proponuja poprzednie osoby.
To dotyczy kazdego innego dokumentu. Najlepszym sprawdzianem ceny jest zadzwonienie do firmy tlumaczy i zapytanie ich o cene tlumaczenia.
Teresa


 
Maciej Rychlik
Maciej Rychlik
Local time: 22:47
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
A jakto nie szablonowa... Nov 12, 2006

...skoro to jedna wielka tabelka; w 90% ten sam layout; cut, paste and be merry:)!

Co do stron rozliczeniowych... hmm... czy notatki tłumacza odnośnie skal ocen, tytułów naukowych, opisy pieczątek i takich tam rzeczy też wliczać w stronę rozliczeniową? Do tej pory notatek nie wliczałem... Wy wliczacie?


 
Agnieszka Sliwinska
Agnieszka Sliwinska  Identity Verified
Poland
Local time: 22:47
English to Polish
+ ...
Oczywiście, że wliczam! Nov 19, 2006

A dlaczego by nie wyliczać? W końcu to moja praca i na tym polega (m.in.) wykonanie tłumaczenia uwierzytelnionego, że opisujemy tłumaczony dokument. Nigdy by mi nie przyszło do głowy, żeby tego nie uwzględnić w rozliczeniu.

Pozdrawiam,

Agnieszka

Ps. A poza tym nawet przy "szablonowej" robocie wskazana jest duża ostrożność, żeby z rozpędu nie zrobić copy/cut/paste w miejscach innych niż mieślimy zamiar.


 
Grażyna Lesińska
Grażyna Lesińska
Poland
Local time: 22:47
German to Polish
+ ...
tłumaczenie indeksu Nov 20, 2006

czy notatki tłumacza odnośnie skal ocen, tytułów naukowych, opisy pieczątek i takich tam rzeczy też wliczać w stronę rozliczeniową? Do tej pory notatek nie wliczałem... Wy wliczacie?


Wyżej napisałaś, że to Twoje pierwsze tłumaczenie. Tu piszesz, że do tej pory nie wliczałaś. Cos tu nie gra.
A tak na marginesie tytuły i oceny nie podlegają komentarzom tłumacza, chyba ze sa objasnione w oryginale. Proponuję zapoznać sie z wytycznymi i dokumentami na stronie Biura Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej.


 
Agnieszka Sliwinska
Agnieszka Sliwinska  Identity Verified
Poland
Local time: 22:47
English to Polish
+ ...
ten pierwszy raz ... Nov 21, 2006

Ja myślę, że Maciejowi chodzi o to, że tłumaczenie indeksu zdarzyło się mu pierwszy raz, ale nie jest to jego pierwsze tłumaczenie uwierzytelnione w życiu. Prawda?

Agnieszka


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Ile za tłumaczenie poświadczone indeksu studenckiego?






Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »