Pages in topic:   [1 2] >
Konto bankowe w Polsce przy zamieszkaniu zagranicą
Thread poster: Jerzy Czopik

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 16:15
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Jan 6, 2007

Czy jest możliwe otwarcie konta bankowego w PL, nie bęcąc tam zameldowanym?
Jeżeli tak, to jaki bank polecalibyście?

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Jerzy

Aleksandra Kwasnik  Identity Verified
Germany
Polish to German
+ ...
Deutsche Bank Jan 6, 2007

Ja mam od paru lat konto (rachunek) w Deutsche Bank (Rynek Glówny, Krakówicon_smile.gif, nie bylo zadnych problemów z otwarciem dla nie-rezydentów, wszelkie transakcje mozna przeprowadzac online (przelew EU) i jak dotad jestem zadowolona (mimo absurdalnych oplat dodatkowych jak np. "Za nieuzywanie karty" !!!).

HTH -
OK

SlawekW
English to Polish
+ ...
no to sie zacznie;) Jan 6, 2007

mysle, ze ilosc wypowiedzi w tym temacie doprowadzi do pobicia jakiegos Guinessa:)

oraz owszem, mozliwe jest oczywiscie:)

Pozdrawiam,

S.

Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
TOPIC STARTER
Wiem, że nie ma optimum Jan 6, 2007

ale "absurdalne opłaty za nieużywanie karty" to właśnie jesto dokładnie to, czego chcę uniknąć - bo nawet jeżeli miałbym kartę, używałbym jej tylko kilka razy w roku.
Potrzebuję konta najlepiej z zerowymi opłatami, po to, aby móc przechowywać na nim złotówki, zamiast konwertować je na euro po bardzo niekorzystnym kursie (w moim niemieckim banku).

Proszę więc o podanie własnych faworytów, bez dyskutowania - damy radę?

Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
+ ...
mBank / multibank Jan 6, 2007

zdecydowanie najkorzystniejsze jeśli chodzi o opłaty, bo mieszczą się w granicach kilku złotych miesięcznie, a w dodatku obsługa konta w 100% przez Internet. Przelewy zagranicę także bez przeszkód i tanio.

Chętnie bym taki bank znalazła w UK, ale jak dotąd szukam bez powodzeniaicon_frown.gif

Magda

Andrzej Lejman  Identity Verified
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Ale nie dla obcokrajowców Jan 6, 2007

Magda Dziadosz wrote:

zdecydowanie najkorzystniejsze jeśli chodzi o opłaty, bo mieszczą się w granicach kilku złotych miesięcznie, a w dodatku obsługa konta w 100% przez Internet. Przelewy zagranicę także bez przeszkód i tanio.

Chętnie bym taki bank znalazła w UK, ale jak dotąd szukam bez powodzeniaicon_frown.gif

Magda

Wymagają karty stałego pobytu, nie wiedzieć dlaczego właściwie. Poza tym są OK, oprócz tego, że mBankowi od czasu do czasu pada system na kilka godzin, a ostatnio hacking.pl wykrył poważną lukę zabezpieczeń (została już usunięta).

Pozdrawiam

Andrzej

Magdalena Silf
Germany
Member (2006)
German to Polish
+ ...
... slyszalam, Jan 6, 2007

ze Bank Pocztowy jest ok. ponoc zanych meldunkow, zadnych schodow, jest odlegla siostra Postbanku, osobistego doswiadczenia jednak brakicon_wink.gifhttp://www.pocztowy.pl/u235/navi/71

pozdr

Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
TOPIC STARTER
Dziękuję za informacje Jan 7, 2007

poczytałem o pocztowym, ale on się wyraźnie nie obsługuje przez Internet. A w moim przypadku internetowość to podstawa, bo przecież nie będę co chwilę jeździł na polską pocztęicon_smile.gif

Pozdrówki
J.

Evonymus (Ewa Kazmierczak)  Identity Verified
Poland
Member (2010)
English to Polish
+ ...
może BPH? Jan 7, 2007

http://www.bph.pl/pl
moim zdaniem w BPH internetowość bez zarzutu, ale nie wiem jakie są wymagania gdy jest się zameldowanym zagranicą
pozdr, Ewa

Andrzej Lejman  Identity Verified
Member (2004)
German to Polish
+ ...
W BPH są właśnie też te absurdalne kary za niekorzystanie z karty Jan 7, 2007

Ewa Kaźmierczak wrote:

http://www.bph.pl/pl
moim zdaniem w BPH internetowość bez zarzutu, ale nie wiem jakie są wymagania gdy jest się zameldowanym zagranicą
pozdr, Ewa

Poza tym to zawsze był drogi i arogancki bank, a teraz jest w stanie szczątkowym i nie wiadomo, czy w ogóle się ostanie.

Ale można by sprawdzić, czy przejdzie taki numer. Poprosić kogoś z rodziny o założenie konta np. w Multi, WBK czy ING, a następnie poprosić o wydanie drugiej karty do rachunku. Myślę, że da się ustalić telefonicznie, czy to możliwe. W ostateczności można sie posługiwać nawet tą pierwszą kartą w bankomatach; nie da się tylko użyć jej do rozliczeń bezgotówkowych. Obsługa konta przez Internet będzie możliwa i w tym przypadku.

Pozdrawiam

Andrzej

[Edited at 2007-01-07 13:17]

Daniele Martoglio  Identity Verified
Polish to Italian
+ ...
Moje doswiadczenie... Jan 7, 2007

Jerzy Czopik wrote:
Jeżeli tak, to jaki bank polecalibyście?

Jerzy,

oproc mBank (gdzie niestety trzeba miec karta pobytu - ale nie trzeba zadnego stalego pobytu, byle by karta pobytu) polecam WBK.

Kiedy jakies czas temu szukalem "normalny" bank z punkt widzenia "cywilizowanego zachodnioeuropejczyka" trafilem po wiele zaloznych prob do WBK, i tam bylo ok.

Mysle ze najprosciej jest tam dzwonic i pytac. Polecam oddzial na Rynku w Krakowie, mozesz tam rozmawiac z Pania Renata, mowiac ze "przyslal mnie tu Wloch"!icon_wink.gif

Daniele

Dominika Schoenborn  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 15:15
English to Polish
+ ...
A może Inteligo Jan 7, 2007

Tyle że nie wiem, czy trzeba być zameldowanym (otwierałam rachunek u nich, gdy mieszkałam jeszcze w Polsce, ale to było parę lat temu; dowiedz się, jak jest teraz). Jedyna opłata to 0.99 zł/miesięcznie za kartę Visa Electron. Żadnych opłat za prowadzanie rachunku, czy niekorzystanie z karty. Osobiście jestem zadowolona. Dostęp przez Internet, wypłaty w Polsce z bankomatów PKO BP bez prowizji. Polecam.

Pozdrawiam
Dominika

Michał Szcześniewski  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
Z Inteligo zalecam ostrożność... Jan 7, 2007

Witam

Mam rachunek w Inteligo (nie mylić z PKO Inteligo) od prawie 2 lat i generalnie zastrzeżeń nie mam, ale mieli dwie poważne wpadki. Dwukrotnie byłem odcięty od kasy na koncie - nie mogłem podjąć pieniędzy w ŻADNYM bankomacie, nie mogłem zapłacić kartą, a wszystko działo się w godzinach, gdy placówki są już nieczynne. Do tego przy każdej próbie płatności/podejmowania środków z konta, środki te były ODEJMOWANE z mojego rachunku... Wróciły po 5 dniach...
Dlatego też zalecam ostrożność.

Michał

Piotr Wargan  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
Nie rozumiem Jan 8, 2007

Michał Szcześniewski wrote:

Inteligo (nie mylić z PKO Inteligo)

To są 2 różne Inteligo i tak samo się nazywają?????

Elzbieta Pulawska  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Myślę, że Jan 8, 2007

to jest tak, że Inteligo to konto internetowe, a PKO Inteligo (z którego ja korzystam) to możliwość obsługi intenetowej normalnego konta bankowego (w moim przypadku Superkonto). Różnice chyba oczywiste dla osób trochę kumających tematykę bankową, a ze szczegółami można zapoznać się w odnośnych regulaminach.

Pozdrawiam

Elżbieta

PS. A może coś się zmieni na lepsze, kiedy Kazio zostanie prezesemicon_smile.gif

Pages in topic:   [1 2] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Konto bankowe w Polsce przy zamieszkaniu zagranicą

Advanced search

TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
WordFinder Unlimited
For clarity and excellence

WordFinder is the leading dictionary service that gives you the words you want anywhere, anytime. Access 260+ dictionaries from the world's leading dictionary publishers in virtually any device. Find the right word anywhere, anytime - online or offline.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search