Pages in topic:   [1 2 3] >
Kolejna rozrywka nas może czekać
Thread poster: Izabela Szczypka

Izabela Szczypka  Identity Verified
Spain
Local time: 08:14
English to Polish
+ ...
Jan 15, 2007

Tym razem w postaci kas fiskalnych: http://tinyurl.com/yj49qp
Obawiam się problemów prawno-obyczajowych z powodu odległości pomiędzy biurkiem a łózkiem nie przekraczającej 2 metrów oraz faktu, że w przeciwieństwie do w/w łózka biurko mam malutkie i już nic na nim nie zmieszczę ...

bartek  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Kasa fiskalna Jan 15, 2007

mieści się u mnie spokojnie na balkonie. Nie widzę problemu. To coś, co udaje mój gabinet ma 8 m w kwadracie i już nie pomieści jeszcze jednego ustrojstwa. Chyba, że usunę taborecik spod stóp, a pod nimi upchnę kasę.
Izo, nie pomyślałaś o przestrzeni podłóżkowejicon_smile.gif

A poważnie, czy urzędnicy w MF nie mają innych problemów, tylko, jak tu dopaść maluczkiego i śrubę mu dokręcić? Czy każdy w tym kraju musi być traktowany jak potencjalny przestępca?
Duszno mi
T.

PAS  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Lamer pyta Jan 15, 2007

Czy będąc vaciakiem też trza mieć tom kase fiskalnom?

Na balkonie to styki mogą zaśniedzieć, ale ja w sofce rozkładanej mam trochę miejsca.

Pozdrawiam wiosennie,

Paweł

Spain
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
I tu się mylisz Jan 15, 2007

Teoretycznie mam klientowi wydawać paragon fiskalny. Nie będe w tym celu ani włazić pod łóżko, ani latać na balkon, szczególnie w zimie. Czyli zostaje mi dalej tylko jedna opcja lokalizacyjna dla tej kasy, i kłopoty z obyczajówką murowane.

@ PAS: A, nie wiem, ale próg 40,000 PLN to próg zbliżony do progu obowiązkowego VAT, więc pewnie tak ... Co tam faktury, przecież producenci kas z czegoś muszą żyć.
Rence i nogi opadajom.

[Edited at 2007-01-15 13:02]

Piotr Wargan  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
2 pytania... Jan 15, 2007

Czy jeśli się robi tylko dla firm (nie dla osób prywatnych) to też trzeba? Czytam to i czytam i ni rozumim do kuńca?

Może któś wi i mi powi?icon_smile.gif

A ja mam jeszcze inne pytanie:
A czy można teraz zawieszać działalność (US i ZUS miały na ten temat różne zdania)?

Pozdrawiam towarzyszy niedoli (to co - grupowo emigrujemy na bezludną wyspę - może taki eksperymencik Dharma, może się zaszyć gdzieś, jako te LOSTy ....).
Już mi całkiem straszno/ wcale nieśmiesznoicon_frown.gif / -icon_smile.gif

Pozro,
pw

Spain
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Żarty żartami Jan 15, 2007

Ja rozumiem, że chcą skontrolować przychody nieewidencjonowane, ale kto po oficjalnym przekroczeniu 40,000 PLN obrotu ma jeszcze czas i głowę na przychody nieewidencjonowane w ilości wartej zachodu??
Czegoś tu nie rozumiem, ale ostatnio wielu rzeczy nie rozumiem, więc to norma zaczyna być ...icon_frown.gif

Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Właśnie... Jan 15, 2007

Piotr Wargan wrote:

Czy jeśli się robi tylko dla firm (nie dla osób prywatnych) to też trzeba? Czytam to i czytam i ni rozumim do kuńca?

Może któś wi i mi powi?icon_smile.gif

Też nie mogę się doszukać tej informacji. Ja klientów indywidualnych nie obsługuję wcale, innymi słowy w ogóle nie prowadzę usług dla tzw. ludności, a klientom (czyli firmom) wystawiam faktury VATowskie - czyli do tej faktury będę miała dołączać jeszce paragon?icon_confused.gif

A może ten pomysł dotyczy wyłącznie przysięgłych czyli publicznych?

Magda

[Edited at 2007-01-15 13:36]

bartek  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Pytanie Jan 15, 2007

Gdybym zarejestrowała działalność w Czechach, to też z tą kasą musiałabym spać? Czy z każdym tłumaczeniem stawać po tamtej stronie Kudowy?
T.
Magda napisała;
"czyli do tej faktury będę miała dołączać jeszce paragon?"

Magdo, nie strasz. Ja faktycznie urzęduję na 8 metrach i każdy segregator to zmniejszenie ilości tlenu! A poza tym - paragon będzie też musiał wędrować do klienta??!!
T

[Edited at 2007-01-15 13:37]

[Edited at 2007-01-15 13:38]

novjak
English to Russian
+ ...
Zaczekajmy ... Jan 15, 2007

Witam
na razie to są propozycje. Jak pamietacie już nie raz padala taka propozycja przede wszystkim pod kontem lekarzy. Jak na razie nic z tego nie wyszło. Jezeli chodzi o zawieszenie działalności to niby mozno zawieszać ale jednak proszę sprawdzić. Pomysł o emigracji grupowej mi się podoba moze się złożymy i kupimy ta wyspę na sprzedaż (najmniejsza wyspa świata) , no cós będzie wyspa tłumaczy... dlaczego nie?
Jeżeli chodzi o dzialalność w Czechach... mam znajomych mieszkających w Polsce z działalnością w Czarnej Górze. Większość Państw ma już podatki liniowe, w przypadku Czarnej Góry rozliczenia roczne. Latają tam raz do roku. Podobo również są ułatwienia w Czechach.

Pozdrawiam
Oksana

P.S. Jeżeli brakuje m zapraszam mam kilka m wolnych, a w Ikea są świetne 'kłęczniki' więc mozna wygospodarować miejsce pod stołem...

Magdalena Psiuk  Identity Verified
Poland
Member (2016)
English to Polish
+ ...
zawiedzać działalnośći... Jan 15, 2007

nie można. Tzn. pani w ZUS bez pytania przyjmie od nas druczki (ZUA i ZFA chyba), ale możemy się cieszyć tylko do czasu kontroli. Można się "zawiesić" tylko, jeśli jednocześnie wyrejestrujesz się w urzędzie miasta czy gminy, czyli de fakto trzeba zlikwidować firmę, a potem ją założyć na nowo (wszystkie papierki, regony, wpisy do ewidencji na nowo, no i oczywiście opłaty).

ZUS ma 5 lat na sprawdzenie, czy zawieszałeś działąlność, czy nie, i przez te 5 lat mogą ci kazać zapłacić to, co myślałeś, zę udało ci sie zaoszczędzić na zawieszeniu.

Wiem, bo mój znajomy zawieszał działąlność na wakacje - uczy dzieci w przedszkolach różnych dziwnych rzeczy, i oczywiste w wakacje nie zarabia. PArę miesięcy temu dopadł go ZUS, i domaga się nie tylko spłaty zaległych składek, ale też odsetek, jakieś straszne tysiące się z tego zrobiły.

Spain
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Magdo Jan 15, 2007

Jak mi pokażesz publicznego, który z samych uwierzytelnionych tłumaczeń dla osób fizycznych uzyskał 40,000 PLN obrotu, to polecę go obejrzeć jako okaz.icon_smile.gif Czyli publicznych sensu stricto to nie załapie.
Załapie takich publicznych jak ja, dla których tego typu tłumaczenia stanowią może 15% działalności, a cała reszta na faktury leci. I to vatowskie faktury, nie rachunki, bo przy tym poziomie obrotów chciał - nie chciał, jesteś waciakiem.
Jak zwykle w MF wiedzą, że dzwoni, tylko nie wiedzą gdzie. Może im ten pomysł przejdzie z czasem ...

[Edited at 2007-01-15 14:31]

Andrzej Lejman  Identity Verified
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Kasy w postaci implantów należy wszczepić pod skórę Jan 15, 2007

i zaspawać oraz zabetonować lekarzom i prawnikom.
NIGDY nie byłem w stanie wydębić faktury od prawnika, a jeśli tak, to tylko pod warunkiem dopłaty VATu + podatku dochodowego. Oczywiście rezygnowałem z takiego luksusu. A w ogóle, to było jak obraza - ktoś chce fakturę?
O lekarzach szkoda fatygi.

Ja wystawiam tylko faktury, a kasę mam chyba z 8 - 9 lat. Raz na miesiąc się pusty raport drukuje.
Rolki trzeba przechowywać 5 lat, chociaż blakną po pół roku. Raz na pół roku musi przyjść serwis i postawić stempelek w książce serwisowej. Kosztuje to chyba z 80 zeta.

Bo trzeba kraść miliony, wtedy to jest ICH kłopot.

Pozdrawiam

Andrzej

[Edited at 2007-01-15 14:24]

IwonaASzymaniak  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 07:14
Member
English to Polish
+ ...
Nie mogę tam wejść... Jan 15, 2007

Iza Szczypka wrote:

Tym razem w postaci kas fiskalnych: http://tinyurl.com/yj49qp
Obawiam się problemów prawno-obyczajowych z powodu odległości pomiędzy biurkiem a łózkiem nie przekraczającej 2 metrów oraz faktu, że w przeciwieństwie do w/w łózka biurko mam malutkie i już nic na nim nie zmieszczę ...

Iza,
juz kilka razy próbowałam (mniej więcej co godzinę) i nie wchodzi mi link. Przeładowałam komputer, bo czasem jak zapakowany od korzystania z Internetu, to mi tak robi, ale tez nic.
Powiedz, proszę, gdzie szukać.

Pozdrawiam,

Iwona

Spain
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Iwonko Jan 15, 2007

Rzeczpospolita, dział Podatki.
Pełny link: http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070115/ekonomia/ekonomia_a_2.html?k=on;t=2007011520070115

Piotr Wargan  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
@ genre i @ Andrzej Jan 15, 2007

@ genre: Dzięki, czułem, że to tak jest... Czyli likwidować całkiem w zusie i uesie. Sprawa jasna.

@ Andrzej: Doskonałe! A to ci przecie dla ludności usługi trzepią, niepotwierdzane żadnymi fakturami. A taksiarz w taryfie kasę wozi i tych parę groszy zarabia... ale wioska.

Pozdro,
pw

Pages in topic:   [1 2 3] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Kolejna rozrywka nas może czekać

Advanced search

Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search