Off topic: [Rant] Problemy z IE7
Thread poster: PAS
PAS
PAS  Identity Verified
Local time: 09:24
Polish to English
+ ...
Mar 7, 2007

Zainstalowałem to ustrojstwo (wersja polska), ale im głębiej w las, tym gorzej.

1. Podstawowy problem - często polskie litery piszę spod ctrl+alt. W IE7 jest to niemożliwe, bo naciśnięcie klawisza alt odpala pasek menu. Zablokować ani zmienić tego nie można. Rozmawiałem z miłym panem w polskim supporcie MS i stwierdził, że tak musi być.

2. zablokowali wszystkie paski - wyszukiwania i ten "narzędziowy". Pasek wyszukiwania może i wygodny - można wprowad
... See more
Zainstalowałem to ustrojstwo (wersja polska), ale im głębiej w las, tym gorzej.

1. Podstawowy problem - często polskie litery piszę spod ctrl+alt. W IE7 jest to niemożliwe, bo naciśnięcie klawisza alt odpala pasek menu. Zablokować ani zmienić tego nie można. Rozmawiałem z miłym panem w polskim supporcie MS i stwierdził, że tak musi być.

2. zablokowali wszystkie paski - wyszukiwania i ten "narzędziowy". Pasek wyszukiwania może i wygodny - można wprowadzić różne wyszukiwarki itd., ale jego pozycja w prawym górnym rogu jest dla mnie bardzo niewygodna.

3. Schowanie paska menu powoduje, że za każdym razem muszę odpalać spod gwiazdki całą listę ulubionych. Dotychczas odpalałem spod menu "ulubione" i wyświetlały się te, których używam najczęściej. W IE7 wymaga to odpalenia najpierw całego menu (lewym altem), dopiero potem ulubione.

Jeśli macie IE7, to czy macie podobne problemy?

Zaraz odezwie się chór zwolenników ognistego liska. Nigdy go nie używałem i jakoś nie miałem potrzeby. IE mi generalnie pasował.

Paweł
Collapse


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 09:24
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Bezliskowiec odopwiada :) Mar 7, 2007

PAS wrote:

Zainstalowałem to ustrojstwo (wersja polska), ale im głębiej w las, tym gorzej.

1. Podstawowy problem - często polskie litery piszę spod ctrl+alt. W IE7 jest to niemożliwe, bo naciśnięcie klawisza alt odpala pasek menu. Zablokować ani zmienić tego nie można. Rozmawiałem z miłym panem w polskim supporcie MS i stwierdził, że tak musi być.

2. zablokowali wszystkie paski - wyszukiwania i ten "narzędziowy". Pasek wyszukiwania może i wygodny - można wprowadzić różne wyszukiwarki itd., ale jego pozycja w prawym górnym rogu jest dla mnie bardzo niewygodna.

3. Schowanie paska menu powoduje, że za każdym razem muszę odpalać spod gwiazdki całą listę ulubionych. Dotychczas odpalałem spod menu "ulubione" i wyświetlały się te, których używam najczęściej. W IE7 wymaga to odpalenia najpierw całego menu (lewym altem), dopiero potem ulubione.

Jeśli macie IE7, to czy macie podobne problemy?

Zaraz odezwie się chór zwolenników ognistego liska. Nigdy go nie używałem i jakoś nie miałem potrzeby. IE mi generalnie pasował.

Paweł

Ad 1. Mam tak samo, piszę w necie używając klawiatury maszynistki. Robię tak od stu lat i się przyzwyczaiłem.
Ad 2. Pasek Googla jest gdzie trzeba. Pasek linków też jak trzba - reszta mi jakoś niepotrzebna...
Ad 3. Hmm, przyznaję, że zabieram się za porządkowanie ulubionych już od lat, ale jakoś mi stale nie wychodzi. Dlatego mam wszystkie na kupie - jakoś sobie z tym daję radę. Ale od perfekcji to dalekie.

W sumie mało Ci mogę pomóc oprócz potwierdzenia Twoich spostrzeżeń.
Apropos liska - miałem i wyrzuciłem. Nie widzę aż tak niesamowitej różnicy, a np. czytanie PDF w lisku było udręką.

Apropos PDF, co się u Ciebie dzieje, jak klikniesz na link z pdf? Otwiera się w przeglądarce czy w nowym oknie? Bo u mnie od dłuższego czasu wyskakuje okno czegoś tam ActiveX for Acrobat i otwiera Acrobata 3... A przecież to staroć jeszcze z niepamiętnych czasów. Oczywiście pedefów tą metodą nie otwiera...

Jerzy


 
allp
allp
Poland
Local time: 09:24
English to Polish
+ ...
To może spróbuj Opery? Mar 7, 2007

Na temat IE 7 nie mogę nic doradzić, bo zrezygnowałam z tej przeglądarki jeszcze przy szóstce, ale szczerze polecam zmianę na coś innego.
Używałam i Opery, i liska, i obydwa są o niebo wygodniejsze od IE. Jeden tylko przykład - opcja "save last session": siadam sobie rano i jednym kliknięciem otwieram te same piętnaście stron, z których korzystałam poprzedniego dnia. Opera ma to sama z siebie, w Firefoksie wystarczy prosty plugin.
Teraz jestem przy Firefoksie, ale gł
... See more
Na temat IE 7 nie mogę nic doradzić, bo zrezygnowałam z tej przeglądarki jeszcze przy szóstce, ale szczerze polecam zmianę na coś innego.
Używałam i Opery, i liska, i obydwa są o niebo wygodniejsze od IE. Jeden tylko przykład - opcja "save last session": siadam sobie rano i jednym kliknięciem otwieram te same piętnaście stron, z których korzystałam poprzedniego dnia. Opera ma to sama z siebie, w Firefoksie wystarczy prosty plugin.
Teraz jestem przy Firefoksie, ale głównie dlatego, że Opera ma problem z moim bankiem (Lukas).
Spróbuj, a nuż Ci się spodoba
Collapse


 
PAS
PAS  Identity Verified
Local time: 09:24
Polish to English
+ ...
TOPIC STARTER
Rancik Mar 7, 2007

@Jerzy:

Cafłem się z Readera 8 na polską wersję 7.0.5. całkiem niedawno. Pełnego Acrobata nie mam w ogóle. Do robienia PDF używam PrimoPDF.
Po zainstalowaniu 8 (ale jeszcze przed zainstalowaniem IE7) miałem w ogóle jakieś niejasne problemy z PDFami z 'netu - zamiast się otwierać (jak bądź), zapisywały się na dysk, rozszerzenie PDF w ogóle było nieznanym plikiem - ogólnie mówiąc kasza.

Po zejściu na Readera 7 (razem z IE7) zrobiło się OK. P
... See more
@Jerzy:

Cafłem się z Readera 8 na polską wersję 7.0.5. całkiem niedawno. Pełnego Acrobata nie mam w ogóle. Do robienia PDF używam PrimoPDF.
Po zainstalowaniu 8 (ale jeszcze przed zainstalowaniem IE7) miałem w ogóle jakieś niejasne problemy z PDFami z 'netu - zamiast się otwierać (jak bądź), zapisywały się na dysk, rozszerzenie PDF w ogóle było nieznanym plikiem - ogólnie mówiąc kasza.

Po zejściu na Readera 7 (razem z IE7) zrobiło się OK. Po kliknięciu na link PDF otwiera się w Readerze.

Tak czy inaczej, w Readerze w preferencjach (Edycja > preferencje > Internet) musisz odhaczyć opcję "Wyświetlaj PDF w przeglądarce".

Jestem już prawie zdecydowany wrócić do IE6, ale muszę skończyć pańszczyznę na dziś.

Co to jest klawiatura maszynistki? To nie to samo, co polska programisty?

@allp
Jak już powiedziałem - IE mi generalnie nie przeszkadza, a boję się właśnie problemów innych przeglądarek z różnymi stronami. Save last session może jest wygodne, ale to nie powód do zmiany całego programu...

Paweł
Collapse


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 09:24
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Klawiatura maszynistki Mar 7, 2007

to sztywne przedefiniowanie pewnych znaków na klawiaturze na polskie. Ich układ jest taki, jak w wiekowch maszynach do pisania (częściowo co najmniej).

W moim przypadku to dlatego tak, gdyż znaki polskie zastępują wtedy niemieckie umlauty i całkiem dobrze się z tym pisze. W Wordzie tłukę jednak z lewym altem. Do prawego się nie mogę przyzwyczaić

Jerzy

PS
Oper ani operetek nigdy specjalnie nie lubiłem...
See more
to sztywne przedefiniowanie pewnych znaków na klawiaturze na polskie. Ich układ jest taki, jak w wiekowch maszynach do pisania (częściowo co najmniej).

W moim przypadku to dlatego tak, gdyż znaki polskie zastępują wtedy niemieckie umlauty i całkiem dobrze się z tym pisze. W Wordzie tłukę jednak z lewym altem. Do prawego się nie mogę przyzwyczaić

Jerzy

PS
Oper ani operetek nigdy specjalnie nie lubiłem
Collapse


 
PAS
PAS  Identity Verified
Local time: 09:24
Polish to English
+ ...
TOPIC STARTER
lewy prawy alt Mar 7, 2007

No ja właśnie używam ctrl + alt (lewy) albo Gr alt (prawy) do polskich znaków w zależności od znaku i słowa - używam tego, który jest najbliżej, że tak powiem.
Działa to wszędzie, oprócz IE7.

P.


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 09:24
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Prawy alt = CTRL+LEWY ALT Mar 7, 2007

Dlatego to działa.
Ja używam tylko lewego alta, bez CTRL - działa w Wordzie, gdzie indziej nie.
W Wordzie działa, bo go nauczyłem.

Ale to nas nie posuwa do przodu w misiowej problematyce...


 
PAS
PAS  Identity Verified
Local time: 09:24
Polish to English
+ ...
TOPIC STARTER
:-( Mar 7, 2007

No ja właśnie Worda nie uczyłem, żeby już mieć "standard" we wszystkich aplikacjach. Kwestia przyzwyczajenia.

Na różnych forach, a nawet na stronie MS są różne wskazówki (wymagające grzebania w rejestrze) na minimalną zmianę wyglądu/ funkcjonalności IE7, ale nigdzie nie ma tego, co mi potrzebne.

Jako uzupełnienie do rantu, kolejne wersje różnych rodzajów oprogramowania są coraz ładniejsze i coraz trudniej je okiełznać, coraz bardziej zamulają s
... See more
No ja właśnie Worda nie uczyłem, żeby już mieć "standard" we wszystkich aplikacjach. Kwestia przyzwyczajenia.

Na różnych forach, a nawet na stronie MS są różne wskazówki (wymagające grzebania w rejestrze) na minimalną zmianę wyglądu/ funkcjonalności IE7, ale nigdzie nie ma tego, co mi potrzebne.

Jako uzupełnienie do rantu, kolejne wersje różnych rodzajów oprogramowania są coraz ładniejsze i coraz trudniej je okiełznać, coraz bardziej zamulają sprzęt.

P.
Nic to. Wiosna idzie. Na spacer, a nie ślęczeć i się garbić.

[Edited at 2007-03-07 13:07]
Collapse


 
M. Anna Kańduła
M. Anna Kańduła  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 08:24
English to Polish
Nakładki? Mar 7, 2007

Zaraz odezwie się chór zwolenników ognistego liska. Nigdy go nie używałem i jakoś nie miałem potrzeby. IE mi generalnie pasował.

No i chyba właśnie przestał pasować

Jeśli zmiana przeglądarki na inną, mnie dokuczliwą, jest wykluczona, to może jakaś nakładka na IE, która zniweluje niewygody?

Szczegółów nie podam, bo sama IE nie używam, ale może wartałoby poguglać. Nie wiem tylko, czy będą już nakładki na IE7.

Anni


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

[Rant] Problemy z IE7






Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »