Lingobit Localizer - czy ktoś ma doświadczenia?
Thread poster: Andrzej Lejman

Andrzej Lejman  Identity Verified
Local time: 08:50
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Mar 9, 2007

To taki "proprietary" CAT, nie wygląda szczególnie groźnie, ale też nie jest jakoś szczególnie "user-friendly". Co najważniejsze, plik można wyeksportować do Excela, tam wygodnie obrobić go w TagEditorze i z powrotem zaimportować do tegoż CAT-a. Na oko wszystko jest OK. Ale czy nie gubi w ten sposób po drodze jakichś formatów, tagów czy czego tam jeszcze? Nie mam możliwości weryfikacji poza tym, że import wykonuje się poprawnie i bez komunikatów o błędach itd.
Dlateg
... See more
To taki "proprietary" CAT, nie wygląda szczególnie groźnie, ale też nie jest jakoś szczególnie "user-friendly". Co najważniejsze, plik można wyeksportować do Excela, tam wygodnie obrobić go w TagEditorze i z powrotem zaimportować do tegoż CAT-a. Na oko wszystko jest OK. Ale czy nie gubi w ten sposób po drodze jakichś formatów, tagów czy czego tam jeszcze? Nie mam możliwości weryfikacji poza tym, że import wykonuje się poprawnie i bez komunikatów o błędach itd.
Dlatego chętnie poznałbym zdanie kogoś, kto już miał z tym do czynienia. Choć z drugiej strony, sam klient pisze, że nie jest to popularne narzędzie. No ale jak szukać, to gdzie, jak nie tutaj?

Pozdrawiam

Andrzej
Collapse

Tomasz Niedbala
Poland
English to Polish
Jak napisac w tym "ż" ? Mar 9, 2007

Właśnie testuję to cudo.
Czyżby to samo zlecenie DE-PL ?)

Eksportu do excela jeszcze nie próbowałem, ale stwirdziłem na razie, że nie mam możliwości napisania literki "ż".
Skrót klawiszoy "Prawy Alt - Z" jest zarezerwowany przez program (chyba do wycinania).
Na razie ręcznie wklejam...ale na dłuższą metę to nie jest rozwiązanie.

Andrzej Lejman  Identity Verified
Member (2004)
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
To samo raczej nie, może z tej samej agencji, kto wie? Mar 10, 2007

To się nie męcz i sobie wyeksportuj. U mnie na oko nie powoduje to żadnych problemów. Jeśli i u Ciebie zadziała, pewność będzie większa.
Swoją drogą, ciekawe podejście. Zrobić niestandardowego CAT-a i wbudować mechanizm do jego obejścia. Bardzo eleganckie

Pozdrawiam

Andrzej

[Edited at 2007-03-10 07:51]

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Lingobit Localizer - czy ktoś ma doświadczenia?

Advanced search

Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search