Off topic: czeki travelers\' checks
Thread poster: Ivona McCormick
Ivona McCormick
Ivona McCormick
United States
Local time: 19:35
English to Polish
+ ...
Dec 14, 2002

Do tych zamieszkalych w Polsce mam takie oto pytanie: Czy mozna w Polsce realizowac czeki Traveleres\' Checks.

Moja znajoma chcialaby wyslac komus do Polski pieniadze i wypisca Travelers Check. Nie bylam w stanie jej odpowiedziec, gdyz sama to robie tzw. wire transfer - z banku do banku. Chodzi o to, ze moja znajoma uwaza, ze pani, ktorej chce poslac troche pieniedzy na Swieta, nie ma konta w banku.

Jakies inne sugestie?

Dziekuje i pozdrawiam

Iwona


 
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 02:35
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Western Union Dec 14, 2002

nie mam żadnych doświadczeń z tego typu czekami, choć o ile wiem muszą być one podpisane, a realizujący w banku musi je podpisać tym samym podpisem, więc to może być kłopot.



Western Union natomiast działa w Polsce bez przeszkód i chyba to jest najlepszy sposób przsyłania pieniędzy: odbierający zgłasza się do dowolnego punktu WU (wiem, że obsługuje to sieć Banku Zachodniego WBK, a chyba i inne banki też) i po prostu odbiera gotówkę.



HTH

Magda


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 02:35
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Realizacja czeku Dec 14, 2002

może trwać od 2 do 3 miesięcy, ponieważ polski bank zwraca się LISTOWNIE do banku zagranicznego z prośbą o potwierdzenie czeku.

To nie jest dobry pomysł.

Western Union to chyba dobra propozycja - zobacz http://www.westernunion.com.pl/uslugi.html.



Pozdrowienia



Andrzej


 
pidzej
pidzej  Identity Verified
Poland
Local time: 02:35
Polish to English
+ ...
Western Union - but only... if the price is right! Dec 16, 2002

kiedyś rozważałem, ale przy niewielkiej kwocie koszt przesłania przez WU wyniósłby ćwierć owej kwoty - więc ostrożnie

 
Jacek Krankowski (X)
Jacek Krankowski (X)  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Czekow podroznych nie mozna przesylac listem Dec 16, 2002

gdyz nie moga one byc realizowane na odleglosc. Potwierdzil to moj bank. A rzeczywiscie szkoda!

 
Ivona McCormick
Ivona McCormick
United States
Local time: 19:35
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
dziekuje Dec 16, 2002

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi.

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

czeki travelers\' checks






CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »