Pages in topic:   [1 2] >
Warsztaty SDL Trados i Word - W-wa/P-ń/Krk, wrzesień- październik br.
Thread poster: Jerzy Czopik

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 19:50
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Aug 3, 2007

Drogie ProZianki, drodzy ProZianie

Wobec licznych zapytań o możliwość kontynuacji serii szkoleń, których pierwsza edycja miała miejsce w marcu i zgromadziła w 4 miastach ponad 100 tłumaczy obecnie podejmujemy przymiarki do nowej edycji tej inicjatywy. Ze względu na sugerowany wielokrotnie aspekt praktyczny, od tej pory będziemy operować nazwą warsztaty.

Treść warsztatów przeznaczona jest zarówno dla uczestników poprzedniej edycji, jak i dla wszystkich tych, którzy do tej pory zmagali się z tym oprogramowaniem sami. W zamierzeniu dla osób uczestniczących uprzednio w szkoleniu na poziomie podstawowym obecnie przeznaczony byłby pakiet warsztatowy „Word i Trados pierwsze kroki w praktyce”. Dla marcowej grupy średniozaawansowanej proponujemy pakiet warsztatowy „Co nowego w Tradosie A.D. 2007?” poparty pewną dawką bardziej zaawansowanych zagadnień z zakresu MS Word.

Chcąc jak najlepiej dopasować zawartość warsztatów do oczekiwań kursantów proponujemy - w przypadku zainteresowania nasza inicjatywą - wypełnienie krótkiej ankiety. Wychodzimy z założenia, że to uczestnicy mają ukierunkować tematykę zagadnień, a nie podporządkowywać się z góry założonemu programowi. Kierując się takim założeniem bylibyśmy w stanie lepiej pogrupować uczestników. Bardzo ważnym bowiem aspektem jest uzyskanie takiego składu na kursie, aby wszystkie uczestniczące osoby miały zbliżony poziom zaawansowania. Bardzo trudno jest wyznaczyć kryteria, dlatego Wasze głosy dalyby nam szansę doboru tematów do wymagań i takiego pogrupowania tych tematów, aby możliwie jak najbardziej zbliżyć się do optimum. Wobec tego uczestnicy szkoleń marcowych, zainteresowani warsztatami, proszeni są o odesłanie wysłanych im uprzednio ankiet na adres szkolenia at proverba kropka pl
Osoby, które nie brały do tej pory udziału, a są zainteresowane warsztatami proszone są o kontakt pod ten sam adres. Zostanie im przesłana ankieta wraz ze wszystkimi dodatkowymi informacjami. Ze względów organizacyjnych prosimy o przesłanie ankiet w nieprzekraczalnym terminie do 20 sierpnia br. Alternatywnie proszę wpisywać uwagi w tym wątku.

Równocześnie otwieramy zapisy na warsztaty – osoby chętne proszone są o kontakt pod szkolenia at proverba kropka pl.

Poniżej kilka danych organizacyjny o miejscu i terminach warsztatów:

• prowadzący – Jerzy Czopik (Dortmund), akredytowany trener SDL Trados i certyfikowany użytkownik SDL Trados;
  • termin – Warszawa 3-4 października, w kolejnych tygodniach Kraków i Poznań, obecnie nie mamy jeszcze konkretnych terminów na Poznań, dlatego możliwe są szkolenia w weekendy;
  • miejsce – pierwotnym zamierzeniem jest organizacja warsztatów w 3 miastach: Warszawie, Krakowie i Poznaniu;
  • czas trwania warsztatów – 2 x 4 godziny; łącznie 8 godzin;
  • cena: całość 350 PLN (uczestnicy szkoleń marcowych mają prawo do 10% zniżki), cena nie obejmuje obiadu, w cenie 2 przerwy kawowe. Warsztaty zwolnione z VAT.

Szczegóły na temat zaganień, poruszanych na kursie, chcielibyśmy opublikować dopiero po otrzymaniu Waszy opinii dotyczących zapotrzebowania.

W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań bądź sugestii prosimy o kontakt na szkolenia at proverba kropka pl

Pozostajemy w szacunku

Maciej Andrzejczak
Jerzy Czopik

[Edited at 2007-08-03 10:35]

Direct link Reply with quote

Agnieszka Hayward
Poland
German to Polish
+ ...
Jestem zainteresowana Aug 3, 2007

... i wczoraj nawet popełniłam maila pod wskazanym przez Jerzego adresem z prośbą o przesłanie ankiety.

Cisza.
Chyba wyjechali/ wzięli zlecenia na weekend

Pozdrawiam radośnie,
Agnieszka

Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
TOPIC STARTER
Proponowany termin szkolenia w Krakowie 29-30 września br. Aug 5, 2007

Jeśli istnieje potrzeba zorganizowania szkoleń w innych miastach Polski, to jest to na pewno możliwe przy zgromadzeniu co najmniej 15-20 osób w danym mieście, pod warunkiem, że jest ono osiągalne samolotem bądź koleją z miejsc, do których da się przylecieć z Dortmundu.
Takie miasta to w pierwszej kolejności: Wrocław, Katowice, Gdańsk plus miasta dobrze z nimi połączone kolejowo

Jerzy

Magdalena Psiuk  Identity Verified
Poland
Member (2016)
English to Polish
+ ...
Pytanie: Aug 7, 2007

Rozumiem, że aby uczestniczyć w warsztatach trzeba mieć comp z zainstalowanym Tradosem. Ja Tradosa jeszcze nie posiadam, ale chciałabym wziąć udział w szkoleniu dla początkujących, żeby zobaczyć z tym się to je, i nie kupować czegoś, z czego nie będę potrafiła korzystać. Wobec tego, czy możliwe jest zainstalowanie np. trial version (jeśli tak - skąd? - ze strony Tradosa?), i czy taka wersja jest wystarczająca na warsztaty?

Pozdrawiam,
Magda

Joanna Rączka  Identity Verified
Poland
Member (2009)
English to Polish
+ ...
w Krakowie Aug 7, 2007

Mam nadzieję, że będzie treściwiej i bardziej konkretnie niż aktualnie prowadzone szkolenie firmy lspsoftware - może dzięki ankiecie i temu, że prowadzić to będzie praktykujący tłumacz, będzie bardziej dostosowane do potrzeb. Myślę, że w tym terminie będe mogła wziąć udział, o ile najbliższe dwa dni skutecznie nie zniechęcą mnie do wszelkich szkoleń komputerowych. Na pewno takie szkolenie, powinno być bardziej hands-on, inna sprawa, że szkolenie firmowe jest nastawione na przygotowanie do egzaminu certyfikującego (wcale nie jestem przekonana, że jest mi to do czegokolwiek potrzebne), a ja bardziej zainteresowana jestem odkrywaniem jeszcze nie poznanych przeze mnie możliwości Tradosa (choć to na tym szkoleniu też jest, nie mogę powiedzieć, już się czegoś nowego dowiedziałam). Dotychczas poruszam się po Tradosie samodzielnie, przy pomocy helpa i tutoriali, ale na pewno, nie wykorzystuję ani połowy możliwości tego powertoola.
Pozdrawiam tradośnie
Joanna

PS. Nie zbiegnie się to przypadkiem z pałłałem hieronimkowym?

Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
TOPIC STARTER
Byłoby idealnie, gdyby się zbiegło z pałłałkiem Aug 7, 2007

Pytanie co do kompa: wystarczy wersja demo Tradosa, która działa przez 30 dni.
Na razie nie ma demo producenta, dlatego proszę jeszcze o trochę cierpliwości - na pewno znajdziemy rozwiązanie.
Co do Krakowskiego terminu - 29 wrzesień byłby idealny, bo wtedy po szkoleniu prosto na pałłał. Alternatywnie szkolenie w piątek, 28 września, lub w niedzielę, 30 września.

Jerzy

[Edited at 2007-08-07 22:23]

Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
TOPIC STARTER
Terminy warsztatów Aug 10, 2007

Drogie ProZianki, drodzy ProZianie

Skonkretyzowały się już terminy warsztatów. Ze względ'w organizacyjnych nie będzie to tour de Pologne jak ostatnim razem, lecz seria 3 oddzielnych terminowo warsztatów:

- Kraków 29.09 (Pensjonat na Wzgórzach - miejsce to, co w marcu) – 1 grupa,
- Warszawa 3.10 i 4.10 (Hotel Platon - miejsce to, co w marcu) – 2 grupy,
- Poznań 18.10 i 19.10 (Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa – to jeszcze zostanie potwierdzone w osobnym mailu do uczestników) – 2 grupy.

Zachęcamy osoby zainteresowane do odpowiedzi na ankiety, które można otrzymać pod adresem szkolenia at proverba kropka pl

Czekamy na nie do 20.08. Wypełnienie ich przez maksymalnie dużą liczbę uczestników pozwoli na optymalizację treści warsztatów. Bardzo ważne są Wasze potrzeby, gdyż z założenia nasze warsztaty nie mają stanowić przygotowania do egzaminu certyfikacyjnego, lecz mają być pomocą w codziennej pracy. Bez informacji od Was, czego oczekujecie, będzie to trudno zrealizować.

Pozdrowienia
Maciej Andrzejczak
Jerzy Czopik

Poland
Member (2009)
English to Polish
+ ...
Tam psy...ogonami szczekają Aug 10, 2007

Jerzy Czopik wrote:

- Kraków 29.09 (Pensjonat na Wzgórzach - miejsce to, co w marcu) – 1 grupa,
-

To już większego zadupia nie było? To jest zupełnie na końcu świata, dalej niż Wzgórza, to już nic nie ma. Chyba że Ruszcza, ale tam to za karę wysyłają. Przecież to jest prawie dwie godziny ostrego pedałowania, na dodatek pod górkę i z laptopem w plecaku. A potem jeszcze trzeba dojechać na pałłał.

Alternatywą jest spędzenie tego samego lub nieco dłuższego czasu w korkach, nie wiesz, że drogi w tym pięknym mieście są w permanentnej przebudowie i jedynym skutecznym środkiem transportu jest pojazd dwukołowy napędzany siłą mięśni ludzkich? Trzykołowce też są, można sobie jechać jako pasażer - parę dni temu z zazdrością obserwowałam rikszę, próbując się przebić samochodem ze Żmujdzkiej na Wileńską - te 200 m w lini prostej zajęło mi dobre pół godziny (objazd przez Rondo Kotlarskie!), a rikszarz po prostu pojechał na skuśkę przez plac budowy.

Myślę że jakoś tam dotrę (może coś oddadzą do tej pory, a nie zamkną niczego innego po drodze), dwa następne dni certyfikowanego szkolenia były nawet znośne - zdecydowanie bardziej praktyczne niż pierwszy, ale nadal czuję lekki niedosyt. Ankietę już prawie przemyślałam, niedługo wyślę.

Pozdrawiam,
Joanna

Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
TOPIC STARTER
Zawsze się znajdzie większe zadupie Aug 10, 2007

Ze Świtezianki, skąd mam przyjemność sam się tam tłuc, to ok. pół godziny tarfą.
Ze Żmujdzkiej też powinno być ok, jeżeli pojedziesz górą przez Opolską.
Pensjonat "Na Wzgórzach" jest przy głównej ulicy, której nazwy nie pomnę, ale za to bezkorkowej w marcu.
To będzie sobota - tym bardziej więc nie powinno być problemów.
A ze Żmujdzkiej (od szwagierki nb, która tamże mieszka) na Wieńską (gdzie siostrzeniec żony do szkoły chodził) na nogach bym... ale żeby aż przez Kotlarskie cza było... Czemu nie pojechałaś w lewo do Opolskiej, a potem przez Pilotów?

Jerzy

Poland
Member (2009)
English to Polish
+ ...
Wykopaliska i wykopki Aug 10, 2007

Jerzy Czopik wrote:

ale żeby aż przez Kotlarskie cza było... Czemu nie pojechałaś w lewo do Opolskiej, a potem przez Pilotów?

Jerzy

Żebym wiedziała, że w 29 Alei postawili zakaz skrętu w lewo, gdzie go nigdy nie było, to bym tak właśnie pojechała, a potem, to już nie było innej drogi - nakazany kierunek ruchu, albo zakazy, albo fizycznie zagrodzone i rozkopane. Dopiero na Kotlarskim można było gdziekolwiek skręcić. Opolska i dalej, do tego dużego rozjazdu koło KFC jest teraz cała przejezdna, oddali niedawno estakadę na rondzie Polsadu, ale do września jeszcze się wszystko może zmienić parę razy, a jak wygląda droga dalej w Hucie nie mam pojęcia, bo dawno tamtędy nie jechałam.

Jakoś się zawsze dojedzie, do tego, że codziennie można w Krakowie trafić na nowe niespodzianki w ruchu drogowym, już się przyzwyczailiśmy - ten plac budowy to chyba do Euro będzie, a potem od nowa trzeba będzie zacząć remonty.

Joanna

Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
TOPIC STARTER
No dobra - zadupie... Masz alternatywną propozcję sali w Krakowie? Aug 10, 2007

Nie kosztującej od razu majątku nie wiadomo jakiego?
Potrzebna jest sala w układzie klasowym na powiedzmy do 20 osób plus ekran.
Dobrze by było, żeby były napoje i jakieś ciastka na przerwy oraz coś do jedzenia na szybko w pobliżu, żeby można było wyskoczyć na obiad (nawet KFC itp. od biedy też obskoczy)

Jerzy

Poland
Member (2009)
English to Polish
+ ...
Jakie warunki brzegowe? Aug 10, 2007

Jerzy Czopik wrote:

Nie kosztującej od razu majątku nie wiadomo jakiego?
Potrzebna jest sala w układzie klasowym na powiedzmy do 20 osób plus ekran.
Dobrze by było, żeby były napoje i jakieś ciastka na przerwy oraz coś do jedzenia na szybko w pobliżu, żeby można było wyskoczyć na obiad (nawet KFC itp. od biedy też obskoczy)

Jerzy

Tzn. górna granica, do której mogę negocjować cenę? Coś pokombinuję, mam na myśli dwa miejsca (szkoła językowa i hotel), dobrze znam włascicieli, to mogę pogadać, jak będą chcieli za dużo, to się ich oleje, zawsze jest ten Pensjonat na Wzgórzach.

A muszą być ławki jak w klasie? Bo 20 osób, to w moim klubie żeglarskim by się zmieściło, myślę, że za całkiem rozsądny pieniądz, tylko bez faktury, bo to stowarzyszenie bez działalności gospodarczej i musieliby wszyscy siedzieć przy jednym ogromnym stole. Ekran jest i tablica też. Musiałabym się jeszcze zorientować, jak rozmnożyć gniazdka z prądem, bo 20 na pewno nie ma, ale pewnie da się skombinować jakieś listwy.

[Edited at 2007-08-10 20:19]

Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
TOPIC STARTER
Ważna informacja dla wszystkich chętnych do udziału w warsztatach Aug 12, 2007

Dla osób, nieposiadających licencji na oprogramowanie SDL Trados bądź posiadających wersję starszą niż Trados 7.5, zostaną udostępnione specjalne licencje szkoleniowe na 30 dni, pozwalające na PEŁNE skorzystanie z warsztatów.
Osoby, które takich licencji potrzebują, proszone są o zaznaczenie tego faktu już w chwili dokonywania zgłoszenia, aby w dniu warsztatów nie tracić czasu na instalowanie oprogramowania.

Jerzy

Anastazja Brzezinska  Identity Verified
Poland
Polish to Russian
data - Warszawa Aug 13, 2007

Witam!
czy termin 3-4/10 w Warszawie jest już ostatecznie zatwierdzony?
nie bedzie mnie w Polsce 1-12/10 stąd moje pytanie

Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
TOPIC STARTER
Daty Aug 13, 2007

Kraków 29 września
Warszawa 3-4 październik plus sesja dla menedżerów projektów (pół dnia) 2 października
Poznań 18-19 październik

Wobec tego zapraszamy do Krakowa lub Poznania.

Jerzy

Pages in topic:   [1 2] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Warsztaty SDL Trados i Word - W-wa/P-ń/Krk, wrzesień- październik br.

Advanced search

CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »
PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search