Problem z Tradosem - otrzymuje informacje o błędzie
Thread poster: Elena Rybacka
Elena Rybacka
Elena Rybacka
Local time: 12:10
Polish to Russian
+ ...
Aug 22, 2007

Witam,
czy ktos z was spotkal sie moze kiedys z nastepujacym komunikatem podczas otwierania plikow w TagEditorze:

Error when using plug-in file filters:
Unknown error when reading plug-in filter management file C:\Documents and Settings\All users\Dane aplikacji\SDL International\Filters\PluginFilterDefinitions.xml

???

Jednoczesnie pojawil mi sie taki problem, ze jak czyszcze dokument w Workbench, to otrzymuje tylko dwujezyczny plik .BAK, natomi
... See more
Witam,
czy ktos z was spotkal sie moze kiedys z nastepujacym komunikatem podczas otwierania plikow w TagEditorze:

Error when using plug-in file filters:
Unknown error when reading plug-in filter management file C:\Documents and Settings\All users\Dane aplikacji\SDL International\Filters\PluginFilterDefinitions.xml

???

Jednoczesnie pojawil mi sie taki problem, ze jak czyszcze dokument w Workbench, to otrzymuje tylko dwujezyczny plik .BAK, natomiast nie otzrymuje wyczyszczonej wersji w docelowym jezyku.

Bede bardzo wdzieczna za jakiekolwiek wskazowki, co moge z tym zrobic

Elena
Collapse


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 12:10
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Zarejestruj aplikacje Aug 22, 2007

W grupie programów SDL Trados jest mały programik o nazwie "Register SDL Trados 2007".
Powinno pomóc na ten błąd.

Co do braku sklinowanego pliku - najwyraźniej konwersja doc-rtf-doc, jaką przechodzi dokument podczas cleanupu, bierze w łeb. Dlatego - bo bak jest, czyli cleanup do bazy już poszedł - otwórz ponownie niesklinowany plik (jak nie ma, skopiuj *.bak, zapisz w nowym folderze, zmień nazwę na *.doc i otwórz ten plik) w Wordzie, naciśnij ALT+F8, wpisz "tw"
... See more
W grupie programów SDL Trados jest mały programik o nazwie "Register SDL Trados 2007".
Powinno pomóc na ten błąd.

Co do braku sklinowanego pliku - najwyraźniej konwersja doc-rtf-doc, jaką przechodzi dokument podczas cleanupu, bierze w łeb. Dlatego - bo bak jest, czyli cleanup do bazy już poszedł - otwórz ponownie niesklinowany plik (jak nie ma, skopiuj *.bak, zapisz w nowym folderze, zmień nazwę na *.doc i otwórz ten plik) w Wordzie, naciśnij ALT+F8, wpisz "tw" w pole nazwy makro, wybierz "tw4winclean.main" i wykonaj go. Plik zostanie oczyszczony i możesz go zapisać jak zwykły plik Worda.
UWAGA: To makro NIE aktualizuje bazy! Dlatego jeżeli miałabyś go używać w przyszłości, zostaw sobie dodatkową nieoczyszczoną kopię do cleanupu w bazie, aby ją zaktualizować.

Jerzy

PS
Sprawdź, czy pod podanym adresem C:\Documents and Settings\All users\Dane aplikacji\SDL International\Filters\PluginFilterDefinitions.xml rzeczywiście znajduje się taki filtr. Być może nie ma go tam wcale - wtedy chyba trzeba przeinstalować soft.
Collapse


 
Robert Trzaska
Robert Trzaska  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 11:10
English to Polish
+ ...
miałem podobny problem Aug 23, 2007

Miałem podobny problem z Tradosem. Aby go rozwiązać, zacząłem eksperymentować z instalacją narzędzi Trados (SDLX w ogóle nie ruszałem, bo jak zwykle jest niezwykle stabilny) Okazało się, że wszystko było OK, dopóki nie zainstalowałem na końcu Multiterma. Wtedy zmieniłem kolejność instalacji i Multiterma zainstalowałem przed innymi narzędziami Tradosa. Może to przypadek, ale problem zniknął.

Od
... See more
Miałem podobny problem z Tradosem. Aby go rozwiązać, zacząłem eksperymentować z instalacją narzędzi Trados (SDLX w ogóle nie ruszałem, bo jak zwykle jest niezwykle stabilny) Okazało się, że wszystko było OK, dopóki nie zainstalowałem na końcu Multiterma. Wtedy zmieniłem kolejność instalacji i Multiterma zainstalowałem przed innymi narzędziami Tradosa. Może to przypadek, ale problem zniknął.

Od dostawcy oprogramowania dostałem odpowiedź:

“Czasami podczas instalacji pakietu katalog lub cześć plików nie zostaje skopiowana. Prawdopodobnie ma to związek z prawami użytkownika na danym komputerze.
Proszę rozpakować załączone archiwum do katalogu C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\SDL International - powinny w tym katalogu pojawić się dwa podkatalogi: Filters i TagEditor (wraz z zawartościami). Po przekopiowaniu ich nie powinno być już problemów.”

Nie musiałem zamieniać tych plików, ale mogę je podesłać, jeśli problem jest aktualny.

PS. Moja wersja to SDL Trados 2007 Freelance.
Collapse


 
Elena Rybacka
Elena Rybacka
Local time: 12:10
Polish to Russian
+ ...
TOPIC STARTER
Multiterm Aug 23, 2007

No wlasnie, ja zapomnialam dodac, ze u mnie tez problem pojawil sie po zainstalowaniu Multitermu.

Bardzo chetnie otrzymam te pliki (zalaczone archiwum). Moj e-mail to [email protected]

Mam identyczna wersje SDL

Tez wyslalam zapytanie do dostawcy oprogramowania, ale jeszcze nie odpowiedzial.

Dziekuje
Elena

PS. pod tym adresem C:\Documents and Settings\All users\Dane aplik
... See more
No wlasnie, ja zapomnialam dodac, ze u mnie tez problem pojawil sie po zainstalowaniu Multitermu.

Bardzo chetnie otrzymam te pliki (zalaczone archiwum). Moj e-mail to [email protected]

Mam identyczna wersje SDL

Tez wyslalam zapytanie do dostawcy oprogramowania, ale jeszcze nie odpowiedzial.

Dziekuje
Elena

PS. pod tym adresem C:\Documents and Settings\All users\Dane aplikacji\SDL International\Filters\PluginFilterDefinitions.xml - nic nie mam, wogole nie mam takiego katalogu Dane aplikacji w All users
Collapse


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 12:10
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Kolejność instalacji Aug 23, 2007

System operacyjny (:D), Office, Multiterm, SDL Trados

Archiwum z filtrami w drodze.

Jerzy


 
Robert Trzaska
Robert Trzaska  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 11:10
English to Polish
+ ...
ukryte foldery Aug 23, 2007

Docelowe foldery są ukryte. Aby je „znaleźć” w Windows XP należy otworzyć „Mój komputer”, w „Narzędzia” kliknąć „Opcje folderów”, przejść do zakładki „Widok” i w „Ukryte pliki i foldery” zaznaczyć „Pokaż ukryte pliki i foldery”. Wtedy pojawią się poszukiwane foldery. Po skopiowaniu można powtórzyć proces, tym razem zaznaczając „Nie pokazuj ukrytych plików i folderów”. Zabezpiecza to komputer przed omyłkowymi interwencjami (np. usunięciem w... See more
Docelowe foldery są ukryte. Aby je „znaleźć” w Windows XP należy otworzyć „Mój komputer”, w „Narzędzia” kliknąć „Opcje folderów”, przejść do zakładki „Widok” i w „Ukryte pliki i foldery” zaznaczyć „Pokaż ukryte pliki i foldery”. Wtedy pojawią się poszukiwane foldery. Po skopiowaniu można powtórzyć proces, tym razem zaznaczając „Nie pokazuj ukrytych plików i folderów”. Zabezpiecza to komputer przed omyłkowymi interwencjami (np. usunięciem ważnych plików przez pięcioletniego szkraba), które mogą się przyczynić do niestabilności systemu.Collapse


 
Elena Rybacka
Elena Rybacka
Local time: 12:10
Polish to Russian
+ ...
TOPIC STARTER
Dziekuje Aug 23, 2007

Bardzo dziekuje!!!
Juz wszystko dziala, znalazlam ukryte foldery, utworzylam brakujacy, zainstalowalam filtry - i teraz wszystko jest w porzadku


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Problem z Tradosem - otrzymuje informacje o błędzie






Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »