Piórka z czcionki Zapf Dingbats
Thread poster: literary
literary
literary
Local time: 20:33
English to Polish
+ ...
Nov 25, 2007

Mam taki symbol poprowadzony od lewej do prawej na stronie, pióro do pisania. podejrzałem w dokumencie, że wykorzystano tam m.in. czcionkę Zapf Dingbats, płatną, jak się okazuje. Czy ktoś może potwierdzić, że w tej czcionce taki symbol jest? Czarne piórko skierowane prosto w prawo, z małym białym oczkiem. Kiedy przegrywam je z PDF do Worda, zmienia się na Arial Unicode MS, na uproszczony znak.

Szukałem tego tak:

Zapf Dingbats font download .ttf
... See more
Mam taki symbol poprowadzony od lewej do prawej na stronie, pióro do pisania. podejrzałem w dokumencie, że wykorzystano tam m.in. czcionkę Zapf Dingbats, płatną, jak się okazuje. Czy ktoś może potwierdzić, że w tej czcionce taki symbol jest? Czarne piórko skierowane prosto w prawo, z małym białym oczkiem. Kiedy przegrywam je z PDF do Worda, zmienia się na Arial Unicode MS, na uproszczony znak.

Szukałem tego tak:

Zapf Dingbats font download .ttf

Could it be that the .ttf version of Zapf Dingbats sold by http://fonts.com/ does not contain
Collapse


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 20:33
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Nie widzę takiego symbolu... Nov 25, 2007

Pełna zawartość symboli czcionki ZapfDingabts poniżej:


Więcej informacji o tej szczególnej czcionce znajdziesz tutaj.
Zapf Dingbats to z reguły czcionka PostScript, a nie True Type. Jest ona dostarczana praktycznie z każdą drukarką post
... See more
Pełna zawartość symboli czcionki ZapfDingabts poniżej:


Więcej informacji o tej szczególnej czcionce znajdziesz tutaj.
Zapf Dingbats to z reguły czcionka PostScript, a nie True Type. Jest ona dostarczana praktycznie z każdą drukarką postcriptową - nie wiem, czy jest konieczność jej dodatkowego kupowania.

Piórko, jakie opisujesz, występuje w innej podobnej czcionce, a mianowicie Monotype Sorts. Widok jej znaków poniżej.

Do nabycia np. tutaj.

Jerzy
Collapse


 
literary
literary
Local time: 20:33
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Nieustalona czcionka Nov 25, 2007

Dziękuję. Identiko wygląda to w tym Arialu. Jednak to piórko, które mam w pliku wyjściowym (PDF), ma bardziej naturalny wygląd, widać, że to pióro-przedmiot. Skoro przetwarza się na Ariala, to nie jest to symbol stworzony przez grafika, tylko nie potrafię ustalić czcionki. Są tam w Properties podane różne Futury, Galliardy i Symbol.

 
Gwidon Naskrent
Gwidon Naskrent  Identity Verified
Poland
Local time: 20:33
English to Polish
+ ...
BLACK NIB (U+2712) i wszystko jasne Nov 25, 2007

Jak dany symbol wygląda w konkretnej czcionce zależy od jej projektanta. Jerzy, masz wersję Zapf Dingbats z prawidłowym blokiem Dingbats Unikodu, o ile takowa istnieje? Bo jeśli nie, to się posypie na innym komputerze.

 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 20:33
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Znane mi Dingbatsy nie są unikodowane Nov 25, 2007

bo i nie mają takiej potrzeby. Zawierają na tyle niewiele znaków, iż im zwykła postać wysarcza, tym bardziej, że są językowo neutralne. Mam Dingbatsy jako postscripty, a te są z natury rzeczy nie unikodowe.

J.


 
literary
literary
Local time: 20:33
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Tak, ten właśnie Nov 25, 2007

Tak, gdy wpisałem ten szyfr w Google, zaraz pierwszy wynik zawiera dokładnie ten znak. Jak wprowadzić go do Worda w formie szlaczku?

 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 20:33
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Copy & Paste z Gugielka? Nov 25, 2007

Ten znak nie istnieje w każdej czcionce, ale być może w chwili skopiowania go z Gugielka Word potraktuje go jako grafikę i wtedy wstawi do tekstu.

J.


 
Gwidon Naskrent
Gwidon Naskrent  Identity Verified
Poland
Local time: 20:33
English to Polish
+ ...
Tablica znaków przecież Nov 26, 2007

W Wordzie gdy dany znak nie jest dostępny w danej czcionce podstawiana jest inna (najczęściej Arial Unicode MS).

 
literary
literary
Local time: 20:33
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Dzięki za pomoc Nov 26, 2007

Te piórka z Google wystarczają mi. Nie wpłynęły zbytnio na rozmiar dokumentu (a zapisuję na dyskietki). Nie można ich wprawdzie swobodnie powiększać i zmniejszać, ale wyszły elegancko.

 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 20:33
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Jeśli klikniesz raz takie piórko w Wordzie Nov 26, 2007

które najwyraźniej zostało potraktowane jako grafika, to powinien pojawić się pasek narzędzi do formatowania grafiki. Jeżeli nie, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz formatowanie grafiki. Tam na zakładce dotyczącej wielkości (nie mam polskiego Worda) wpisz wartość procentową pomniejszenia/powiększenia - wystarczy w jednym wymiarze, Word automatycznie dostosuje drugi wymiar. W ten sposób można bardzo płynnie zmieniać wymiary każdej grafiki w Wordzie.

 
literary
literary
Local time: 20:33
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Dziękuję, tak jeszcze lepiej Nov 28, 2007

Wyglądają jak napisane, ale są serią obrazków tak naprawdę.

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Piórka z czcionki Zapf Dingbats






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »