Błąd podczas zapisywania wersji docelowej w TagEditorze
Thread poster: Jarek Kołodziejczyk

Jarek Kołodziejczyk  Identity Verified
Poland
Local time: 05:13
German to Polish
+ ...
Nov 29, 2007

Witam,

wykonałem tłumaczenie pliku .doc w TagEditorze i podczas zapisywania w wersji docelowej pojawia się komunikat: Error while converting to Word Document.
No i co ja mam teraz zrobić, żeby otrzymać przetłumaczony plik?

TagEditor 7.1
Word XP
system Windows XP.
Nie wiem, czy przekazane informacje są wystarczające, żeby udzielić mi jakieś rady. Jeżeli nie, to proszę pytać.

Direct link Reply with quote

Piotr Bienkowski  Identity Verified
Poland
Member (2005)
English to Polish
+ ...
Wyjście awaryjne Nov 29, 2007

Jarek Kołodziejczyk wrote:

Witam,

wykonałem tłumaczenie pliku .doc w TagEditorze i podczas zapisywania w wersji docelowej pojawia się komunikat: Error while converting to Word Document.
No i co ja mam teraz zrobić, żeby otrzymać przetłumaczony plik?

TagEditor 7.1
Word XP
system Windows XP.
Nie wiem, czy przekazane informacje są wystarczające, żeby udzielić mi jakieś rady. Jeżeli nie, to proszę pytać.

Tłumaczenie jest w pamięci Workbencha. Przetłumaczyć jeszcze raz w układzie Workbench + Word. Pewnie trzeba będzie ręcznie poprawiać jakieś formaty.

Jeżeli komunikat o błędzie zawierał słowa "error writing breaks", to jest rozwiązane, podane na tutejszych forach dotyczących Tradosa i na support.sdl.com

Piotr

Andrzej Lejman  Identity Verified
German to Polish
+ ...
Banalne, ale Nov 29, 2007

1. Plik ttx i wyjściowy plik Worda muszą być w tym samym folderze. Sam robiłeś konwersję, czy dostałeś tylko gotowy ttx? Jeśli nie masz wyjściowego Worda, nie zapiszesz Worda docelowego.

2. Czy poprawnie skopiowałeś wszystkie tagi, łącznie z ich kolejnością? Czasami błędy w kopiowaniu tagów uniemożliwiają zapisanie do target.

A.

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Wcale nie banalne Nov 29, 2007

Zacznijmy od tego:
Skonwertuj oryginalny plik jeszcze raz (najlepiej zapisz go w innym folderze i pracuj teraz na kopii). Przetłumacz pierwsze zdanie, jakieś zdanie ze środka i na samym końcu (naprawdę tylko pojedyncze zdania). Sprawdź teraz, czy się zapisuje. Jeżeli nie - problem jest w Wordzie. Jeżeli tak - problem zrobiłeś sam.
W drugim przypadku na przetłumaczonym pliki puść pliug-ina o nazwie "Tag verifier". Powinien coś znaleźć.
W pierwszym przypadku sprawdź w Wordzie, czy są jakieś pola tekstowe, pola itp. - one lubią powodować problemy. Najlepiej jest wtedy stworzyć całkiem nowego Worda - kopiujesz tekst, zaznaczając w pliku wyjściowym wszystko za wyjątkiem ostatniego znaku akapitu, albo lepiej ostatnich znaków akapitu, jeżeli jest ich kilka, i wstawiasz do nowego dokumentu.

Albo wyślij Worda i ttx na info małpa doku minus tans kropka de, to zerknę na to - pewnie będzie najszybciej.

J.

Poland
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
dziekuję Nov 29, 2007

Dziękuje za odpowiedzi.
Plik wyjściowy i ttx mam w tym samym folderze. Konwersję robiłem sam.
Przyczyną mogą być tagi, bo podczas tłumaczenia trochę modyfikowałem w niektórych zdaniach.

W czasie wykonywania tłumaczenia działała konwersja do Worda przy generowaniu podglądu.
Zepsuło się na sam koniec, gdy chciałem uzyskać plik wynikowy.

Jerzy, wysłałem ci żądane pliki na maila. Gdy będziesz miał czas, to zerknij, proszę. Może dowiem się, co jest przyczyną.

Poland
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Jerzy, gdzie ty jestes? Nov 30, 2007

Jerzy,

otrzymales mojego maila z plikami? Jestes w stanie rozpoznac problem?

Pozdr.

Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Już mówię, gdzie jest Jerzy: Nov 30, 2007

w Dortmundzie, gdzie właśnie dziś/jutro zaczyna się konferencja ProZ.com, którą Jerzy organizuje, jak go znam to na ten post odpowie natychmiast, kiedy go przeczyta, ale... ech, pałłałują tam sobie dzisiaj

Magda

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Plik nie doarł, niestety Nov 30, 2007

Wślij alternatywnie na jerzy małpa czopik dot com (swoją drogą jerzy małpa... hmmm, czemu nie, pewnie po konferencji każdy tak powie)

J.

Joanna Sadowska  Identity Verified
Poland
German to Polish
+ ...
mam pytanie Dec 15, 2009

Czyli nie ma absolutnie takiej możliwości, żeby wygenerować plik doc z przetłumaczonym tekstem, kiedy klient przysłał wyłącznie pliki ttx? Muszę mieć oryginalny wyjściowy?

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Błąd podczas zapisywania wersji docelowej w TagEditorze

Advanced search

Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »
Across v6.3
Translation Toolkit and Sales Potential under One Roof

Apart from features that enable you to translate more efficiently, the new Across Translator Edition v6.3 comprises your crossMarket membership. The new online network for Across users assists you in exploring new sales potential and generating revenue.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search