(Były) PIT-53 za grudzień
Thread poster: TranslateWithMe

TranslateWithMe
Poland
Local time: 12:02
English to Polish
+ ...
Dec 18, 2007

Witam!

Mam pytanie do osób płacących podatek od dochodów z zagranicy - PIT-53. Deklaracji miesięcznych się nie składa, ale jak wygląda sprawa płatności za grudzień? Czy coś się zmieniło? Ostatnio płaciłam przy rozliczeniu PIT-u rocznego.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

rjz
German to Polish
+ ...
pit-53 Dec 18, 2007

PIT ten jest na wszystkie #inne# okazje.
Wg mojej wiedzy jest tak jak piszesz. Grudniowe rozliczenie jest w picie rocznym.
VAT-7 - natomiast standardowo.
r.

TranslateWithMe
Poland
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Ale... Dec 18, 2007

rjz wrote:

Grudniowe rozliczenie jest w picie rocznym.

Obawiam się, że nie. Info ze strony http://www.us-olawa.wroc.pl/pliki/PDOF_2007.htm

Od 1 stycznia 2007r. osoby samodzielnie rozliczające się w ciągu roku (tj. prowadzące działalność gospodarczą, osiągające dochody z najmu lub dzierżawy, osiągające dochody bez pośrednictwa płatników) nie składają deklaracji na zaliczki miesięczne na podatek dochodowy PIT-5,PIT-5L,PIT-53. Pozostał obowiązek obliczania i wpłacania w ciągu roku zaliczek w terminie do dnia 20 następnego miesiąca za miesiąc poprzedni, a za grudzień w wysokości zaliczki należnej za listopad - w terminie do 20 grudnia.

Czyli za 2 dni...

Andrzej Lejman  Identity Verified
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Niestety, za listopad płacimy podwójnie Dec 18, 2007

I nie ma zmiłuj.

A.

TranslateWithMe
Poland
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
A jednak nie... Dec 18, 2007

Uff, nie znoszę tego...

Jednak, zgodnie z ustawą na ten rok, w moim przypadku (nie mam dzialalności gosp. na tłumaczenia) płacę za grudzień przy rozliczeniu rocznym (art. 44 ust. 3a).

Nie wiem jak to jest w przypadku "działalnościowców".

Pozdrawiam

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

(Były) PIT-53 za grudzień

Advanced search

TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
BaccS – Business Accounting Software
Modern desktop project management for freelance translators

BaccS makes it easy for translators to manage their projects, schedule tasks, create invoices, and view highly customizable reports. User-friendly, ProZ.com integration, community-driven development – a few reasons BaccS is trusted by translators!

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search