https://www.proz.com/forum/polish/93722-jak_uzyska%C4%87_kart%C4%99_kredytow%C4%85_pracuj%C4%85c_na_umowy_o_dzie%C5%82o.html

Pages in topic:   [1 2 3] >
Jak uzyskać kartę kredytową pracując na umowy o dzieło?
Thread poster: literary
literary
literary
Local time: 15:09
English to Polish
+ ...
Jan 9, 2008

Chcę kupić książkę z Amazon.com, ale tam trzeba mieć kartę kredytową. Ja jestem real live freelancerem i bank mi karty nie wyda.
Jak się z tego wyplątać?


 
Agenor Hofmann-Delbor
Agenor Hofmann-Delbor  Identity Verified
Local time: 15:09
English to Polish
Wcale nie trzeba mieć kredytowej Jan 9, 2008

literary wrote:

Chcę kupić książkę z Amazon.com, ale tam trzeba mieć kartę kredytową. Ja jestem real live freelancerem i bank mi karty nie wyda.
Jak się z tego wyplątać?

Jest taki bank w Polsce na I, który ma takie karty płatnicze, które w Internecie działają jak kredytowe - sprawdzone wielokrotnie, polecam.


 
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 15:09
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Dlaczego nie wyda? Jan 9, 2008

Wyda, wyda. Dlaczego ma nie wydać? W najgorszym razie będziesz musiał pokazać im swoje PITy, w najlepszym wystarczy, że zadeklarujesz dochody. Do mnie ostatnio zgłosiły się 3 banki ze swoimi kartami, same z siebie, akurat nie skorzystałam.
Pamiętaj, że na karcie kredytowej to bank zarabia, nie Ty.

A co do Amazona - wystarczy debetowa Visa, nie musi być kredytowa.

Magda


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 15:09
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Nie musisz miec karty kredytowej Jan 9, 2008

Banki wydają tzw. netkarty do płatności w Internecie. Nie ma ona salda ani limitu; trzeb ją najpierw zasilić odpowiednią kwotą (z konta), by potem móc tę kwotę zapłacić. Bezpieczne, bo nie można wydać / stracić więcej, niż się na kartę przelało. W tej chwili np. Multibank wydaje takie karty do rachunku gratis.
Ponadto, wiele banków wydaje karty kredytowe już od 500 zł miesięcznego dochodu. Pewnie trzeba mieć konto przez parę miesięcy i takie wpływy na rachunek m
... See more
Banki wydają tzw. netkarty do płatności w Internecie. Nie ma ona salda ani limitu; trzeb ją najpierw zasilić odpowiednią kwotą (z konta), by potem móc tę kwotę zapłacić. Bezpieczne, bo nie można wydać / stracić więcej, niż się na kartę przelało. W tej chwili np. Multibank wydaje takie karty do rachunku gratis.
Ponadto, wiele banków wydaje karty kredytowe już od 500 zł miesięcznego dochodu. Pewnie trzeba mieć konto przez parę miesięcy i takie wpływy na rachunek muszą być, nieważne, z jakiego źródła.

Pamiętaj jednak, że nie zawsze kupisz na Amazon.com. Nie zawsze karty spoza USA są akceptowane, to samo dotyczy ebay. Wtedy można szukać towaru na amazon.de czy ebay.de.

Swoją drogą, tłumacze literatury żyją w wieży z kości słoniowej? Takich samych informacji udzieli Ci przeciętny 15-latek...


A.
Collapse


 
Agnieszka Hayward (X)
Agnieszka Hayward (X)
Poland
Local time: 15:09
German to Polish
+ ...
Nie potrzebujesz kredytowej, a i tak powinieneś ją (spokojnie) dostać. Jan 9, 2008

AgenorH wrote:

Jest taki bank w Polsce na I, który ma takie karty płatnicze, które w Internecie działają jak kredytowe - sprawdzone wielokrotnie, polecam.



Niom. Takich banków jest więcej. Literary! Po prostu spytaj w swoim banku! Powodzenia.


Magda Dziadosz wrote:

Wyda, wyda. Dlaczego ma nie wydać? W najgorszym razie będziesz musiał pokazać im swoje PITy, w najlepszym wystarczy, że zadeklarujesz dochody. Do mnie ostatnio zgłosiły się 3 banki ze swoimi kartami, same z siebie, akurat nie skorzystałam.
Pamiętaj, że na karcie kredytowej to bank zarabia, nie Ty.

A co do Amazona - wystarczy debetowa Visa, nie musi być kredytowa.

Magda



Ano. W najlepszym razie przyznają Ci taką, jaką chcesz, w najgorszym - dostaniesz kartę, a nadal będą Cię zasypywać ofertami (Zapowiedziałam, że po otrzymaniu następnej oferty zmienię bank. Przestali mi przysyłać makulaturę.)
Może powinieneś zastanowić się nad przeniesieniem konta do innego banku?...

Andrzej Lejman wrote:

Banki wydają tzw. netkarty do płatności w Internecie. Nie ma ona salda ani limitu; trzeb ją najpierw zasilić odpowiednią kwotą (z konta), by potem móc tę kwotę zapłacić. Bezpieczne, bo nie można wydać / stracić więcej, niż się na kartę przelało. W tej chwili np. Multibank wydaje takie karty do rachunku gratis.
Ponadto, wiele banków wydaje karty kredytowe już od 500 zł miesięcznego dochodu. Pewnie trzeba mieć konto przez parę miesięcy i takie wpływy na rachunek muszą być, nieważne, z jakiego źródła.


Jak wyżej. To działa.

Pamiętaj jednak, że nie zawsze kupisz na Amazon.com. Nie zawsze karty spoza USA są akceptowane, to samo dotyczy ebay. Wtedy można szukać towaru na amazon.de czy ebay.de.


Osobiście polecam amazon.co.uk. Nie wiem, jakie "grupy produktów" Cię interesują, ja osobiście wolę brytyjską stronę.


Swoją drogą, tłumacze literatury żyją w wieży z kości słoniowej? Takich samych informacji udzieli Ci przeciętny 15-latek...


Andrzeju! Kurna mania! Nie każdy ma dwie prawe ręce do wszystkiego. Poniał? Z całą sympatią do Ciebie musiałam zaprotestować wobec tego ataku na nietechnicznych...


Pozdrawiam...
No, blondzia.


 
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 15:09
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Wracamy do tematu kart kredytowych Jan 9, 2008

I umawiamy się, że nawet ten co wie wszystko, czasem nie wie czegoś, ok?


Magda


 
Joanna Borowska
Joanna Borowska  Identity Verified
Poland
Local time: 15:09
English to Polish
A przez PayPal się nie da? Jan 9, 2008

Miesiąc temu robiłam po raz pierwszy w życiu zakupy na angielskim e-bayu - wystarczyło założyć konto na PayPalu, podać numer karty - zwykłej, bankomatowej, nie kredytowej (wtedy jeszcze takiej nie miałam) - i po bólu. Aż się sama zdziwiłam, że to takie proste

Co do wyrabiania kart kredytowych, to mnie jeden bank na C nie chciał wydać, a drugi, na W (a właściwie na B), w którym od dawna mam konto,
... See more
Miesiąc temu robiłam po raz pierwszy w życiu zakupy na angielskim e-bayu - wystarczyło założyć konto na PayPalu, podać numer karty - zwykłej, bankomatowej, nie kredytowej (wtedy jeszcze takiej nie miałam) - i po bólu. Aż się sama zdziwiłam, że to takie proste

Co do wyrabiania kart kredytowych, to mnie jeden bank na C nie chciał wydać, a drugi, na W (a właściwie na B), w którym od dawna mam konto, sam się do mnie zgłosił i bez problemów wyrobił



[Zmieniono 2008-01-10 07:45]
Collapse


 
Ewa Nowicka
Ewa Nowicka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 14:09
English to Polish
+ ...
formy płatności Jan 10, 2008

Ze strony Amazon.co.uk:

Payment Options & VAT

Once you've decided what you want to buy, you can choose from the following payment options--and rest assured that your details are safe with us.

We accept Visa, Delta, Visa Electron, MasterCard, Eurocard, American Express, Maestro, Solo, cheques or postal orders (denominated in Pounds Sterling) and Amazon.co.uk gift certificates as payment.

Amerykański Amazon akceptuje karty ze znakiem Visa, nieko
... See more
Ze strony Amazon.co.uk:

Payment Options & VAT

Once you've decided what you want to buy, you can choose from the following payment options--and rest assured that your details are safe with us.

We accept Visa, Delta, Visa Electron, MasterCard, Eurocard, American Express, Maestro, Solo, cheques or postal orders (denominated in Pounds Sterling) and Amazon.co.uk gift certificates as payment.

Amerykański Amazon akceptuje karty ze znakiem Visa, niekoniecznie kredytowe, więc warto po prostu spróbować użyć takiej, którą masz.

Przez PayPala na Amazonie się nie da, ale racja, sporo książek można też kupić przez eBay.

Jeśli chodzi o porównanie pomiędzy angielskim a amerykańskim Amazonem.
Przyznam, że amerykański ma większą ofertę książek i więcej książek ma opcję Search Inside, pozwalającą przeczytać fragment danej książki.
Warto jednak szukać książek przez Amazon.co.uk, gdyż nawet jeśli nie są one dostępne od samego Amazona, można je kupić od tzw. merchants czyli prywatnych sprzedawców, nadal płacąc poprzez system płatności Amazon.

Jeśli chodzi o karty kredytowe, tak jak mówi Magda i inni, freelancer czy nie, każdy nowy klient jest dla nich źródłem dochodu, więc może warto spróbować (co prawda w UK, ale nigdy przenigdy nie miałam problemu z otrzymaniem karty kredytowej, będąc self-employed/freelancer)

Kolejną opcją jest poprosić znajomego w USA o kupno danej książki.

Na wszystko znajdzie się rada.

pozdrawiam
Ewa
Collapse


 
Iwona Szymaniak
Iwona Szymaniak  Identity Verified
Poland
Local time: 15:09
Member
English to Polish
+ ...
SITE LOCALIZER
Czasem zdarzają się problemy z Amazon.com Jan 10, 2008

w rodzaju odmowy wysyłki; wtedy szukam książek tu http://www.abebooks.com
Są w lepszych cenach. Oba amazony i abebooks dają mozliwość kupowania książek używanych, ale właśnie przy książkach używanych z amazonem bywa kłopot, a z abebooks nie.
Sporo ciekawej literatury obcojęzycznej ma t
... See more
w rodzaju odmowy wysyłki; wtedy szukam książek tu http://www.abebooks.com
Są w lepszych cenach. Oba amazony i abebooks dają mozliwość kupowania książek używanych, ale właśnie przy książkach używanych z amazonem bywa kłopot, a z abebooks nie.
Sporo ciekawej literatury obcojęzycznej ma też:
http://www.ksiegarnia.wysylkowa.pl/

Sprawdź, czy nie ma tam książki, której szukasz.

Pozdrawiam,

Iwonka
Collapse


 
petrolhead
petrolhead
Poland
Local time: 15:09
English to Polish
+ ...
Polecam eBay Jan 10, 2008

W przypadku gdy sprawa nie jest pilna i możesz sobie pozwolić na czekanie aż pojawi się upragniona książka w rozsądnej cenie, polecam rozważenie angielskiego portalu eBay:
http://www.ebay.co.uk/?_trksid=m37

Płatność za pośrednictwem serwisu PayPal.

Wspaniałe, często niemal nowe, książki można często nabyć już w cenie od 99p. Oczywiście dochodzi jeszc
... See more
W przypadku gdy sprawa nie jest pilna i możesz sobie pozwolić na czekanie aż pojawi się upragniona książka w rozsądnej cenie, polecam rozważenie angielskiego portalu eBay:
http://www.ebay.co.uk/?_trksid=m37

Płatność za pośrednictwem serwisu PayPal.

Wspaniałe, często niemal nowe, książki można często nabyć już w cenie od 99p. Oczywiście dochodzi jeszcze koszt przesyłki, ale często i tak warto. A w przypadku gdy od jednego sprzedającego kupisz więcej niż jedną pozycję, tym bardziej warto.

Trzeba jednak dokładnie czytać opisy aukcji (formy płatnośći), gdyż nie zawsze płatność PayPal jest możliwa. Zdarzają się też sprzedajacy, którzy niską cenę wywoławczą rekompensują sobie doliczając astronomiczne koszty na "pokrycie kosztów wysyłki i opakowania".

Powodzenia
Collapse


 
literary
literary
Local time: 15:09
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Ignoramus Jan 10, 2008

Dziękuję za tak obfite odpowiedzi. Interesuje mnie konkretnie Amazon amerykański.
Jestem w miasteczku z kilkoma tylko bankami. W jednym zapytałem wstępnie i twardo mówią, że trzeba mieć etatową pracę. Zwykłą kartę płatniczą mam, z innego z tych banków.
Ale martwi mnie problem dziesięciolatka: czy to jest bezpieczne? Jakiś angielski antykwariat ściągnie z mojego konta tyle, ile uważa, a jeśliby ściągnął więcej, nieuczciwie - miałbym się z nim procesować?
... See more
Dziękuję za tak obfite odpowiedzi. Interesuje mnie konkretnie Amazon amerykański.
Jestem w miasteczku z kilkoma tylko bankami. W jednym zapytałem wstępnie i twardo mówią, że trzeba mieć etatową pracę. Zwykłą kartę płatniczą mam, z innego z tych banków.
Ale martwi mnie problem dziesięciolatka: czy to jest bezpieczne? Jakiś angielski antykwariat ściągnie z mojego konta tyle, ile uważa, a jeśliby ściągnął więcej, nieuczciwie - miałbym się z nim procesować? Polega to na ryzyku i sądach? Wybaczcie ignorancję.
Collapse


 
Ewa Nowicka
Ewa Nowicka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 14:09
English to Polish
+ ...
bezpieczne... Jan 10, 2008

literary wrote:


Ale martwi mnie problem dziesięciolatka: czy to jest bezpieczne? Jakiś angielski antykwariat ściągnie z mojego konta tyle, ile uważa, a jeśliby ściągnął więcej, nieuczciwie - miałbym się z nim procesować? Polega to na ryzyku i sądach? Wybaczcie ignorancję.


Serio, literary, o to akurat najmniej bym się martwiła. Raczej o pocztę (polską, wybaczcie, ale świeżo po przejściach) czy dostarczy.
Może się mylę i może ktoś spotkał się z nieuczciwym ściąganiem pieniędzy z konta, zwłaszcza przez angielskie antykwariaty?
I dlaczego martwi cię angielski antykwariat, skoro interesuje cię tylko amerykański Amazon?
Kupuję góry książek, zarówno z Amazona, jak i od prywatnych sprzedawców, zarówno z UK jaki i z USA, płacąc poprzez angielski Amazon, który gwarantuje stałe ceny przesyłki i przyjmuje kartę Electron, którą chyba nietrudno dostać?
Powodzenia!


 
Gwidon Naskrent
Gwidon Naskrent  Identity Verified
Poland
Local time: 15:09
English to Polish
+ ...
Nie siejcie dezinformacji Jan 10, 2008

Nie jest i nie będzie możliwe zarejestrowanie w PayPalu karty bankomatowej, z oczywistego względu bezpieczeństwa, ponieważ zbyt łatwo możnaby posługiwać się kradzionymi kartami (nie posiadają one numeru weryfikacyjnego), a nawet wystarczyłoby przepisać numer cudzej karty...


[Edited at 2008-01-10 16:29]


 
Pages in topic:   [1 2 3] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Jak uzyskać kartę kredytową pracując na umowy o dzieło?






Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »