Pages in topic:   [1 2] >
Polska klawiatura
Thread poster: maciejm
maciejm
maciejm  Identity Verified
Poland
Local time: 18:38
English to Polish
+ ...
Apr 3, 2003

Mam nastepujacy problem. Otoz zamierzam kupic w USA laptop. Tem akurat, ktory wybralem (nie najnowszy, factory reconditioned) ma system Windows 98, ale oczywiscie w wersji amerykanskiej. Powiedzcie mi laikowi, co bede musial zrobic po powrocie do Polski(albo i przed), zeby moc pisac z uzyciem polskich znakow.

Pozdrawiam serdecznie,

Maciek


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 18:38
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Nic, Apr 4, 2003

poza zainstalowaniem polskiej wersji Windows.

Polecam XP, nie ze względu na gadżety, ale dlatego, że wreszcie jest to system stabilny.

Mam go gdzieś od roku i zapomniałem już, co to niebieski ekran.

Aha - jak nie XP, to właśnie 98 SE. Trzymaj się z daleka od Me - to najgorsze świństwo, jakie Micro$oft z siebie wydał.



Do tego Office XP (chyba, że poczekasz miesiąc na Office 2003) - przede wszystkim dlatego, że całkiem przyzwoicie
... See more
poza zainstalowaniem polskiej wersji Windows.

Polecam XP, nie ze względu na gadżety, ale dlatego, że wreszcie jest to system stabilny.

Mam go gdzieś od roku i zapomniałem już, co to niebieski ekran.

Aha - jak nie XP, to właśnie 98 SE. Trzymaj się z daleka od Me - to najgorsze świństwo, jakie Micro$oft z siebie wydał.



Do tego Office XP (chyba, że poczekasz miesiąc na Office 2003) - przede wszystkim dlatego, że całkiem przyzwoicie działa funkcja odzyskiwania dokumentów w razie, gdyby jednak coś się powiesiło.

Pozdrawiam

Andrzej
Collapse


 
Jacek Krankowski (X)
Jacek Krankowski (X)  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Maciek Apr 4, 2003

Na marginesie: zauwaz, jezeli jeszcze tego nie zauwazyles, ze w sklepach amerykanskich funkcjonuja roznego rodzaju rabaty i musisz miec swiadomosc, ze cena (w promocji) np. 1000 USD moze de facto oznaczac, ze laptop kosztuje 1300 USD i nalezy - przykladowo - wyslac jeden zalaczony kupon do centrali dystrybutora, ktora odesle ci po x tygodniach/miesiacach czek na 100 USD (oczywiscie nie ludzmy sie, ze uda sie go latwo zrealizowac w Poslce), a drugi - do producenta, ktory odesle ci po y tygodniach... See more
Na marginesie: zauwaz, jezeli jeszcze tego nie zauwazyles, ze w sklepach amerykanskich funkcjonuja roznego rodzaju rabaty i musisz miec swiadomosc, ze cena (w promocji) np. 1000 USD moze de facto oznaczac, ze laptop kosztuje 1300 USD i nalezy - przykladowo - wyslac jeden zalaczony kupon do centrali dystrybutora, ktora odesle ci po x tygodniach/miesiacach czek na 100 USD (oczywiscie nie ludzmy sie, ze uda sie go latwo zrealizowac w Poslce), a drugi - do producenta, ktory odesle ci po y tygodniach/miesiacach czek na 200 USD itp., gdzie x, y moze oznaczac do 6 miesiecy.



Milej podrozy!
Collapse


 
bartek
bartek  Identity Verified
Local time: 18:38
English to Polish
+ ...
A klawiatura polska Apr 4, 2003

A klawiatura polska wyjasni Ci sie w czasie instalacji XP

Pozdrawiam

Teresa





poza zainstalowaniem polskiej wersji Windows.

Polecam XP, nie ze względu na gadżety, ale dlatego, że wreszcie jest to system stabilny.

Mam go gdzieś od roku i zapomniałem już, co to niebieski ekran.

Aha - jak nie XP, to właśnie 98 SE. Trzymaj się z daleka od Me - to najgorsze świństwo, jakie Micro$oft z siebie wydał.

... See more
A klawiatura polska wyjasni Ci sie w czasie instalacji XP

Pozdrawiam

Teresa





poza zainstalowaniem polskiej wersji Windows.

Polecam XP, nie ze względu na gadżety, ale dlatego, że wreszcie jest to system stabilny.

Mam go gdzieś od roku i zapomniałem już, co to niebieski ekran.

Aha - jak nie XP, to właśnie 98 SE. Trzymaj się z daleka od Me - to najgorsze świństwo, jakie Micro$oft z siebie wydał.



Do tego Office XP (chyba, że poczekasz miesiąc na Office 2003) - przede wszystkim dlatego, że całkiem przyzwoicie działa funkcja odzyskiwania dokumentów w razie, gdyby jednak coś się powiesiło.

Pozdrawiam

Andrzej

[/quote]
Collapse


 
lim0nka
lim0nka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 17:38
English to Polish
Klawiatura to nie problem... Apr 4, 2003

Jak już słusznie kilka osób zauważyło. Większy problem będzie z drukowaniem. Ja mam laptopa amerykańskiego z polskimi Windowsami i już różni znawcy się biedzili, żeby to badziewie zechciało drukować polskie znaki. Drukarka jest w porządku, bo z normalnego peceta drukuje ślicznie, tylko z laptopa nie chce.



Jeśli jednak ktoś ma pomysł, co z tym fantem można zrobić, bardzo chętnie wysłucham wszelkich propo
... See more
Jak już słusznie kilka osób zauważyło. Większy problem będzie z drukowaniem. Ja mam laptopa amerykańskiego z polskimi Windowsami i już różni znawcy się biedzili, żeby to badziewie zechciało drukować polskie znaki. Drukarka jest w porządku, bo z normalnego peceta drukuje ślicznie, tylko z laptopa nie chce.



Jeśli jednak ktoś ma pomysł, co z tym fantem można zrobić, bardzo chętnie wysłucham wszelkich propozycji...



Pozdrawiam,

Anetta

Collapse


 
pidzej
pidzej  Identity Verified
Poland
Local time: 18:38
Polish to English
+ ...
nic Apr 4, 2003

nawet nie instalować polskiej wersji Windows;

mój HP pavilion 3215 przyjechał ze stanów z preinstalowanymi windowsami 98, wybrałem w Control Panel > Keyboard > Language > Polish (programmers) i tyle


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 18:38
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Pidzej ma oczywiście rację, Apr 4, 2003

jeżeli wraz z notebookiem dostaniesz licencję na Windows.



Pozdrawiam

Andrzej


 
Kasia Trzcińska-Draper (X)
Kasia Trzcińska-Draper (X)
Local time: 17:38
Polish to English
+ ...
Multilanguage support Apr 4, 2003

Macieju,

Pidżej ma rację, nie musisz instalować polskiej wersji Windows, pod warunkiem, że tzw. Multilanguage Support, zaintalowany na komputerze w ramach Windows 98, obejmuje Central Europe. Przepraszam, że po angielsku, ale łatwiej Ci to będzie sprawdzić:

Start > Settings > Control Panel > Add/Remove Programmes > Click on Windows Setup tab > click on Multilanguage Support. Pojawi się spora lista - ważne jest, by opcja Central European była na niej \"odhaczona\".
... See more
Macieju,

Pidżej ma rację, nie musisz instalować polskiej wersji Windows, pod warunkiem, że tzw. Multilanguage Support, zaintalowany na komputerze w ramach Windows 98, obejmuje Central Europe. Przepraszam, że po angielsku, ale łatwiej Ci to będzie sprawdzić:

Start > Settings > Control Panel > Add/Remove Programmes > Click on Windows Setup tab > click on Multilanguage Support. Pojawi się spora lista - ważne jest, by opcja Central European była na niej \"odhaczona\".

Jeżeli nie jest, z tego, co pamiętam, potrzebny Ci będzie dysk instalacyjny Windows 98, żeby opcję zainstalować - dobrze ten dysk mieć tak, czy inaczej.

A potem, to już rzeczywiście wystarczy wejść do (...)Control Panel > Keyboard > click on Language tab > Add > Polish... et voila! Polecam opcję \'Enable indicator on taskbar\' cobyś wiedział, kiedy piszesz \'z\', a kiedy \'y\'



Pozdrawiam serdecznie,

Kasia
Collapse


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 18:38
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Jak zainstalujesz Windows XP Apr 4, 2003

to niezaleznie od wersji jezykowej tegoz systemu operacyjnego bedziesz mial polskie litery, bo Win 2k/XP standardowo instaluje Code Page 1250.

A niemieckie Office XP hula z polskim jezykiem jak znalazl, tylko dokupilem Proofing Tool Kit i juz.

Natomiast co do rabatow, to zajrzyj tu:



http://www.ecost.com - maja doskonale ceny, nie tylko za \"refurbished\"



Jerzy
... See more
to niezaleznie od wersji jezykowej tegoz systemu operacyjnego bedziesz mial polskie litery, bo Win 2k/XP standardowo instaluje Code Page 1250.

A niemieckie Office XP hula z polskim jezykiem jak znalazl, tylko dokupilem Proofing Tool Kit i juz.

Natomiast co do rabatow, to zajrzyj tu:



http://www.ecost.com - maja doskonale ceny, nie tylko za \"refurbished\"



Jerzy



PS

Zalecam koniecznie instalacje Win XP lub co najmniej Win 2k, bo 98SE nawet im do piet nie siega ze stabilnoscia. Przezylem na wlasnej skorze. Office XP natomiast przerasta stabilnoscia Office 2000 i gwarantuje w razie czego praktycznie 100% odzysku \"obrabianego\" wlasnie pliku.
Collapse


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 18:38
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Sterownik drukarki Apr 4, 2003

Quote:


On 2003-04-04 15:29, lim0nka wrote:

Jak już słusznie kilka osób zauważyło. Większy problem będzie z drukowaniem. Ja mam laptopa amerykańskiego z polskimi Windowsami i już różni znawcy się biedzili, żeby to badziewie zechciało drukować polskie znaki. Drukarka jest w porządku, bo z normalnego peceta drukuje ślicznie, tylko z laptopa nie chce.


... See more
Quote:


On 2003-04-04 15:29, lim0nka wrote:

Jak już słusznie kilka osób zauważyło. Większy problem będzie z drukowaniem. Ja mam laptopa amerykańskiego z polskimi Windowsami i już różni znawcy się biedzili, żeby to badziewie zechciało drukować polskie znaki. Drukarka jest w porządku, bo z normalnego peceta drukuje ślicznie, tylko z laptopa nie chce.



Jeśli jednak ktoś ma pomysł, co z tym fantem można zrobić, bardzo chętnie wysłucham wszelkich propozycji...



Pozdrawiam,

Anetta









A sprawdziliscie, czy sterownik drukarki jest odpowiedni? Najlepiej zainstalowac najnowszy. Poza tym warto mu zlecic drukowanie fontow TTF jako grafiki - jesli ma taka opcje.



Moze to pomoze



Jerzy ▲ Collapse


 
lim0nka
lim0nka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 17:38
English to Polish
Jerzy, Apr 4, 2003

Quote:


On 2003-04-04 17:57, JCzopik wrote:

A sprawdziliscie, czy sterownik drukarki jest odpowiedni? Najlepiej zainstalowac najnowszy. Poza tym warto mu zlecic drukowanie fontow TTF jako grafiki - jesli ma taka opcje.





Sterowniki były nawet dwa – jeden oryginalnie dołączony do drukarki, drugi – ściągany z sieci, najnowsza wersja. Sposób drukowania fontów przestawialiśmy w te i wewte... See more
Quote:


On 2003-04-04 17:57, JCzopik wrote:

A sprawdziliscie, czy sterownik drukarki jest odpowiedni? Najlepiej zainstalowac najnowszy. Poza tym warto mu zlecic drukowanie fontow TTF jako grafiki - jesli ma taka opcje.





Sterowniki były nawet dwa – jeden oryginalnie dołączony do drukarki, drugi – ściągany z sieci, najnowsza wersja. Sposób drukowania fontów przestawialiśmy w te i wewte. I nic.

Collapse


 
Elzbieta Pulawska
Elzbieta Pulawska  Identity Verified
Local time: 18:38
English to Polish
+ ...
Drukowanie poslkich znaków Apr 5, 2003

Miałam podobny problem i niezależnie od tego czy to był pecet, czy laptop, z cholere poslkie znaki nie chcialy sie drukowac, mimo ze mam najnowsza drukarke HP ( z tych drozszych) z najnowszym oprogramowaniem. Moj kolega informatyk tez zglupial ale uparl sie i tak dlugo grzebal az sie dogrzebal. Okazuje sie, ze wgrywajac drive do skanera wgralam ATM (Adobe Type Manager) i to cholerstwo przeszkadzalo. Po usunieciu wszystko idzie jak marzanie. Moze i u ciebie, Lim0nko, cos takiego wystepuje - mo... See more
Miałam podobny problem i niezależnie od tego czy to był pecet, czy laptop, z cholere poslkie znaki nie chcialy sie drukowac, mimo ze mam najnowsza drukarke HP ( z tych drozszych) z najnowszym oprogramowaniem. Moj kolega informatyk tez zglupial ale uparl sie i tak dlugo grzebal az sie dogrzebal. Okazuje sie, ze wgrywajac drive do skanera wgralam ATM (Adobe Type Manager) i to cholerstwo przeszkadzalo. Po usunieciu wszystko idzie jak marzanie. Moze i u ciebie, Lim0nko, cos takiego wystepuje - moze jakis inny program przeszkadza.

A tak a propos - to nie dostalam zadnych dodatkowych brownisiów za prezentacje.
Collapse


 
lim0nka
lim0nka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 17:38
English to Polish
Elu, Apr 5, 2003

Za informację dziękuję. Już tyle razy przeinstalowywałam system na tym laptopie, że jeden program też mogę wyrzucić (najpierw muszę sprawdzić, czy w ogóle go mam, bo dawno nie pracowałam na tamtym komputerze).



A co do brownisiów, to zaraz jeszcze raz uderzę do Marty.



 
maciejm
maciejm  Identity Verified
Poland
Local time: 18:38
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Dzieki Apr 6, 2003

Serdecznie wszystkim dziekuje za cenne wskazowki. Mam nadzieje, ze uda mi sie je zastosowac w praktyce.



Pozdrawiam,

Maciek


 
Pages in topic:   [1 2] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Polska klawiatura






Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »