Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9] >
Powwow: Warszawa - Poland

This discussion belongs to Powwows » "Powwow: Warszawa - Poland".
You can see the powwows page and participate in this discussion from there.

Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 12:55
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Koty jedza golebie Nov 16, 2002

Wiec trzeba jak widze dac CATsom pierwszenstwo.
Ale z gory uprzedzam, ja siedze na balkonie, bi jestem niepalaczem.
Poza tym przyjade z zona, jesli Was to nie obruszy. Co do kwestii dojazdu:
Przyjazd z Krakowa do W-wy zaden problem, pociagi co 2 godziny, np. 8:05, to bylbym kolo 11 w W-wie, albo 10:05, przyjezdza przed pierwsza.
Gorzej z powrotem, bo ostatnie przyzwoite polaczenie mamy o 19:54 (stan wiedzy na dzis z internetu, polska PKP nie jest zybt postepowa i ma rozk
... See more
Wiec trzeba jak widze dac CATsom pierwszenstwo.
Ale z gory uprzedzam, ja siedze na balkonie, bi jestem niepalaczem.
Poza tym przyjade z zona, jesli Was to nie obruszy. Co do kwestii dojazdu:
Przyjazd z Krakowa do W-wy zaden problem, pociagi co 2 godziny, np. 8:05, to bylbym kolo 11 w W-wie, albo 10:05, przyjezdza przed pierwsza.
Gorzej z powrotem, bo ostatnie przyzwoite polaczenie mamy o 19:54 (stan wiedzy na dzis z internetu, polska PKP nie jest zybt postepowa i ma rozklad tylko do 14.12) z Zachodniej albo o 20:05 z Centralnej. Nastepny pociag jedzie do Krakowa ponad 5 godzin!
Przepraszam za takie niewygody, ale jak wiecie, czeka mnie potem powrot do Reichu (na 99% autem w niedziele, czyli w sobote musze sie spakowac). A terminu powrotu przesunac nie moge, bo cora do szkoly.

Co do prezentacji CAT:
To moze potrwac tyle, ile chcecie.
Zasadniczo mam zamiar pokazac Wam to, co w miare mojego nieco ponad 2-letniego doswiadczenia mozna zrobic z Tradosem. Wordfasta nie uzywam, wiec bedzie trudno. Moge pokazac Transita, ale to potraktowalbym tylko czysto informacyjnie, bo moim zdaniem program jest paskudny.

Drugiego laptopa jakko dodatkowego monitora zastosowac sie nie da. Dajcie mi kilka dni, to moze wyciagne od kogos beamera.

Jerzy
Collapse


 
Izabella Kraus
Izabella Kraus  Identity Verified
Local time: 12:55
English to Polish
+ ...
podsumowanie Nov 17, 2002

Wow! ale sie dyskusja rozhulala. Atmosfera zrobila sie imprezowa i widze ze my z Jerzym musimy tu wprowadzic troche niemieckiej dyscypliny.
Podsumowujac proponuje wiec tak:
Zbieramy sie w mieszkaniu Tygru o godz. 12.00 kazdy przynosi co mu zostalo z Sylwestra (bigosik, salatka, ja moge troche makowca). Rozkladamy to wszystko, robimy herbate, Jerzy w tym czasie podlacza sprzecicho i o 13.00 rozpoczynamy prezentacje. J
... See more
Wow! ale sie dyskusja rozhulala. Atmosfera zrobila sie imprezowa i widze ze my z Jerzym musimy tu wprowadzic troche niemieckiej dyscypliny.
Podsumowujac proponuje wiec tak:
Zbieramy sie w mieszkaniu Tygru o godz. 12.00 kazdy przynosi co mu zostalo z Sylwestra (bigosik, salatka, ja moge troche makowca). Rozkladamy to wszystko, robimy herbate, Jerzy w tym czasie podlacza sprzecicho i o 13.00 rozpoczynamy prezentacje. Ja tez mam sporo doswiadczenia z Tradosem, chetnie sie podziele i powymieniam.Kolo 15.00 przerwa na konsumpcje wylozonych salatek i bigosikow, potem dalej zaleznie od potrzeb kontynuujemy powazne tematy, najpozniej do 17.00. od 17.00 przenosimy sie do knajpki w sensownym poblizu i od tego czasu bedzie juz relaksowo. Kazdy posiedzi tak dlugo, jak mu sie bedzie chcialo / rozklad jazdy pozwoli. Mam jeszcze rozpaczliwy apel do palaczy: jako osoba cale zycie wojujaco niepalaca a w dodatku w stanie odmiennym (wrazliwosc na zapachy wzrasta o 300%) bylabym niepomiernie wdzieczna, gdyby pokoj do prezentacji byl niepalacy. Zostaje kuchnia, lazienka, balkon i jesli mamy szczescie to Tygru ma moze jeszcze jednen pokoj? I tak bede sie musiala nawdychac w knajpie i okupic to na drugi dzien kosmicznym bolem glowy, ale czego sie nie robi)).
Co powiecie na taki plan?
Przy okazji, Darek, ile bierzesz za zestrzelonego golebia? Moze mozna Cie zaangazowac na moim podworku jak bedziesz mial kiedys malo tlumaczen?

Pozdr.
Iza (zyldzia )
Collapse


 
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 12:55
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Bardzo dobry plan. Nov 17, 2002

Podpisuje siê.
Magda


 
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 12:55
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Bardzo dobry plan. Nov 17, 2002

Podpisujê siê.
Magda


 
Dariusz Kozłowski
Dariusz Kozłowski  Identity Verified
Poland
Local time: 12:55
German to Polish
Izo: jest wolny rynek, wiêc ceny umowne... :-) Nov 17, 2002

czyli: jak jest popyt to znajdzie siê us³ugodawca, jak wzrasta popyt - wzrastaj¹ ceny, albo roœnie konkurencja... Myœlê, ¿e siê dogadamy

A tak ju¿ trochê powa¿niej: plan jest b. dobry i godny przyjêcia wrêcz jednomyœlnego. Popieram.
Pozdrawiam
DK

PS
To teraz jeszcze zosta³y kwestie sprzêtowe, np. owego projektora multimedialnego...


 
Jacek Krankowski (X)
Jacek Krankowski (X)  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Ktos musi pracowac Nov 17, 2002

zeby kotem bawic mogl sie ktos. Ale dzieki temu, ze ja moge dolaczyc najwczesniej o 18.00, bedzie Wam luzniej przy tych salatkach.

 
lim0nka
lim0nka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 11:55
English to Polish
Iza siê wyspa³a... Nov 17, 2002

spojrza³a trzeŸwym okiem na nasz¹ wieczorn¹ dyskusjê i zarz¹dzi³a generalne porz¹dki
jestem oczywiœcie za... a najbardziej podoba mi siê, ¿e nie bêdê jedyn¹ osob¹ walcz¹c¹ z palaczami
na balkon ich!


 
leff
leff  Identity Verified
Local time: 12:55
English to Polish
+ ...
In memoriam
lim0nko, bo zacznê Ciê nielubiæ... Nov 17, 2002

...a potem razem z Darkiem zaczniemy Cie okadzaæ w celu pacyfikacji

 
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 12:55
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Racja, Leffie! Nov 17, 2002

Powwow nie s³u¿y walczeniu z kimkolwiek, a wrêcz przeciwnie, (¿e przypomnê s³owa z poprzedniej strony Powwow Boardu):

Powwows have been viewed by some as a unifying force, since they are a common cultural element across otherwise diverse tribes.

Pozdrawiam wszystkie "Diverse Tribes"

Magda


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 12:55
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Czy w ramach tej dywersyfikacji Nov 17, 2002

mozna poprosic o redukcje czosnku w przynajmniej czesci jadalnych aspektow naszego spotkania?
Pierwsza mlodosc mi juz minela i powoli zblizam sie do konca drugiej...

Jerzy


 
lim0nka
lim0nka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 11:55
English to Polish
do palaczy... Nov 17, 2002

ale¿ ja tylko walczê z wami, ¿ebyœcie rzucili ten paskudny na³óg...

 
Dariusz Kozłowski
Dariusz Kozłowski  Identity Verified
Poland
Local time: 12:55
German to Polish
dwie (z mniej "powa¿nych") ... Nov 17, 2002

(spraw) ... otó¿ ja siê ca³kowicie podpisujê pod apelem Jerzego o mniej czosnku (mnie przynajmniej pierwsza minê³a) - generalnie nie mam nic przeciwko, ale iloœæ "wsadu" niekoniecznie powinna przekraczaæ mo¿liwoœci "reaktorów"))

Leff'ie: tam zaraz bym nie pacyfikowa³, ale tak sobie myœlê na marginesie, ¿e z pewnoœci¹ znajdziemy jakieœ rozwi¹zanie i konsensus co do niego (szczególnie zwa¿ywszy naj
... See more
(spraw) ... otó¿ ja siê ca³kowicie podpisujê pod apelem Jerzego o mniej czosnku (mnie przynajmniej pierwsza minê³a) - generalnie nie mam nic przeciwko, ale iloœæ "wsadu" niekoniecznie powinna przekraczaæ mo¿liwoœci "reaktorów"))

Leff'ie: tam zaraz bym nie pacyfikowa³, ale tak sobie myœlê na marginesie, ¿e z pewnoœci¹ znajdziemy jakieœ rozwi¹zanie i konsensus co do niego (szczególnie zwa¿ywszy najm³odszego uczestnika Powwow'u... /Iza/, chyba, ¿e coœ mi siê rzuci³o i Ÿle zrozumia³em).

A do "lim0nki" (sk¹d pomys³ na akurat taki "nick"?): w³asnie jestem na Zybanie (dla niewtajemniczonych: w miarê nowy specyfik s³u¿¹cy odstawieniu papierochów, nie zawieraj¹cy nikotyny), ale - niestety - tatuœ zaaplikowali w z³ym momencie - czyli nie wybranym przeze mnie. To o tyle w takich sprawach jak rzucanie palenia istotne, ¿e ma siê wtedy inn¹, wewnetrzn¹ motywacjê. Zarz¹dzenia "odgórne", czy ogólnie - zewnêtrzne - tu nie dzia³aj¹...
No ale przynajmniej zmniejszy³o mi siê zu¿ycie na 1800 znaków)

Pozdrawiam
Darek
Collapse


 
Jacek Krankowski (X)
Jacek Krankowski (X)  Identity Verified
English to Polish
+ ...
W kwestii palenia Nov 18, 2002

lim0nka ma we mnie zagorzalego sojusznika, ale z powodu mojej nieobecnosci w najbardziej krytycznych chwilach, niewiele z tego sojuszu wyjdzie

 
lim0nka
lim0nka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 11:55
English to Polish
ró¿ne ró¿noœci... Nov 18, 2002

Jacku, dziêkujê za wsparcie, nawet jeœli ma to byæ tylko wsparcie duchowe i na odleg³oœæ

Darku, je¿eli rzeczywiœcie rzucasz palenie, to trzymam kciuki. Z doœwiadczenia z ró¿nymi palaczami wiem, ¿e pora na rzucenie palenia jest zawsze nieodpowiednia, wiêc skoro twój tata stosuje „œrodki delikatnej perswazji”, to mo¿e jednak spróbuj...

Co do „lim0nki”... Pomys³ na nick wzi¹³ si�
... See more
Jacku, dziêkujê za wsparcie, nawet jeœli ma to byæ tylko wsparcie duchowe i na odleg³oœæ

Darku, je¿eli rzeczywiœcie rzucasz palenie, to trzymam kciuki. Z doœwiadczenia z ró¿nymi palaczami wiem, ¿e pora na rzucenie palenia jest zawsze nieodpowiednia, wiêc skoro twój tata stosuje „œrodki delikatnej perswazji”, to mo¿e jednak spróbuj...

Co do „lim0nki”... Pomys³ na nick wzi¹³ siê ju¿ kilka lat temu w³aœciwie... z braku pomys³u. A ¿e akurat procesy myœlowe wspomaga³am Coron¹ z obowi¹zkowym kawa³kiem limonki... Ktoœ siê jednak wczeœniej zarejestrowa³ pod takim nickiem, wiêc mój siê pisze przez zero.

W kwestii czosnku siê nie wypowiadam, chocia¿ bardzo go lubiê. Wola³abym jednak nie dawaæ wam kolejnego powodu do pacyfikacji...

A tak z innej beczki: kiedy mija pierwsza m³odoœæ?

Pozdruffka,
Anetta
Collapse


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 12:55
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Pierwsza mlodosc Nov 18, 2002

mija zawsze za wczesnie, i zawsze wtedy, gdy zaczyna sie druga. A w ogole u kobiet to sie ma inaczej, bo u Was pierwsza mlodosc trwa bardzo dlugo, jakos wszystkie znajome kobiety w srednim wieku licza jeszcze pierwsza mlodosc i maja po 28-29 lat...

Jerzy

PS
Z Paniami problem polega tylko na tym, ze kiedy pojawiaja sie wnuki wiek gwaltownie i skokowo wzrasta do ... 40-tki (druga mlodosc pewnie...)


 
Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Lucia Leszinsky[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Powwow: Warszawa - Poland






Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »