https://www.proz.com/forum/powwows/165808-powwow_brasov_romania.html

Pages in topic:   [1 2 3] >
Powwow: Brasov - Romania

This discussion belongs to Powwows » "Powwow: Brasov - Romania".
You can see the powwows page and participate in this discussion from there.

Andreea Ciurea
Andreea Ciurea  Identity Verified
Romania
English to Romanian
+ ...
ce ziceti de ora 13 ?.... Jul 22, 2005

Bun..am vorbit cu niste oameni de la niste restaurante pentru rezervare si as vrea sa stiu daca puteti ajunge pana la ora 13,sa stiu pentru ce ora fac rezervarea.
In plus, dori sa stiu cati prefera un restaurant cu terasa si cati fara, daca se doreste mancare mai consitenta sau ceva mai usor. In functie de ce optati va prezint si eu optiunile si las la alegerea voastra.


 
Bianca Fogarasi
Bianca Fogarasi  Identity Verified

French to Romanian
+ ...
mai degraba 14:00h Jul 23, 2005

Pentru cei care vin din Cluj, cu masina, e nevoie de 5 ore, deci ar fi plecare la 8:00 dimineata... Si asta in conditiile in care nu dam peste ambuteiaj. Se poate macar ora 14:00h? Mai bine un restaurant cu terasa, poate prindem vreme buna. Mancare... indiferent. Sunt la regim

 
Mihai Badea (X)
Mihai Badea (X)  Identity Verified
Luxembourg
English to Romanian
+ ...
14.00 e OK şi pentru mine Jul 24, 2005

Şi eu aş prefera undeva cu terasă. Cât despre mâncare, să decidă gurmanzii

 
Mariana Postolache
Mariana Postolache  Identity Verified
Italy
Local time: 06:02
English to Romanian
+ ...
oricare Jul 25, 2005

Nu conteaza daca e 13:00 sau 14:00. Referitor la mancare, poate ceva usor de tot..

 
Oana Popescu
Oana Popescu  Identity Verified
Romania
Local time: 07:02
English to Romanian
+ ...
indiferent ora Jul 25, 2005

Ar fi bine pe o terasa, dar sa avem si unde sa ne adapostim daca ploua. Iar la mancare nu ma pronunt, ca ma face Mihai gurmanda. Ce-o fi, important e sa ne intalnim...

 
Maria Diaconu
Maria Diaconu  Identity Verified
Romania
Local time: 07:02
English to Romanian
ora 14 e OK, dacă asta e tendinţa majorităţii Jul 25, 2005

Ar fi foarte frumos un restaurant cu terasă, dacă tendinţa majorităţii este spre "ceva uşor", sunt de acord cu ceva uşor, numai să fie mâncare, adică nu numai chipsuri şi sticksuri Aproape sigur că vin, joi vă voi comunica ceva sigur, că nu vreau să încurc lumea.

 
Bianca Fogarasi
Bianca Fogarasi  Identity Verified

French to Romanian
+ ...
1 + 1 Jul 25, 2005

Imi aduc si iubitelul in bagaj. ;-p E belgian, dar se straduieste foarte tare cu romana.

 
Andreea Ciurea
Andreea Ciurea  Identity Verified
Romania
English to Romanian
+ ...
Date finale powwow Jul 25, 2005

Bun...powwow-ul o sa aiba loc la restaurantul Apropo situat langa Teatrul Dramatic "Sica Alexandrescu". Noi avem rezervat pe terasa pentru ca inauntru e nunta, ca la toate restaurantele de altfel. Terasa e acoperita de umbrele mari dar in cazul unei ploi seioase o sa ne cam udam asa ca recomand cu caldura umbrelele si sa va rugati sa nu ploua sambata.

Pentru cine nu stie cum se ajunge la teatru: de la Gara se ia autobuzul nr. 4 si se coboara la a 5-a statie cred, oricum la prima du
... See more
Bun...powwow-ul o sa aiba loc la restaurantul Apropo situat langa Teatrul Dramatic "Sica Alexandrescu". Noi avem rezervat pe terasa pentru ca inauntru e nunta, ca la toate restaurantele de altfel. Terasa e acoperita de umbrele mari dar in cazul unei ploi seioase o sa ne cam udam asa ca recomand cu caldura umbrelele si sa va rugati sa nu ploua sambata.

Pentru cine nu stie cum se ajunge la teatru: de la Gara se ia autobuzul nr. 4 si se coboara la a 5-a statie cred, oricum la prima dupa ce treceti de Aula in care s-a tinut lansarea ATR. Traversati si apoi mergeti drept inainte si in curba intrati pe prima straduta la stanga (punct de reper: Farmacia Marifarm)si la capat e restaurantul. Pt informatii suplimentare nr. meu de telefon e 0745 87 37 02.

Ne vedem acolo la ora 14.
Collapse


 
Bianca Fogarasi
Bianca Fogarasi  Identity Verified

French to Romanian
+ ...
recomandare vila/hotel Jul 26, 2005

Andreea, mi-ai putea recomanda un hotel/vila gen Casa Cranta?Eu am mai fost acolo de cate ori si imi place mult, dar acum e inchis pana pe 1 august si altceva nu am mai incercat.

 
Elvira Stoianov
Elvira Stoianov  Identity Verified
Luxembourg
Local time: 06:02
German to Romanian
+ ...
si pe mine m-ar interesa cazare Jul 26, 2005

macar pt noaptea sambata-suminica, eventual chiar de vineri (nu neaparat in braso, si in imprejurimi)

 
Andreea Ciurea
Andreea Ciurea  Identity Verified
Romania
English to Romanian
+ ...
info cazare Jul 26, 2005

Uite..eu m-am gandit la mai multe locuri.

Nr. 1. Pensiunea Memo, e pe strada Lunga nr. 159, nr. telefon: 0268-472441 si 0268-472404, e-mail: [email protected]. Nu stiu cum sunt preturile dar puteti intreba.

Nr 2. Casa Muresan, Str. Nicopole nr. 54; tel. 0268-414373; Mobil 0744-329310 si 0721-306440

Nr. 3. Pensiunea MURY
Str. De Mijloc nr. 62, tel. 0268-418740


 
Mariana Postolache
Mariana Postolache  Identity Verified
Italy
Local time: 06:02
English to Romanian
+ ...
transport Jul 28, 2005

E careva din Bucuresti care are masina si e dispus sa mai ia o persoana? (impartind cheltuielile, bineinteles)

 
Maria Diaconu
Maria Diaconu  Identity Verified
Romania
Local time: 07:02
English to Romanian
Confirm prezenţa Jul 28, 2005

Acum ştiu sigur că voi veni. Vin cu soţul în Braşov, dar el are alte treburi, aşa că la întâlnire voi fi numai eu. Pe curând

 
Cristiana Coblis
Cristiana Coblis  Identity Verified
Romania
Local time: 07:02
Member (2004)
English to Romanian
+ ...
unde vă cazaţi? Jul 28, 2005

Ca să stăm împreună... Cam cine rămâne şi duminică în BV?

 
Bianca Fogarasi
Bianca Fogarasi  Identity Verified

French to Romanian
+ ...
la Pensiunea Memo Jul 28, 2005

camera deja rezervata. 1.800.000 pt camera dubla, cu 2 mic-dejunuri incluse. Noaptea de sambata spre duminica.

 
Pages in topic:   [1 2 3] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Lucia Leszinsky[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Powwow: Brasov - Romania






Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »