Exemplu de participare foarte activă şi benefică pentru toţi, pe forumul DE
Thread poster: Bernd Müller

Bernd Müller
Germany
Local time: 06:32
German to Romanian
+ ...
Aug 25, 2010

Iatü un exemplu de participare f. activă şi benefică pt. toţi, pe forumul DE, pe un thread iniţiat de mine, acum 2 zile

Pentru cei sceptici , care nu participă la dezbaterea şi schimbarea de informaţii utile- de insider- ref. la traductologie, de teamă că ar pierde ceva, ar da de gol ceva informaţii de care ar profita concurenţa (şi uită că ... ar putea profita, ba nu- VOR PROFITA CU SIGURANŢĂ - şi EI de informaţiile PRIMITE!!) - vezi discuţia pe care am iniţializat-o pe Forumul DE de pe Proz, şi care deja de pe acum, pentru mine a ajuns să fie benefică- şi sper că, la fel, şi pentru ceilalţi participanţi:

Trados und andere CAT- Tools bei jur. Übersetzern???

Aceeaşi discuţie am lansat-o şi pe un grup Yahoo, de lb. germană; pe cine-l interesează, vă rog să mă contacteze direct- nu poate decât să profite de pe ambele fire de discuţii, întrucât la Yahoo problema se dezvoltă / tratează deocamdată în cu totul altă direcţie/ direcţii , dar deasemenea- benefică pt. mai toţi participanţii, sper!

Ciao!
Bernd

[Editat la 2010-08-25 13:27 GMT]

Direct link Reply with quote

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Lucica Abil[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Exemplu de participare foarte activă şi benefică pentru toţi, pe forumul DE

Advanced search

Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
SDL Trados Studio 2017 only €495 / $595
Get the cheapest prices for SDL Trados Studio 2017 on ProZ.com

Join this translator’s group buy brought to you by ProZ.com and buy SDL Trados Studio 2017 Freelance for only €495 / $595 / £425 / ¥70,000 You will also receive FREE access to Studio 2019 when released.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search