Pachet de instalare Trados Studio 2011/Trados 2007
Thread poster: George Blum

George Blum  Identity Verified
Local time: 09:44
Member (2003)
English to Romanian
+ ...
Mar 10, 2015

Stimați colegi,

Am profitat de oferta Microsoft (1 an gratuitate) și am instalat pe un calculator mai vechi Windows 10 pentru a-i testa compatibilitatea cu softurile cu care lucrez în prezent. Aș vrea să testez și Trados Workbench/2007/Synergy care rulează și pe mașinile de lucru. Am făcut însă prostia că atunci cînd am instalat Studio 2014 am șters pachetul de instalare pentru Studio 2011, care conținea și Trados Synergy. Am încercat să-l găsesc online, fără succes. Cunoaște cineva o adresă de unde să-l pot descărca? Vă mulțumesc anticipat.

George

Direct link Reply with quote

Cristiana Coblis  Identity Verified
Romania
Member (2004)
English to Romanian
+ ...
Contul propriu SDL Mar 10, 2015

Bună ziua.
Toate pachetele de instalare sunt în Contul de pe site-ul SDL: https://oos.sdl.com/asp/products/ssl/account/mydownloads.asp

Văd că cele pentru 2007 sunt mai la capătul listei, nu cred că e într-o ordine cronologică.

George Blum  Identity Verified
Member (2003)
English to Romanian
+ ...
TOPIC STARTER
Mulțumiri Mar 10, 2015

Vă mulțumesc pentru răspunsul prompt.

Cu stimă,
George

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Lucica Abil[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Pachet de instalare Trados Studio 2011/Trados 2007

Advanced search

CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »
WordFinder
The words you want Anywhere, Anytime

WordFinder is the market's fastest and easiest way of finding the right word, term, translation or synonym in one or more dictionaries. In our assortment you can choose among more than 120 dictionaries in 15 languages from leading publishers.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search