https://www.proz.com/forum/romanian/32295-in_viitor_se_va_limita_numarul_de_intrebari_kudoz.html

In viitor se va limita numarul de intrebari KudoZ
Thread poster: Veronica Durbaca
Veronica Durbaca
Veronica Durbaca  Identity Verified

English to Romanian
+ ...
May 12, 2005

Se va face o limitare pe ultimele 24 de ore si limitele sunt:
- utilizatori neinregistrati: 1 intrebare

- membri neplatinum: 3 intrebari cu functionalitate completa + 2 intrebari cu functionalitate completa si avertizare + 1 intrebare cu functionalitate redusa

- membri platinum: 10 intrebari cu functionalitate completa + 5 intrebari cu functionalitate completa si avertizare + 3 intrebari cu functionalitate redusa

Probabil, limitarile vor fi functional
... See more
Se va face o limitare pe ultimele 24 de ore si limitele sunt:
- utilizatori neinregistrati: 1 intrebare

- membri neplatinum: 3 intrebari cu functionalitate completa + 2 intrebari cu functionalitate completa si avertizare + 1 intrebare cu functionalitate redusa

- membri platinum: 10 intrebari cu functionalitate completa + 5 intrebari cu functionalitate completa si avertizare + 3 intrebari cu functionalitate redusa

Probabil, limitarile vor fi functionale pana in luna august.

Veronica

[Edited at 2005-05-13 15:07]
Collapse


 
Maria Diaconu
Maria Diaconu  Identity Verified
Romania
Local time: 22:09
English to Romanian
Alte precizări? May 12, 2005

Ce înseamnă funcţionalitate completă şi funcţionalitate redusă?
Sunt termeni noi pentru mine.
Mulţumesc.

[Edited at 2005-05-13 05:42]


 
Bogdan Honciuc
Bogdan Honciuc
Romania
Local time: 22:09
Romanian to English
+ ...
explicatie May 12, 2005

Veronica Durbaca wrote:

Se va face o limitare pe ultimele 24 de ore si limitele sunt:
- utilizatori neinregistrati: 1 intrebare

- membri neplatinum: 3 intrebari cu functionalitate completa + 2 intrebari cu functionalitate completa si avertizare + 1 intrebare cu functionalitate redusa

- membri platinum: 10 intrebari cu functionalitate completa + 5 intrebari cu functionalitate completa si avertizare + 3 intrebari cu functionalitate redusa

Probabil, limitarile vor fi functionale pana in luna august.

Veronica


No problem, dar nu inteleg ce sint intrebarile cu functionalitate completa, intrebarile cu functionalitate completa si avertizare si intrebarile cu functionalitate redusa. Daca ne puteti explica...


 
Dan Marasescu
Dan Marasescu  Identity Verified
Romania
Local time: 21:09
Member (2003)
English to Romanian
+ ...
More info May 12, 2005

Da, Henry a adus de curând vestea, spre înmcântarea numeroşilor moderatori care cer aşa ceva de ani de zile. O astfel de măsură s-a făcut necesară în comunităţile lingvistice unde se pun sute de întrebări pe zi, nu numai zeci, ca la noi. Dar nici eu nu mă supăr cu ea.

Oricum, este important să reţineţi că scopul acestei măsuri nu este în principal de a impune o nouă limitare membrilor nepl
... See more
Da, Henry a adus de curând vestea, spre înmcântarea numeroşilor moderatori care cer aşa ceva de ani de zile. O astfel de măsură s-a făcut necesară în comunităţile lingvistice unde se pun sute de întrebări pe zi, nu numai zeci, ca la noi. Dar nici eu nu mă supăr cu ea.

Oricum, este important să reţineţi că scopul acestei măsuri nu este în principal de a impune o nouă limitare membrilor neplătitori sau neînscrişi. Ea a fost acordată la insistenţele moderatorilor, care i-au stabilit în linii mari şi modul de aplicare în urma unei discuţii pe forum. Nu ştim chiar toate amănuntele, deci aveţi puţintică răbdare.

Ideea e că, dacă vă simţiţi îngrădiţi, probabil că puneaţi prea multe întrebări oricum
Collapse


 
Veronica Durbaca
Veronica Durbaca  Identity Verified

English to Romanian
+ ...
TOPIC STARTER
Inca nu s-a stabilit May 12, 2005

Intrebarile cu functionalitate completa sunt cele de acum.

Cele cu avertizare - la fel ca acum, dar va exista si un mesaj de avertizare pentru cel care pune intrebarea inainte de a o trimite.

Despre ultima inca nu stiu sa va spun pentru ca inca se lucreaza la limitarea functionalitatii. De indata ce vor exista informatii prinvind ce anume se va limita, vom spune aici.


Noapte frumoasa!<
... See more
Intrebarile cu functionalitate completa sunt cele de acum.

Cele cu avertizare - la fel ca acum, dar va exista si un mesaj de avertizare pentru cel care pune intrebarea inainte de a o trimite.

Despre ultima inca nu stiu sa va spun pentru ca inca se lucreaza la limitarea functionalitatii. De indata ce vor exista informatii prinvind ce anume se va limita, vom spune aici.


Noapte frumoasa!
Veronica
Collapse


 
lucca
lucca
Romania
Local time: 22:09
English to Romanian
Limitarea întrebărilor May 12, 2005

Mi se pare o idee foarte bună. Va diminua, probabil, numărul traducerilor angajate "la plezneală" - nu e domeniul meu, dar mai cu dicţionarul, mai cu vreo 15 întrebări la KudoZ, mai cu un pic de Google... lasă că merge şi aşa.
Moderatorii, săracii, ştiu de ce.

[Edited at 2005-05-12 22:20]


 
Doru Voin
Doru Voin  Identity Verified
Romania
Local time: 22:09
English to Romanian
+ ...
Hehe May 13, 2005

Veronica Durbaca wrote:

Se va face o limitare pe ultimele 24 de ore si limitele sunt:
- utilizatori neinregistrati: 1 intrebare

- membri neplatinum: 3 intrebari cu functionalitate completa + 2 intrebari cu functionalitate completa si avertizare + 1 intrebare cu functionalitate redusa

Veronica


Stiu cativa utilizatori care nu ne vor mai vizita prea des ... O masura tardiva, dar salutara.

Doru


 
Iulia Matei
Iulia Matei  Identity Verified
Local time: 22:09
Member (2005)
English to Romanian
+ ...
Masura salutara, intr-adevar May 14, 2005

OK! Totusi, in total 18 intrebari/zi pentru membrii Platinum? Nu ca le-ar pune pe toate cineva care se respecta, dar - teoretic si practic - avem posibilitatea.
Cum s-ar descurca intr-un astfel de caz moderatorii?

Care e firul lui Henry, imi poti da un link?

Multumesc mult.
Iulia

Veronica Durbaca wrote:

- membri platinum: 10 intrebari cu functionalitate completa + 5 intrebari cu functionalitate completa si avertizare + 3 intrebari cu functionalitate redusa

Probabil, limitarile vor fi functionale pana in luna august.

Veronica

[Edited at 2005-05-13 15:07]


 
Veronica Durbaca
Veronica Durbaca  Identity Verified

English to Romanian
+ ...
TOPIC STARTER
Alt thread May 14, 2005

Iulia Manescu wrote:
Care e firul lui Henry, imi poti da un link?


Imi pare rau, Iulia, discutia se poarta in forumul moderatorilor.

In forumul despre KudoZ este o discutie interesanta pe aceeasi tema: http://www.proz.com/topic/32118

Veronica


 
Dan Marasescu
Dan Marasescu  Identity Verified
Romania
Local time: 21:09
Member (2003)
English to Romanian
+ ...
Răspuns scurt May 14, 2005

În general membrii Platinum nu pun întrebări cu probleme, aşa că n-ar fi mare lucru de făcut pentru moderatori.

Salutări,
Dan


 
Stanca Rascanu
Stanca Rascanu
English to Romanian
Sper ca nu am gresit cu mult locul unde adresez intrebarea Jun 26, 2005

Buna seara

Imi spuneti va rog si mie cum se poate retrage un raspuns de pe kudoz?
Nu am vazut ca intrebarea era adresata de vreo 3 zile si m-am trezit si eu cu maaaare intarziere sa raspund, si mi-e ca m-am facut de ras. Pot sa retrag acum raspunsul?

Multumesc anticipat pt ajutor


 
Cristiana Coblis
Cristiana Coblis  Identity Verified
Romania
Local time: 22:09
Member (2004)
English to Romanian
+ ...
Hide Jun 27, 2005

Dragă Stanca, pentru a-ţi ascunde răspunsul, trebuie să te autentifici (să faci login) pe site, mergi la răspunsul respectiv şi în josul casetei cu răspunsul ai un mic buton cu roşu "Hide". That should fix it

 
Stanca Rascanu
Stanca Rascanu
English to Romanian
Asa deci... Jun 27, 2005

Multumesc foarte foarte frumos pentru raspuns.:)

Spor la munca tuturor!!


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


In viitor se va limita numarul de intrebari KudoZ






Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »