Pages in topic:   [1 2] >
VID
Thread poster: Sinziana Paltineanu
Sinziana Paltineanu
Local time: 16:23
English to Romanian
+ ...
Jul 16, 2005

va salut. proababil unii au remarcat strofocarile mele pe acest site, mai curand sporadice decat serioase, din lipsa de computer si internet proprii. ma numesc sinziana paltineanu si tocmai am terminat literele la cluj. ma intereseaza f mult site-ul asta, nu atat pt joburile care apar(ca nicioadata nu am obtinut una, si nici nu cred sa obtin prea curand) ci pt ce pot sa invat de la cei care raspund si care vorbesc despre profesia lor, care .. nu stiu daca va fi vreodata si a mea. oricum, acuma ca am si eu facultatea terminata n-ar fi rau sa am si un ID verified. sint in piatra neamt vara asta, lucrez si ma gandeam ca poate cineva tot o sa treaca inspre ceahlau macar...si despre ce acte ar fi vorba?
toate bune mai ales celor care lucreaza in weeeeekend.

[Subject edited by staff or moderator 2005-07-17 13:37]

Direct link Reply with quote

Dan Marasescu  Identity Verified
Romania
Local time: 15:23
Member (2003)
English to Romanian
+ ...
Salut Jul 16, 2005

Mă bucur că ţi se pare util să ai identitatea verificată. Numai unii dintre noi pot să o facă însă. Dacă eşti prin Cluj, putem să ne vedem eventual şi ţi-o verific eu. Dacă nu şi nu, poţi să ţi-o verifici plătind 5 USD parcă cu cartea de credit. Eu aşa am făcut, că mi-a fost mult mai comod.

Salutări,
Dan

Sinziana Paltineanu
English to Romanian
+ ...
TOPIC STARTER
Cluj Jul 16, 2005

Intr-adevar, trebuie sa ma intorc pentru diploma in cateva saptamani. In acest caz, am sa va intreb daca sinteti in Cluj odata ce aflu exact data venirii mele. Si pot spune ca intalnirea cu dvs (in biroul dnei Ana-Maria Florescu, in decembrie, anul trecut) m-a facut sa ma reintorc la site-ul asta. Apreciez foarte mult incurajarile pe care le-am mai primit de a nu abandona activitatea pe proz.com, chiar daca mai gresesc.

Multumesc,

Sinziana

Romania
Member (2003)
English to Romanian
+ ...
OK Jul 16, 2005

Anuţă-mă te rog din timp când vei şti data venirii şi, după ce cădem de acord, trebuie să faci o cerere pe ProZ.com la http://www.proz.com/?sp=vid_application.

Acelaşi lucru e valabil pentru oricine doreşte să i se verifice identitatea. Lista cu persoanele împuternicite să verifice este disponibilă la linkul de mai sus.

Salutări,
Dan

PS. Mi-ai face mare plăcere să nu mă mai iei cu "dumneavoastră". Nu mai sunt de mult profesor, thank God!

Ovidiu Martin Jurj
Romania
German to Romanian
+ ...
A, super, si eu vreau Jul 17, 2005

Dan Marasescu wrote:

Anuţă-mă te rog din timp când vei şti data venirii şi, după ce cădem de acord, trebuie să faci o cerere pe ProZ.com la http://www.proz.com/?sp=vid_application.

Acelaşi lucru e valabil pentru oricine doreşte să i se verifice identitatea. Lista cu persoanele împuternicite să verifice este disponibilă la linkul de mai sus.

Salutări,
Dan

Si cum se face veriicaea identitatii? Trebuie sa aduci anume acte cu tine, in afara de buletinul de identitate? Daca da, ce anume, ca sa stiu sa iau la mine, daca e.

[Edited at 2005-07-17 12:43]

Cristiana Coblis  Identity Verified
Romania
Member (2004)
English to Romanian
+ ...
un act de identitate cu poză Jul 17, 2005

Este suficient indiferent de act.

Numai bine.

xxxMihai Badea  Identity Verified
Luxembourg
Member (2004)
English to Romanian
+ ...
ID Jul 17, 2005

Verificarea identităţii este într-adevăr un lucru bun fiindcă:

1) îţi conferă un plus de credibilitate în faţa potenţialilor clienţi
2) mesajele îţi apar pe forumuri imediat, ceea ce nu înseamnă că nu pot fi mai apoi şterse de moderatori, dacă nu respectă regulile: http://www.proz.com/forumrules .

Dacă este cineva din Bucureşti doritor să aibă identitatea verificată, putem stabili o întâlnire pentru asta.

[Edited at 2005-07-17 13:08]

Gabriela Mihaela Zaharia
Romania
English to Romanian
+ ...
in asteptarea VID-ului Jul 17, 2005

Da, si eu consider ca este un lucru bun, dar pacat ca dureaza asa de mult cand te verifica o persoana imputernicita sa faca acest lucru. Eu astept inca de anul trecut, de pe 3 octombrie si inca nu am primit bifa. Prin iarna, Cristiana m-a anuntat ca mai dureaza, asa ca astept cumintica

Valentin Alupoaie  Identity Verified
Romania
English to Romanian
+ ...
VID Jul 18, 2005

Salutare!

Exista vreun imputernicit resposabil pe Moldova? Nu reusesc sa accesez adresa data de Dan mai sus

Multumesc,
Vali

Cristiana Coblis  Identity Verified
Romania
Member (2004)
English to Romanian
+ ...
Nici în ziua de astăzi nu am nici o veste Jul 18, 2005

Şi a trecut atâta timp încât am uitat să mai tot insist. O să mă mai interesez ce se mai întâmplă.

Luxembourg
Member (2004)
English to Romanian
+ ...
Link Jul 18, 2005

Valentin Alupoaie wrote:

Salutare!

Exista vreun imputernicit resposabil pe Moldova? Nu reusesc sa accesez adresa data de Dan mai sus

Multumesc,
Vali

Încearcă aici: http://www.proz.com/?sp=vid_application . La Dan s-a lipit punctul de adresă şi de aia nu ducea unde trebuie.

Ovidiu Martin Jurj
Romania
German to Romanian
+ ...
Si eu sunt interesat Jul 18, 2005

Mihai Badea wrote:

Dacă este cineva din Bucureşti doritor să aibă identitatea verificată, putem stabili o întâlnire pentru asta.

Ce pacat ca nu am stiut mai repede! Nu de mult, pe 14 iulie am fost la Bucuresti, la concertul din Club Baza Militara, care oricum a inceput seara, iar peste zi as fi avut o groaza de timp. Dar oricum eu vin la Bucuresti destul de des, cam o data la 2-3 saptamani. O sa-ti scriu din timp cand mai vin. Numai bine.

Luxembourg
Member (2004)
English to Romanian
+ ...
OK Jul 18, 2005

OvidiuKatz wrote:

O sa-ti scriu din timp cand mai vin.

Dacă mai este cineva din Bucureşti (sau cu drum prin Bucureşti) interesat de verificarea identităţii, aş ruga să-mi dea de ştire din timp ca să putem fixa, preferabil, o singură întâlnire. Nu uitaţi că pentru verificare trebuie neapărat să aveţi un act de identitate cu fotografie.

Romania
Member (2003)
English to Romanian
+ ...
Eroare Jul 18, 2005

Mihai Badea wrote:
La Dan s-a lipit punctul de adresă şi de aia nu ducea unde trebuie.

Merci, Mihai

Valentin, cred că nu e numeni în Moldova. Poţi să rezolvi problema dacă ai drum la Bucureşti sau Cluj sau dacă plăteşti 5 USD cu cartea de credit.

Valentin Alupoaie  Identity Verified
Romania
English to Romanian
+ ...
Roger Jul 19, 2005

Mulţumesc, Dan. Cred ca o sa platesc pana la urma

Pages in topic:   [1 2] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Lucica Abil[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

VID

Advanced search

SDL Trados Studio 2017 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2017 helps translators increase translation productivity whilst ensuring quality. Combining translation memory, terminology management and machine translation in one simple and easy-to-use environment.

More info »
memoQ translator pro
Kilgray's memoQ is the world's fastest developing integrated localization & translation environment rendering you more productive and efficient.

With our advanced file filters, unlimited language and advanced file support, memoQ translator pro has been designed for translators and reviewers who work on their own, with other translators or in team-based translation projects.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search