Powwow in Romania
Thread poster: Elvira Stoianov
Elvira Stoianov
Elvira Stoianov  Identity Verified
Luxembourg
Local time: 19:42
German to Romanian
+ ...
Jun 26, 2002

Am propus un powwow in Romania si as dori sa va atrag atentia asupra acestui lucru. M-as bucura foarte mult daca ne-am putea intalni sa discutam si noi unele probleme legate de traduceri si de statutul traducatorilor din Romania. Dupa cum am mentionat acolo, eu nu am posibilitatea sa particip in alt oras, dar m-as putea ocupa de detalii daca se cade de acord asupra orasului parcurilor (Timisoara). Sper sa reusim ceva. In Ungaria se pare ca participa chiar si membri din echipa ProZ.

 
Veronica Durbaca
Veronica Durbaca  Identity Verified

English to Romanian
+ ...
Cluj - iulie Jun 26, 2002

era vorba sa se tina unul in iulie, la Cluj. daca propuneti sa organizati unul la Timisoara, mi-ar face placere sa aflu detaliile.

 
Elvira Stoianov
Elvira Stoianov  Identity Verified
Luxembourg
Local time: 19:42
German to Romanian
+ ...
TOPIC STARTER
am uitat sa pun link-ul Jun 26, 2002

pentru a accesa mai usor pagina de powwow pentru Timisoara apasati aici : http://www.proz.com/?sp=event/powwow_board&eid_c=10576 (in caz ca link-ul nu funtioneaza pentru ca are ID-ul meu, puteti accesa lista din pagina principala)

Va puteti inscrie si mi-ar face mare placere sa ne intalnim si sa discutam despre probleme care ne framanta pe toti (mai ales ca intalnirile de anul trecut nu
... See more
pentru a accesa mai usor pagina de powwow pentru Timisoara apasati aici : http://www.proz.com/?sp=event/powwow_board&eid_c=10576 (in caz ca link-ul nu funtioneaza pentru ca are ID-ul meu, puteti accesa lista din pagina principala)

Va puteti inscrie si mi-ar face mare placere sa ne intalnim si sa discutam despre probleme care ne framanta pe toti (mai ales ca intalnirile de anul trecut nu s-au mai tinut).

Sper sa ne strangem macar 5, ca sa fie aprobat evenimentul de catre ProZ.
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Powwow in Romania






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »