Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7] >
Afiliere membru ProZ.com (beneficii, oferte, promoţii)
Thread poster: Valentin Alupoaie
Diana Wright
Diana Wright  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 07:32
Romanian to English
+ ...
That explains a lot Dec 5, 2006

Asta înseamnă că am avut eu noroc !



 
Cristiana Coblis
Cristiana Coblis  Identity Verified
Romania
Local time: 09:32
Member (2004)
English to Romanian
+ ...
Au mai rămas 5 zile :) Dec 11, 2006

Dragi colegi,

Începe numărătoarea inversă până la terminarea ofertei promoţionale locale.

Va reamintesc că taxa specială promoţională de membru este de 219 RON şi poate fi plătită până la 15 decembrie într-un cont local, denominat în RON. Mai multe informaţii despre ofertă la: http://www.proz.com/plat?viewPage=local_payment&locale=ro<
... See more
Dragi colegi,

Începe numărătoarea inversă până la terminarea ofertei promoţionale locale.

Va reamintesc că taxa specială promoţională de membru este de 219 RON şi poate fi plătită până la 15 decembrie într-un cont local, denominat în RON. Mai multe informaţii despre ofertă la: http://www.proz.com/plat?viewPage=local_payment&locale=ro

Pentru detalii, vă rog să mă contactaţi.
Collapse


 
iulian dobreanu
iulian dobreanu  Identity Verified
Local time: 09:32
English to Romanian
+ ...
interesat de plata in RON Dec 12, 2006

Vad ca se pot plati 100 USD, 100EUR sau 219 RON. Adica 21 Ron/EUR. Imi convine!Maine sunt primul la banca!DAR...

 
cameliaim
cameliaim  Identity Verified
Spain
Local time: 08:32
Member (2005)
Spanish to Romanian
+ ...
OT: donare de browniZ Dec 14, 2006

Buna tuturor,

am primit un nou mesaj care-mi reaminteste de expirarea termenului pt reinnoirea titlului de platinum si posibilitatea donarii de browniZ altor colegi interesati. Cum al meu expira abia in iulie, vroiam sa intreb daca are cineva nevoie de 4000 browniZ pentru reducerea taxei de platinum.
O zi buna.


 
Cristiana Coblis
Cristiana Coblis  Identity Verified
Romania
Local time: 09:32
Member (2004)
English to Romanian
+ ...
Mâine este ultima zi :) Dec 14, 2006

Am două rugăminţi:

Vă rog să-mi trimiteţi un mesaj după ce realizaţi plăţile, iar dacă a plătit altcineva în numele dv. să-mi transmiteţi numele plătitorului, pretty please

A doua şi cea mai mare rugăminte, vă rog să evitaţi plata prin mandat poştal de orice fel. Am avut probleme cu această modalitate de plată, durează extrem de mult şi nu pot face upgrade la membru decât dup
... See more
Am două rugăminţi:

Vă rog să-mi trimiteţi un mesaj după ce realizaţi plăţile, iar dacă a plătit altcineva în numele dv. să-mi transmiteţi numele plătitorului, pretty please

A doua şi cea mai mare rugăminte, vă rog să evitaţi plata prin mandat poştal de orice fel. Am avut probleme cu această modalitate de plată, durează extrem de mult şi nu pot face upgrade la membru decât după sosirea plăţii în cont. Pentru cei care nu au un cont bancar, e mult mai simplu să facă o depunere la orice agenţie a băncii.
Collapse


 
Cristiana Coblis
Cristiana Coblis  Identity Verified
Romania
Local time: 09:32
Member (2004)
English to Romanian
+ ...
Noul preţ este 295 RON Jan 25, 2007

Mai mulţi dintre colegi m-au contactat pentru a afla noul preţ pentru a rămâne/deveni membru ProZ.com. Acum sunt în măsură să vă comunic decizia de a continua programul de plăţi locale şi în afara promoţiilor. Preţul nou este 295 RON.

Mai multe detalii pe aceeaşi pagină:
http://www.proz.com/plat?viewPage=local_payment&locale=ro

Rei
... See more
Mai mulţi dintre colegi m-au contactat pentru a afla noul preţ pentru a rămâne/deveni membru ProZ.com. Acum sunt în măsură să vă comunic decizia de a continua programul de plăţi locale şi în afara promoţiilor. Preţul nou este 295 RON.

Mai multe detalii pe aceeaşi pagină:
http://www.proz.com/plat?viewPage=local_payment&locale=ro

Reiterez rugăminţile de a mă contacta:

  • pentru a vă transmite detaliile de plată,
  • pentru a-mi transmite numărul şi numele dv. de utilizator
  • în cazul în care aveţi probleme cu plata,
  • dacă preferaţi alte metode (numerar, mandat poştal etc.),
  • dacă altcineva plăteşte în numele dv.


Vă rog să nu omiteţi să-mi transmiteţi numele şi numărul de utilizator ProZ.com Numărul de utilizator îl puteţi vedea pe pagina de mai sus.

O noapte liniştită
Collapse


 
Anamaria Sturz
Anamaria Sturz  Identity Verified
Romania
Local time: 09:32
Member (2006)
English to Romanian
+ ...
Domeniu şi găzduire Feb 2, 2007

Bună tuturor!

Este prima dată când vă cer sfatul pe forum. Vă urmăresc "în tăcere" de vreo doi ani şi, dacă nu eraţi voi şi nu era proz.com, nu aş fi avut cum să aflu atâtea despre traduceri şi nu mi-aş fi schimbat domeniul de activitate.

Întrebarea mea se leagă de oferta de domeniu şi găzduire pentru membrii platinum. Nu ştiu ce să fac, să îmi cumpăr un domeniu .ro sau .com sau să profit de of
... See more
Bună tuturor!

Este prima dată când vă cer sfatul pe forum. Vă urmăresc "în tăcere" de vreo doi ani şi, dacă nu eraţi voi şi nu era proz.com, nu aş fi avut cum să aflu atâtea despre traduceri şi nu mi-aş fi schimbat domeniul de activitate.

Întrebarea mea se leagă de oferta de domeniu şi găzduire pentru membrii platinum. Nu ştiu ce să fac, să îmi cumpăr un domeniu .ro sau .com sau să profit de ofertă şi să am domeniul de genul www.name.my.proz.com şi adresa de email de genul [email protected].... "Dă bine" o astfel de adresă, are un impact bun asupra clienţilor? Sau credeţi că ar fi de preferat să îmi iau un domeniu .ro sau .com şi să aleg doar găzduirea din oferta proz.com?

Vă mulţumesc pentru răspunsuri şi vă doresc spor la lucru şi o zi frumoasă în continuare!

Anamaria

[Editat la 2007-02-02 11:53]
Collapse


 
C.Roman (X)
C.Roman (X)
Spain
Local time: 08:32
Romanian to Spanish
+ ...
Sigur da bine, dar... Feb 2, 2007

Anamaria Sturz wrote:

"Dă bine" o astfel de adresă, are un impact bun asupra clienţilor? Sau credeţi că ar fi de preferat să îmi iau un domeniu .ro sau .com şi să aleg doar găzduirea din oferta proz.com?

Vă mulţumesc pentru răspunsuri şi vă doresc spor la lucru şi o zi frumoasă în continuare!

Anamaria

[Editat la 2007-02-02 11:53]


Sincera sa fiu, niciodata nu m-a preocupat acest aspect. Eu am o adresa de mail pe Gmail cu numele si prenumele (ca cea de pe yahoo e cu un login mai ciudat - desi am folosit si acest mail uneori) si ca pagina web, cea standard de pe proz. Nu cred sa fi influentat in vreo oarecare masura volumul de proiecte pe care le-am primit sau numarul de agentii si clienti directi care m-au contactat (sau nu).

Cand aleg un furnizor/colaborator, etc. de orice tip, in general ma intereseaza mai mult continutul ofertei decat forma sau numele paginei web si/sau adresei de e-mail pe cartea de vizita.

Nu stiu, oi fi eu mai putin orientata inspre marketing....



 
Monica Tuduce
Monica Tuduce  Identity Verified
Local time: 08:32
Italian to Romanian
+ ...
Domeniu şi adrese mail Feb 2, 2007

[quote]Anamaria Sturz wrote:
Nu ştiu ce să fac, să îmi cumpăr un domeniu .ro sau .com sau să profit de ofertă şi să am domeniul de genul www.name.my.proz.com şi adresa de email de genul [email protected].... "Dă bine" o astfel de adresă, are un impact bun asupra clienţilor? Sau credeţi că ar fi de preferat să îmi iau un domeniu .ro sau .com şi să aleg doar găzduirea din oferta proz.com?

Exact acesta este motivul pentru care am optat pentru un domeniu propriu: mi se pare prea lung cel oferit de proz.
Am analizat mult problema, dar că nu vreau pe proz, asta mi-a fost clar de la început.
M-am gândit mai mult în schimb la numele domeniului (dacă să conţină numele meu, dacă să conţină altă particulă care să arate că e vorba de traduceri, dacă să fie în română, în engleză, franceză sau în italiană sau dacă sa mi-l fac pe .ro, .com etc. şi mai nou .eu). Până la urmă era prea complicat, am hotărât să compun eu o denumire. Pe când m-am hotărât pe .eu, era ocupat. Deci o mai compusese cineva înaintea mea).
Aşa că am rămas cu .ro, dar măcar e un nume scurt.
Toată treaba stă în programatorul care îţi face site-ul, să introducă cuvinte cheie şi pe acelea i le dai tu, astfel ca la o căutare, să se poată da de tine.
În privinţa hosting-ului, nu m-am gândit la varianta cu proz, o să vorbesc cu cel care s-a ocupat de treaba asta să vedem cum e mai bine (mai ales că el, fiindu-mi prieten, cred că mi-l dădea la oferta).
Iar în privinţa adreselor, am folosit până acum fără probleme adresa gratis de Yahoo, dar nu-mi convine prea mult.
Pentru că şi eu găsesc mai credibilă şi mai profesionistă o firmă care nu are cont de acest gen.
Deşi străinii, unii cel puţin, nu pun mare preţ pe asta.
Am cunoscut un om de afaceri italian care lucra prin toată lumea, pentru firme mari şi avea o adresă pe libero.it...

Succes la hotărâre, Anamaria


 
Bogdan Burghelea
Bogdan Burghelea  Identity Verified
Romania
Local time: 09:32
English to German
+ ...
Despre adresele de e-mail Feb 3, 2007

Monica Tuduce wrote:

Iar în privinţa adreselor, am folosit până acum fără probleme adresa gratis de Yahoo, dar nu-mi convine prea mult.
Pentru că şi eu găsesc mai credibilă şi mai profesionistă o firmă care nu are cont de acest gen.
Deşi străinii, unii cel puţin, nu pun mare preţ pe asta.
Am cunoscut un om de afaceri italian care lucra prin toată lumea, pentru firme mari şi avea o adresă pe libero.it...

Succes la hotărâre, Anamaria


Din experienţa mea, am observat că străinii pun, totuşi, preţ şi pe adresa de e-mail (dacă e gratuită sau nu), pe existenţa unei pagini de internet proprii.

Pînă la urmă, noi avem o viaţă duală: una pe piaţa fizică, reală şi una virtuală. Sub nici o formă nu o putem ignora sau trece pe planul doi pe cea virtuală; s-ar putea, uneori, pentur afaceri să fie mai importantă decît cea reală.


 
Cristiana Coblis
Cristiana Coblis  Identity Verified
Romania
Local time: 09:32
Member (2004)
English to Romanian
+ ...
Ofertă specială de afiliere ca membru ProZ.com pentru luna iunie: 220 RON Jun 11, 2007

Pe durata lunii iunie se derulează o campanie care vă oferă beneficii sporite pentru a vă încuraja să rămâneţi sau să deveniţi membru al sitului ProZ.com. Dacă deveniţi membru în perioada promoţională, vă veţi bucura de următoarele avantaje:

* O lună suplimentară gratuită (în total 13 luni)
* Şansa de a câştiga trei premii de excepţie: o călătorie gratuită la o conferinţă ProZ.com, un laptop nou sau un instructaj ProZ.com în zona dv.
* Ze
... See more
Pe durata lunii iunie se derulează o campanie care vă oferă beneficii sporite pentru a vă încuraja să rămâneţi sau să deveniţi membru al sitului ProZ.com. Dacă deveniţi membru în perioada promoţională, vă veţi bucura de următoarele avantaje:

* O lună suplimentară gratuită (în total 13 luni)
* Şansa de a câştiga trei premii de excepţie: o călătorie gratuită la o conferinţă ProZ.com, un laptop nou sau un instructaj ProZ.com în zona dv.
* Zero costuri de tranzacţionare a plăţii

În plus, beneficiem de un preţ special pentru România: 220 RON

Pentru mai multe detalii despre oferta specială a lunii iunie:
http://www.proz.com/campaign

Ca o noutate, în campania din luna iunie, ProZ.com oferă un nou tip de afiliere dedicat studenţilor. Afilierea ca membru student al ProZ.com este concepută pentru a oferi un început cu dreptul în carieră celor care se pregătesc să devină traducători sau interpreţi.

Preţul special pentru România pentru membrii studenţi este: 60 RON

Plăţi locale pentru prozienii români

În continuare, prozienii români au la dispoziţie posibilitatea de a transfera sumele anterior menţionate într-un cont local.

Mai multe detalii privind plaţile locale:
http://www.proz.com/plat?viewPage=local_payment&locale=ro

Pentru informaţii suplimentare, vă rog să mă contactaţi prin email sau telefonic.
Collapse


 
Cristiana Coblis
Cristiana Coblis  Identity Verified
Romania
Local time: 09:32
Member (2004)
English to Romanian
+ ...
Ultimele 4 zilei ale promoţiei!!! Jun 27, 2007

Aştept mesajele celor interesaţi


Pe durata lunii iunie se derulează o campanie care vă oferă beneficii sporite pentru a vă încuraja să rămâneţi sau să deveniţi membru al sitului ProZ.com. Dacă deveniţi membru în perioada promoţională, vă veţi bucura de următoarele avantaje:

* O lună suplimentară gratuită (în total 13 luni)
* Şansa de a câştiga trei premii de excepţie: o călătorie gratuită la o conferinţă ProZ.com, un laptop nou sau un instructaj ProZ.com în zona dv.
* Zero costuri de tranzacţionare a plăţii

În plus, beneficiem de un preţ special pentru România: 220 RON

Pentru mai multe detalii despre oferta specială a lunii iunie:
http://www.proz.com/campaign

Ca o noutate, în campania din luna iunie, ProZ.com oferă un nou tip de afiliere dedicat studenţilor. Afilierea ca membru student al ProZ.com este concepută pentru a oferi un început cu dreptul în carieră celor care se pregătesc să devină traducători sau interpreţi.

Preţul special pentru România pentru membrii studenţi este: 60 RON

Plăţi locale pentru prozienii români

În continuare, prozienii români au la dispoziţie posibilitatea de a transfera sumele anterior menţionate într-un cont local.

Mai multe detalii privind plaţile locale:
http://www.proz.com/plat?viewPage=local_payment&locale=ro

Pentru informaţii suplimentare, vă rog să mă contactaţi prin email sau telefonic.


 
Cristiana Coblis
Cristiana Coblis  Identity Verified
Romania
Local time: 09:32
Member (2004)
English to Romanian
+ ...
Promoţie nouă: afiliere ca membru al ProZ.com 220 RON până în 19 dec. Nov 21, 2007

Până în data de 19 decembrie a.c. se derulează o campanie care vă oferă beneficii sporite pentru a vă încuraja să rămâneţi sau să deveniţi membru al sitului ProZ.com. Dacă deveniţi membru în perioada promoţională, vă veţi bucura de următoarele avantaje:

* O perioadă de afiliere gratuită (restul anului 2007 din momentul afilierii)
* Şansa de a câştiga trei premii de excepţie: o călătorie cu cheltuielile plătite la o conferinţă ProZ.com în 2008,
... See more
Până în data de 19 decembrie a.c. se derulează o campanie care vă oferă beneficii sporite pentru a vă încuraja să rămâneţi sau să deveniţi membru al sitului ProZ.com. Dacă deveniţi membru în perioada promoţională, vă veţi bucura de următoarele avantaje:

* O perioadă de afiliere gratuită (restul anului 2007 din momentul afilierii)
* Şansa de a câştiga trei premii de excepţie: o călătorie cu cheltuielile plătite la o conferinţă ProZ.com în 2008, un laptop nou sau şase pachete software de la SDL Trados.

Oferta este valabilă atât pentru colegii care sunt deja membri şi doresc să-şi continue afilierea, cât şi pentru cei care doresc să se afilieze cu această ocazie.

În plus, beneficiem în continuare de un preţ special pentru România: 220 RON

Pentru mai multe detalii despre oferta specială:
http://www.proz.com/campaign/professional

Plăţi locale pentru prozienii români

În continuare, prozienii români au la dispoziţie posibilitatea de a transfera sumele anterior menţionate într-un cont local. Se acceptă şi plăţi prin Moneybookers.

Mai multe detalii privind plaţile locale:
http://www.proz.com/plat?viewPage=local_payment&locale=ro

Pentru informaţii suplimentare, vă stau la dispoziţie prin email sau telefonic.
Collapse


 
Irina Lazarescu
Irina Lazarescu  Identity Verified
Romania
Local time: 09:32
Member (2005)
English to Romanian
+ ...
plata din cont bancar Nov 22, 2007

Pentru plata prin banca , care este contul unde se poate face plata+ celelalte detalii?

Multumim de oferta!


 
Mihai Badea (X)
Mihai Badea (X)  Identity Verified
Luxembourg
English to Romanian
+ ...
Pentru datele de plată prin transfer bancar Nov 22, 2007

Scrieţi-i Cristinei la [email protected] . Nu toate datele pot fi publicate pe site ...

 
Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7] >


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Afiliere membru ProZ.com (beneficii, oferte, promoţii)






Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »