Preturi meditatii
Thread poster: Cristina Anghel

Cristina Anghel  Identity Verified
Romania
Local time: 11:21
English to Romanian
+ ...
Feb 3, 2006

Dragii mei,

De mult nu ne-am mai auzit... Revin cu 2 intrebari.
1. Care mai sunt tarifurile practicate pe piata pentru meditatii de limba germana?
2. Cam care ar fi pretul echitabil, in opinia voastra?
....

Direct link Reply with quote

Ovidiu Martin Jurj
Romania
German to Romanian
+ ...
Meditaţii Feb 4, 2006

Cristina Andrei wrote:

Dragii mei,

De mult nu ne-am mai auzit... Revin cu 2 intrebari.
1. Care mai sunt tarifurile practicate pe piata pentru meditatii de limba germana?
2. Cam care ar fi pretul echitabil, in opinia voastra?
....

Aici la noi e 400.000 - 500.000 şedinţa de meditaţie (2 ore) cam la orice materie. Am o cunoştinţă profă de engleză cu doar 3 ani vechime, deci nu a terminat de prea mult timp facultatea, predă la un liceu bun din oraş şi ia 400.000 şedinţa la engleză, dar ştiu şi persoane care iau 500.000 fără jenă şi lucrează şi cu mulţi deodată (industrie de meditaţii pt. bac, admitere etc.). Şi germana tot atâta e. Asta e aici în C-ţa, nu ştiu cum e în alte oraşe. Io zic că e decent, cel puţin pt. cine cere, nu ştiu cum e pt. cine dă. Dar dacă ceri atât şi ai 2-3 oameni deodată, aduni ceva.

Cristina Anghel  Identity Verified
Romania
English to Romanian
+ ...
TOPIC STARTER
Merci, Ovidiu Feb 6, 2006

Se pare ca pretul cam asta e: 200-250.000 lei/h.
Daca aflu noutati, va tin la curent.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Lucica Abil[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Preturi meditatii

Advanced search

BaccS – Business Accounting Software
Modern desktop project management for freelance translators

BaccS makes it easy for translators to manage their projects, schedule tasks, create invoices, and view highly customizable reports. User-friendly, ProZ.com integration, community-driven development – a few reasons BaccS is trusted by translators!

More info »
LSP.expert
You’re a freelance translator? LSP.expert helps you manage your daily translation jobs. It’s easy, fast and secure.

How about you start tracking translation jobs and sending invoices in minutes? You can also manage your clients and generate reports about your business activities. So you always keep a clear view on your planning, AND you get a free 30 day trial period!

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search