Off topic: Chestionar pentru disertatie / Si totusi?
Thread poster: Magdalena Talaban

Magdalena Talaban  Identity Verified
Spain
Local time: 19:48
English to Romanian
+ ...
Mar 25, 2006

Dragi colegi,

Revin cu rugamintea lansata la inceputul saptamanii privind completarea unui scurt chestionar pentru o lucrare de disertatie.

http://isg.urv.es/questionnaire/questionnaire.doc

Cu toate ca mesajul meu pare sa fi avut aprox. 100 de vizualizari, numai...cinci colegi mi-au raspuns pana acum ((:

Unul dintre motivele pentru care am ales acest forum este tocmai faptul ca traducerea de web site-uri (la care se refera acest sondaj) apare in multe dintre profilurile traducatorilor romani de pe ProZ.

Ma gandeam ca e vorba doar de cateva minute...

Le multumesc din suflet celor care mi-au raspuns pana acum si sper sa mai primesc macar cateva raspunsuri.

Va multumesc mult si weekend placut tuturor,
magda

Direct link Reply with quote

Cristiana Coblis  Identity Verified
Romania
Local time: 20:48
Member (2004)
English to Romanian
+ ...
recomandare Mar 25, 2006

Pentru viitoarele dizertaţii recomand folosirea unui chestionar web based gen monkey survey şi multe altele. E conceput pentru a analiza direct rezultatele şi este mult mai orientat spre respondent: nu trebuie să descarci, să salvezi şi să trimiţi un document, ci doar să răspunzi la întrebări. Majoritatea au şi o variantă gratuită suficientă pentru astfel de scopuri.

Mult succes.

[Edited at 2006-03-25 16:39]

Magdalena Talaban  Identity Verified
Spain
Local time: 19:48
English to Romanian
+ ...
TOPIC STARTER
Cum era mai simplu Mar 25, 2006

Draga Cristina,

Stiu la ce te referi si asa am si vrut sa fac.
Din pacate, persoana care trebuia sa ma ajute cu partea tehnica nu a fost disponibila, asa ca am ales varianta respectiva, desi m-am temut ca e un pic suparator...

Imi pare rau daca am dat bataie de cap (insa chiar aveam nevoie sa-l postez cumva cat mai repede).

Cu multumiri pentru intelegere,
magda

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Lucica Abil[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Chestionar pentru disertatie / Si totusi?

Advanced search

Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »
PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search