Off topic: Chestionarul / ultima strigare
Thread poster: Magdalena Talaban

Magdalena Talaban  Identity Verified
Spain
Local time: 03:10
English to Romanian
+ ...
Apr 1, 2006

Dragi colegi,

Probabil n-o sa va vina sa credeti, insa revin cu mesajul legat de chestionarul pentru o disertatie. Nu ma simt foarte confortabil facand acest lucru, insa ma tem ca nu prea am de ales.

Asa cum mi s-a recomandat, de data aceasta am facut o varianta mai simpla, nu trebuie decat sa apasati "Done" la sfarsit, fara alte complicatii:

http://www.surveymonkey.com/s.asp?u=755441969664

Nu poate lua mai mult de cateva minute!

Multumesc mult,
magda

Direct link Reply with quote

Iurii Pripa
Local time: 04:10
Russian to Romanian
+ ...
Poate... Apr 1, 2006

Dacă sunteţi foarte interesată de răspuns, poate că ar fi bine să faceţi un efort, traducând chestionarul în română. E doar o sugestie...

Magdalena Talaban  Identity Verified
Spain
Local time: 03:10
English to Romanian
+ ...
TOPIC STARTER
De ce engleza in acest caz Apr 2, 2006

Draga Iurii,

Din cate stiu eu, pe site-ul ProZ limba engleza este "default language", din care eu inteleg ca toti utilizatorii au o buna cunoastere a acestei limbi.
De aceea am considerat ca nu ar trebui sa fie nici o problema daca voi lasa chestionarul in engleza.

De altfel, una dintre intrebari cred ca arata oarecum de ce parte a baricadei sunt: eu cred in promovarea limbii romane, insa admit ca uneori folosirea englezei usureaza mult lucrurile (de ex, lucrarea mea va fi in engleza, asa ca e mult mai usor daca si chestioanrul/raspunsurile ar fi direct in engleza).

Multumesc pentru sugestie si pentru interes, insa avand in vedere "(in)succesul" acestui chestionar, ma intreb daca traducerea in limba romana ar (mai) rezolva ceva.

O zi buna,
magda

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Lucica Abil[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Chestionarul / ultima strigare

Advanced search

Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
BaccS – Business Accounting Software
Modern desktop project management for freelance translators

BaccS makes it easy for translators to manage their projects, schedule tasks, create invoices, and view highly customizable reports. User-friendly, ProZ.com integration, community-driven development – a few reasons BaccS is trusted by translators!

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search