[Autorizaţie MJ] Schimbare nume pe autorizatie
Thread poster: Claudia_28
Claudia_28
Local time: 10:06
Romanian to English
+ ...
May 31, 2006

Sunt traducator autorizat din 1997. In 2000 m-am casatorit si prin urmare mi-am schimbat numele. Atunci am consultat un notar care mi-a spus ca este suficient sa fac un nou specimen de semnatura cu numele nou, si pe incheierea de legalizare sa mentionez intre paranteze si numele vechi.
Acum totusi, ca sa nu am nici un fel de probleme, am trimis autorizatia la MJ pentru a-mi schimba numele. Am inteles ca este pur si simplu o formalitate, nu se schimba decat numele, in restul numarul autorizatiei ramane la fel. Intrebarea mea este daca mai pot legaliza traduceri in intervalul acesta cat astept noua autorizatie? Ati avut probleme in acest sens?
Multumesc pentru raspunsuri

Claudia

[Titlu editat de un membru al personalului sau de un moderator 2006-08-18 11:50]

Direct link Reply with quote

Britudia
Germany
Local time: 09:06
English to Romanian
+ ...
No problems Jun 1, 2006

Eu n-am patit nimic, traducind in continuare pe numele vechi, in asteptarea noii autorizatii de la MJ.

Claudia_28
Local time: 10:06
Romanian to English
+ ...
TOPIC STARTER
Multumesc de raspuns Jun 1, 2006

Multumesc. Cat a durat pana vi s-a eliberat o noua autorizatie? Tot 2 luni?

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Lucica Abil[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

[Autorizaţie MJ] Schimbare nume pe autorizatie

Advanced search

LSP.expert
You’re a freelance translator? LSP.expert helps you manage your daily translation jobs. It’s easy, fast and secure.

How about you start tracking translation jobs and sending invoices in minutes? You can also manage your clients and generate reports about your business activities. So you always keep a clear view on your planning, AND you get a free 30 day trial period!

More info »
memoQ translator pro
Kilgray's memoQ is the world's fastest developing integrated localization & translation environment rendering you more productive and efficient.

With our advanced file filters, unlimited language and advanced file support, memoQ translator pro has been designed for translators and reviewers who work on their own, with other translators or in team-based translation projects.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search