Off topic: In căutarea unei cărţi
Thread poster: Mihaela BUFNILA
Mihaela BUFNILA
Mihaela BUFNILA  Identity Verified
Romania
Local time: 15:20
English to Romanian
+ ...
Feb 7, 2007

Bună seara tuturor. De la bun început precizez că este o problema off-off-off topic. Sunt în căutarea unei cărţi editate de Longman în 1991, "English for Techical Students" David Bonamy. La Longman nu mai apare, bibliotecile la care am întrebat nu o cunosc, la Universitatea din Bacău nu există. Propunerile făcute de Google sunt la prea mare distanţă iar eu aş avea nevoie de ea într-un timp foarte scurt - zile. M-aţi putea ajuta, vă rog?

 
lucca
lucca
Romania
Local time: 15:20
English to Romanian
Se găseşte aici: Feb 7, 2007

http://www.amazon.com/English-Technical-Students-David-Bonamy/dp/0582748852/sr=1-1/qid=1170871566/ref=sr_1_1/002-9930116-9808047?ie=UTF8&s=books

Dacă e vorba de cărţi, nici Amazon nu e rău


 
Liliana Roman-Hamilton
Liliana Roman-Hamilton  Identity Verified
Local time: 06:20
English to Italian
nevoie urgenta Feb 7, 2007

Lucian,

Sigur, Amazon este o sursa foarte buna, dar Mihaela zicea ca are nevoie de cartea aceea intr-un timp foarte scurt, zile. Bineinteles, poti ordina cartea prin Amazon si alege o modalitate de expediere expresa.
Cred ca Mihaela intreba daca cineva are o copie.


 
Mihaela BUFNILA
Mihaela BUFNILA  Identity Verified
Romania
Local time: 15:20
English to Romanian
+ ...
TOPIC STARTER
Mulţumesc Feb 7, 2007



Mulţumesc mult, Lucian. Am pus întrebarea pe forum în speranţa că ar putea-o avea cineva de foarte aproape. Sunt într-o menghină de timp.


 
Mihaela BUFNILA
Mihaela BUFNILA  Identity Verified
Romania
Local time: 15:20
English to Romanian
+ ...
TOPIC STARTER
exact Feb 8, 2007

Liliana Roman-Hamilton wrote:



Cred ca Mihaela intreba daca cineva are o copie.

Mulţumesc pentu clarificare, Liliana. Exact de aşa ceva aveam nevoie, de o copie.


 
lucca
lucca
Romania
Local time: 15:20
English to Romanian
Zile Feb 8, 2007

Dacă există cartea la Amazon UK sau DE, cu tarif de urgenţă poate că ar fi posibilă procurarea rapidă.
În ideea asta am dat răspunsul.
HTH


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


In căutarea unei cărţi






Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »