https://www.proz.com/forum/romanian/67448-de_m%C4%83r%C5%A3i%C5%9For.html

Off topic: De mărţişor
Thread poster: Mihaela BUFNILA
Mihaela BUFNILA
Mihaela BUFNILA  Identity Verified
Romania
Local time: 23:16
English to Romanian
+ ...
Mar 3, 2007

Un gând bun tuturor, de mărţişor. Să aveţi o primăvară de bucurii şi de împliniri de toate felurile!
Nu ştiu dacă e vreun schimb între sărbătoarea mărţişorului şi cea de Valentine, adică vine una pleacă alta. E şi aici o schimbare cum e în mai toate dar, indiferent ce agăţăm de şnuruleţul alb-roş, el rămâne totuşi un simbol de care se leagă trecerea într-un alt anotimp şi propria noastră urmă lăsată în timp.
Vă propun un fir de mărţişoare c
... See more
Un gând bun tuturor, de mărţişor. Să aveţi o primăvară de bucurii şi de împliniri de toate felurile!
Nu ştiu dacă e vreun schimb între sărbătoarea mărţişorului şi cea de Valentine, adică vine una pleacă alta. E şi aici o schimbare cum e în mai toate dar, indiferent ce agăţăm de şnuruleţul alb-roş, el rămâne totuşi un simbol de care se leagă trecerea într-un alt anotimp şi propria noastră urmă lăsată în timp.
Vă propun un fir de mărţişoare cum nu s-au mai văzut pe lumea asta: flori adevărate, pe care le-am văzut, pe care le ştim, care au nume, care ne-au împodobit una sau mai multe din zilele pe care chiar le-am trăit.
Acum-i acum: Cum aduc eu mărţişorul meu pe forum? Am căutat soluţia tehnică prin firul cu pisici şi... m-am încurcat.
Collapse


 
Mihaela BUFNILA
Mihaela BUFNILA  Identity Verified
Romania
Local time: 23:16
English to Romanian
+ ...
TOPIC STARTER
Datura Apr 11, 2007

Mihaela BUFNILA wrote:

flori adevărate, pe care le-am văzut, pe care le ştim, care au nume, care ne-au împodobit una sau mai multe din zilele pe care chiar le-am trăit.



Datoram acest mărţişor şi sprijinirea subiectului: Datura

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


De mărţişor






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »