La sfârşit de an, haideţi să facem un top al celor mai frumoase momente ProZ
Thread poster: Elena Matei
Elena Matei
Elena Matei
Local time: 16:27
English to Romanian
+ ...
Dec 20, 2007

Mă gândeam ca am putea discuta despre cele mai interesante, frumoase, incitante momente legate de activitatea de pe ProZ din 2007. Şi de ce nu poate să facem un top pe care să-l trimitem echipei site-ului, eventual cu propuneri pentru 2008. Ce ziceţi?
Eu o să spun câteva din momentele ProZ:
- unul din dicţionarele online cel mai de folos
- întrebări KudoZ foarte numeroase, o parte dificile, o parte mai puţin dificile, dar care ne fac mereu să ne îmbogăţim sa
... See more
Mă gândeam ca am putea discuta despre cele mai interesante, frumoase, incitante momente legate de activitatea de pe ProZ din 2007. Şi de ce nu poate să facem un top pe care să-l trimitem echipei site-ului, eventual cu propuneri pentru 2008. Ce ziceţi?
Eu o să spun câteva din momentele ProZ:
- unul din dicţionarele online cel mai de folos
- întrebări KudoZ foarte numeroase, o parte dificile, o parte mai puţin dificile, dar care ne fac mereu să ne îmbogăţim sau verificăm cunoştinţele
- promptitudinea răspunsurilor şi activitatea continuă a moderatorilor
- pentru mine concursul de pe forumul de epigrame a însemnat foarte mult ca implicare, poate şi reuşită
- joburi diverse, clienţii mulţi, concurenţă
- noul display al site-ului
- concursul de traduceri
- campania de membership
Eu recunosc că am nişte linkuri preferate pe ProZ şi unele pe care nu prea le accesez. Mi-am amintit de momentul acela de pe forum cu repetarea întrebărilor legate de începerea activităţii de traducător (ce se poate face în acest caz, pentru că moderatorii nu pot relua răspunsurile, chiar şi cititorii de pe forum nu mai sunt interesaţi de acel subiect).
Ar mai fi şi altele la care o să revin. Aştept însă un feedback.


[Titlu editat de un membru al personalului sau de un moderator 2007-12-21 01:17]

[Titlu editat de un membru al personalului sau de un moderator 2007-12-21 01:18]

[Titlu editat de un membru al personalului sau de un moderator 2007-12-21 01:18]
Collapse


 
Mihaela BUFNILA
Mihaela BUFNILA  Identity Verified
Romania
Local time: 16:27
English to Romanian
+ ...
My ProZ.com 2007 Jan 5, 2008

Am aşteptat ceva timp până să prind rând la acest fir de discuţie!

2007, în trecerea lui prin ProZ, mi-a adus multă bucurie: proiecte interesante, clienţi serioşi, plăcerea pe care ţi-o dă un mediu profesional divers şi deschis, prilejul de-a fi un pic de poet...

Şi totuşi, cele mai frumoase momente aduse de ProZ în 2007 nu sunt de natură strict profesională. Într-un moment de mare cum
... See more
Am aşteptat ceva timp până să prind rând la acest fir de discuţie!

2007, în trecerea lui prin ProZ, mi-a adus multă bucurie: proiecte interesante, clienţi serioşi, plăcerea pe care ţi-o dă un mediu profesional divers şi deschis, prilejul de-a fi un pic de poet...

Şi totuşi, cele mai frumoase momente aduse de ProZ în 2007 nu sunt de natură strict profesională. Într-un moment de mare cumpănă, unul dintre colegi s-a îngrijit de-o transfuzie vitală pentru mine, iar altul a avut grijă de prelungirea calităţii mele de membru. Acum după ce tot greul a trecut, aş putea spune că unul mi-a salvat viaţa iar celălalt cariera! Acest lucru vorbeşte despre calitatea oamenilor de pe ProZ şi despre norocul meu de a-i fi întâlnit. Mulţumesc, Delia! Mulţumesc, Ioana!
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


La sfârşit de an, haideţi să facem un top al celor mai frumoase momente ProZ






Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »