A book from Moscow
Thread poster: Natalia Elo

Natalia Elo  Identity Verified
Germany
Local time: 20:51
Member (2004)
English to Russian
+ ...
Jan 28, 2005

Здравствуйте!

Очень хочется заполучить книгу М.А.Загота "Ищите и найдете, или англо-русский словарь библейской фразеологии для всех и каждого"

Издательство "Валент", слезные 2000 экземпляров. На сайт издательства сегодня почему-то не могу попасть.

Кто будет в Москве в ближайшее время? Москвичи? Пересылка, разумеется, будет оплачена. Если бренный металл не интересует, могу прислать что-нибудь из Берлина:) Russendisko, например, Владимира Каминера.

Буду очень, очень признательна.

Наталия

Direct link Reply with quote

Alexander Shchekotin  Identity Verified
Local time: 21:51
English to Russian
+ ...
. Feb 17, 2005

Наталья!

Вам еще нужна эта книга? Мой партнер занимается книготорговлей в Прибалтике, может удасться достать эту книгу. Как с вами связяться?

_Alena
Ukraine
Local time: 21:51
Spanish to Ukrainian
+ ...
Пожалуйста, помогите найти большой русско-греческий словарь Mar 3, 2005

Воспользуюсь чужой темой, чтобы свою не открывать. Я уже отчаялась его найти у нас. Может, попутно еще попадется какой-нибудь специализированный греко-русский, вроде политехнического.
Заранее большое спасибо!

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

A book from Moscow

Advanced search

Translation news in Russian Federation

BaccS – Business Accounting Software
Modern desktop project management for freelance translators

BaccS makes it easy for translators to manage their projects, schedule tasks, create invoices, and view highly customizable reports. User-friendly, ProZ.com integration, community-driven development – a few reasons BaccS is trusted by translators!

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search