русско-немецкий словарь по геологии и нефтеразведке
Thread poster: Tobias Ernst

Tobias Ernst  Identity Verified
Germany
Local time: 13:41
Member (2004)
English to German
+ ...
Jun 28, 2005

Привет!

Для выполнения горячего заказа я хочу приобрести русско-немецкий словарь по геологии и нефтеразведке. Так как я знал, что есть (якобы) качественной словарь по нефтедобыче для Polygossum, я собирался его купить на сайте www.ets.ru, но оказалось, что их сайт не работет уже второй день.

А вдруг хто-то знает, что с ними, или может посоветовать другой словарь, который можно (безпланто или платно, но быстро!) приобрести через интернет?

Если сегодня ничего не получится, то завтра утром поеду на Петровку (живу в Киеве), но предварительно хотел бы узнать, какое печатное издание Вы бы порекомендали взять.

Спасибо заранее!

С уважением
Тобиас

Direct link Reply with quote

Steffen Pollex  Identity Verified
Local time: 13:41
English to German
+ ...
Попробуй Jun 28, 2005

www.ozon.ru

и покопайся в поиске. Можно задать прямо полное название книги, раз ты уже знаешь, какую надо.

Direct link Reply with quote

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

русско-немецкий словарь по геологии и нефтеразведке

Advanced search

Translation news in Russian Federation

Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
SDL Trados Studio 2017 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2017 helps translators increase translation productivity whilst ensuring quality. Combining translation memory, terminology management and machine translation in one simple and easy-to-use environment.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search