International Translation Day 2018

Join ProZ.com/TV for a FREE event September 25-26th celebrating International Translation Day! 50+ hours of content, Chat, Live Q&A & more. Join 1,000's of linguists from around the globe as ProZ.com/TV celebrates International Translation Day.

Click for Full Participation

Технический вопрос
Thread poster: Mark Vaintroub

Mark Vaintroub  Identity Verified
Canada
Local time: 09:12
English to Russian
+ ...
Sep 17, 2005

Вопрос следующий. Про размещении вопроса в ПРОЗ, я всегда получал подтверждение в виде e-mail (даже 2), что мой вопрос "вывешен". А теперь почему-то я такие подтверждения получать перестал. Вот 2 моих последних вопроса так и остались неподтвержденными. То есть я как и прежде получаю вопросы других "аскеров", но свой собственный вопрос я не получаю. Я могу увидеть его только заходя на главную страницу. Может это только у меня? Хотя ничего у меня в параметрах не поменялось - я проверил.

[Subject edited by staff or moderator 2005-09-17 19:44]

Vladimir Dubisskiy  Identity Verified
United States
Local time: 08:12
Member (2001)
English to Russian
+ ...
а зачем БОЛЬШИМИ :-)) Sep 17, 2005

Я бы послал Support request.

Интересно. А я вообще поубирал все эти получения и подтверждения, чтобы ящик не заваливали. Иногда выпадают в Deleted Itemsicon_smile.gif)

Natalie  Identity Verified
Poland
Local time: 15:12
Member (2002)
English to Russian
+ ...

Moderator of this forum
Привет! Sep 17, 2005

Марк, я сейчас протестирую систему - позавчера были проблемы с серверами, возможно, это последствия. Тогда нужно будет известить магиков о недочетах в работеicon_smile.gif
Н.

Natalie  Identity Verified
Poland
Local time: 15:12
Member (2002)
English to Russian
+ ...

Moderator of this forum
Не работает Sep 17, 2005

Сейчас напишу Джастину.

Владимир, отключить почту нехитро (у меня тоже отключено все, что только можно), но не надо забывать, что в этих извещениях высылается пассворд. Марку он вобщем-то не нужен, но для незалогиненных пользователей необходим.

Vladimir Dubisskiy  Identity Verified
United States
Local time: 08:12
Member (2001)
English to Russian
+ ...
понятно Sep 17, 2005

Спасибо.
Natalie wrote:

Владимир, отключить почту нехитро (у меня тоже отключено все, что только можно), но не надо забывать, что в этих извещениях высылается пассворд. Марку он вобщем-то не нужен, но для незалогиненных пользователей необходим.

Canada
English to Russian
+ ...
TOPIC STARTER
Володе Sep 17, 2005

Вообще-то я в SUPPORT отправил маляву... Ответа пока не получил.
А что касается поубирать... Да пущай живут. Мне не очень трудно кликнуть на "дилит"

Canada
English to Russian
+ ...
TOPIC STARTER
Наталье Sep 17, 2005

СПАСИБО!

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Технический вопрос

Advanced search

Translation news in Russian Federation

Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
SDL Trados Studio 2019 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2019 has evolved to bring translators a brand new experience. Designed with user experience at its core, Studio 2019 transforms how new users get up and running and helps experienced users make the most of the powerful features.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search