Наслов филма: The Day After Tomorrow
Thread poster: Dejan Škrebić

Dejan Škrebić  Identity Verified
Bosnia and Herzegovina
Local time: 05:04
English to Serbian
+ ...
Aug 31, 2010

Сад већ прилично познат филм: http://www.imdb.com/title/tt0319262/

Код нас је превођен као „Дан после сутра“, а нешто рјеђе и као „Прекосутра“. Чуо сам разних мишљења гледалаца везано за наслов филма, али нико од њих није из преводилачких кругова.

Какво је ваш мишљење о наслову? Како бисте га превели? Има ли нарочитих разлога зашто бисте се одлучили за једну од ове две (или трећу) верзију?

Direct link Reply with quote

Lingua 5B  Identity Verified
Bosnia and Herzegovina
English to Croatian
+ ...
Pa.. Aug 31, 2010

... za relevantan odgovor, trebala bih pogledati i proanalizirati film. Ipak je naslov svjetlo cijelog scenarija. Shodno tome, može jedna ili druga verzija bolje odgovorati sadržaju i temama filma. Da ne pominjem da je naslov također i marketinška krilatica, pa se mora i o tome voditi računa, tj. da što bolje zvoni domaćoj publici i da se što bolje proda.

"Dan nakon sutra" nije neispravno, ako je u službi scenarija. I malo mi mističnije zvuči od "prekosutra". A vidim da je žanr SF, pa tim prije.

Dragomir Kovacevic  Identity Verified
Italy
Member
Italian to Serbian
+ ...
dan poslije šjutra Aug 31, 2010

Ne umiju ljudi brojati nego do šjutra; to mi liči na ono "quattrevingt = četir'puta po dvaes' ".

Roman italijanskog pisca Umerta Eco-a, "L'isola del giorno prima", jedna koleginica je krasno prepjevala kao "Ostrvo dana pređašnjeg". Pa bih ja, asocirajući se, rekao: "Dan poslije šjutrašnjeg", ili tako nekako, zavisno već od vel'čine tržišta.

Inače, u vezi naslova na sr., imam svoje mišljenje s kojim se ne slažem.

D

Dejan Škrebić wrote:

Сад већ прилично познат филм: http://www.imdb.com/title/tt0319262/

Код нас је превођен као „Дан после сутра“, а нешто рјеђе и као „Прекосутра“. Чуо сам разних мишљења гледалаца везано за наслов филма, али нико од њих није из преводилачких кругова.

Какво је ваш мишљење о наслову? Како бисте га превели? Има ли нарочитих разлога зашто бисте се одлучили за једну од ове две (или трећу) верзију?

[Edited at 2010-08-31 11:19 GMT]

Lingua 5B  Identity Verified
Bosnia and Herzegovina
English to Croatian
+ ...
"Dan poslije sutrašnjeg" Aug 31, 2010

.. mi je previše arhaično i literarno za jedan futuristički film..

Ne slažete se sa sopstvenim mišljenjem?

Sherefedin MUSTAFA
Netherlands
Member
English to Macedonian
+ ...
Dan nakon sutrašnjice Aug 31, 2010

... možda tek kao ideja...

Miroslav Jeftic  Identity Verified
English to Serbian
+ ...
:) Sep 1, 2010

Dan posle sutra mi sasvim dobro zvuči, što kaže Čola, ništa ne bi diro

There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »

Наслов филма: The Day After Tomorrow

Advanced search

Translation news in Serbia

SDL MultiTerm 2017
Guarantee a unified, consistent and high-quality translation with terminology software by the industry leaders.

SDL MultiTerm 2017 allows translators to create one central location to store and manage multilingual terminology, and with SDL MultiTerm Extract 2017 you can automatically create term lists from your existing documentation to save time.

More info »
PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search