Наслов филма: The Day After Tomorrow
Thread poster: Dejan Škrebić
Dejan Škrebić
Dejan Škrebić  Identity Verified
Bosnia and Herzegovina
Local time: 15:51
English to Serbian
+ ...
SITE LOCALIZER
Aug 31, 2010

Сад већ прилично познат филм: http://www.imdb.com/title/tt0319262/

Код нас је превођен као „Дан после сутра“, а нешто рјеђе и као „Прекосутра“. Чуо сам разних мишљења гледалаца везано за наслов филма, али нико од њих није из прево�
... See more
Сад већ прилично познат филм: http://www.imdb.com/title/tt0319262/

Код нас је превођен као „Дан после сутра“, а нешто рјеђе и као „Прекосутра“. Чуо сам разних мишљења гледалаца везано за наслов филма, али нико од њих није из преводилачких кругова.

Какво је ваш мишљење о наслову? Како бисте га превели? Има ли нарочитих разлога зашто бисте се одлучили за једну од ове две (или трећу) верзију?
Collapse


 
Lingua 5B
Lingua 5B  Identity Verified
Bosnia and Herzegovina
Local time: 15:51
Member (2009)
English to Croatian
+ ...
Pa.. Aug 31, 2010

... za relevantan odgovor, trebala bih pogledati i proanalizirati film. Ipak je naslov svjetlo cijelog scenarija. Shodno tome, može jedna ili druga verzija bolje odgovorati sadržaju i temama filma. Da ne pominjem da je naslov također i marketinška krilatica, pa se mora i o tome voditi računa, tj. da što bolje zvoni domaćoj publici i da se što bolje proda.

"Dan nakon sutra" nije neispravno, ako je u službi scenarija. I malo mi mističnije zvuči od "prekosutra". A vidim da j
... See more
... za relevantan odgovor, trebala bih pogledati i proanalizirati film. Ipak je naslov svjetlo cijelog scenarija. Shodno tome, može jedna ili druga verzija bolje odgovorati sadržaju i temama filma. Da ne pominjem da je naslov također i marketinška krilatica, pa se mora i o tome voditi računa, tj. da što bolje zvoni domaćoj publici i da se što bolje proda.

"Dan nakon sutra" nije neispravno, ako je u službi scenarija. I malo mi mističnije zvuči od "prekosutra". A vidim da je žanr SF, pa tim prije.
Collapse


 
Dragomir Kovacevic
Dragomir Kovacevic  Identity Verified
Italy
Local time: 15:51
Italian to Serbian
+ ...
dan poslije šjutra Aug 31, 2010

Ne umiju ljudi brojati nego do šjutra; to mi liči na ono "quattrevingt = četir'puta po dvaes' ".

Roman italijanskog pisca Umerta Eco-a, "L'isola del giorno prima", jedna koleginica je krasno prepjevala kao "Ostrvo dana pređašnjeg". Pa bih ja, asocirajući se, rekao: "Dan poslije šjutrašnjeg", ili tako nekako, zavisno već od vel'čine tržišta.

Inače, u vezi naslova na sr., imam svoje mišljenje s kojim se ne slažem.

D

Dejan Škrebić wrote:

Сад већ прилично познат филм: http://www.imdb.com/title/tt0319262/

Код нас је превођен као „Дан после сутра“, а нешто рјеђе и као „Прекосутра“. Чуо сам разних мишљења гледалаца везано за наслов филма, али нико од њих није из преводилачких кругова.

Какво је ваш мишљење о наслову? Како бисте га превели? Има ли нарочитих разлога зашто бисте се одлучили за једну од ове две (или трећу) верзију?


[Edited at 2010-08-31 11:19 GMT]


 
Lingua 5B
Lingua 5B  Identity Verified
Bosnia and Herzegovina
Local time: 15:51
Member (2009)
English to Croatian
+ ...
"Dan poslije sutrašnjeg" Aug 31, 2010

.. mi je previše arhaično i literarno za jedan futuristički film..


Ne slažete se sa sopstvenim mišljenjem?


 
Sherefedin MUSTAFA
Sherefedin MUSTAFA
Netherlands
Local time: 15:51
Dutch to Albanian
+ ...
Dan nakon sutrašnjice Aug 31, 2010

... možda tek kao ideja...

 
Miroslav Jeftic
Miroslav Jeftic  Identity Verified
Local time: 15:51
Member (2009)
English to Serbian
+ ...
:) Sep 1, 2010

Dan posle sutra mi sasvim dobro zvuči, što kaže Čola, ništa ne bi diro

 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Наслов филма: The Day After Tomorrow


Translation news in Serbia





Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »