https://www.proz.com/forum/serbian/65810-kako_%E2%80%9Eprobuditi%E2%80%9C_e_prodavca.html

Kako „probuditi“ e-prodavca?
Thread poster: V&M Stanković
V&M Stanković
V&M Stanković  Identity Verified
Serbia
Local time: 05:08
English to Serbian
+ ...
Feb 12, 2007

Pre skoro 4 meseca naručila sam i odmah platila Visa karticom neke knjige sa sajta http://boutique.info-grece.com . Mada su naveli da je rok isporuke 3 - 7 dana, te knjige do sada nisam dobila. Poslala sam nekoliko e-mailova, ali ni na jedan mi nije odgovoreno. A kada otvorim svoj „Account“ sve je lepo upisano: i naslovi kniga i iznosi i kada sam platila itd, ali na kraju je stalno: „Order History -... See more
Pre skoro 4 meseca naručila sam i odmah platila Visa karticom neke knjige sa sajta http://boutique.info-grece.com . Mada su naveli da je rok isporuke 3 - 7 dana, te knjige do sada nisam dobila. Poslala sam nekoliko e-mailova, ali ni na jedan mi nije odgovoreno. A kada otvorim svoj „Account“ sve je lepo upisano: i naslovi kniga i iznosi i kada sam platila itd, ali na kraju je stalno: „Order History - 10/28/2006 - Pending“. Interesantno je da nigde nisu dali i neku (fizičku) adresu.

Da li neko ima iskustva ili ideju kako bih još mogla da izvršim nekakav pritisak na njih ili bar da saznam adresu vlasnika ili... Čula sam da ima i nekih agencija za „uterivanje“ prevodilačkih dugova, a da li ima i nešto slično za ovakve slučajeve?

Unapred hvala na svim savetima,

Vesna
Collapse


 
Sherefedin MUSTAFA
Sherefedin MUSTAFA
Netherlands
Local time: 05:08
Dutch to Albanian
+ ...
Neverovatno Feb 12, 2007

Kolegice Stanković,

Nije li možda bolje da ovo pitanje objavite na nekom od proz foruma na Engleskom... Verujem da bi se tamo odmah našao neko ko možda ima iskustva sa sličnim pojavama.
Ja lično redovno kupujem preko interneta i plaćam sa kreditnom karticom ali (da kucnem!) dosada nisam imao problema.

Što se tiče njihove adrese, naišao samo na sljedeću fizičku adresu:
Boutique iNFO-GRECE
99bis av. du Général Leclerc
75014 Paris... See more
Kolegice Stanković,

Nije li možda bolje da ovo pitanje objavite na nekom od proz foruma na Engleskom... Verujem da bi se tamo odmah našao neko ko možda ima iskustva sa sličnim pojavama.
Ja lično redovno kupujem preko interneta i plaćam sa kreditnom karticom ali (da kucnem!) dosada nisam imao problema.

Što se tiče njihove adrese, naišao samo na sljedeću fizičku adresu:
Boutique iNFO-GRECE
99bis av. du Général Leclerc
75014 Paris
France
(http://boutique.info-grece.com/shipping.php)

Možda bi ste mogli da se obratite i grčkoj ambasadi u Francuskoj pošto su na sajtu ambasade objavili i link internet sajta info'grece:
http://www.amb-grece.fr/grece_en_france/librairies.htm

Nadam se da će se sve dobro završiti i da će te dobiti naručene knjige.

Pozdrav,
Sherefedin Mustafa
Collapse


 
Natasa Grubor
Natasa Grubor  Identity Verified
Bosnia and Herzegovina
Local time: 05:08
Member
English to Serbian
+ ...
adresa Feb 13, 2007

Malo sam pogledala sajt i pronasla neku fizicku adresu... nadajmo se da je to ta. Ipak je interesantno da nemaju nikakav kontakt na pocetnoj stranici...
Nadam se da cete dobiti svoje knjige, pa ako nesto bude interesantno, i podijeliti sa nama.

Boutique iNFO-GRECE
99bis av. du Général Leclerc
75014 Paris
Franc
... See more
Malo sam pogledala sajt i pronasla neku fizicku adresu... nadajmo se da je to ta. Ipak je interesantno da nemaju nikakav kontakt na pocetnoj stranici...
Nadam se da cete dobiti svoje knjige, pa ako nesto bude interesantno, i podijeliti sa nama.

Boutique iNFO-GRECE
99bis av. du Général Leclerc
75014 Paris
France

http://boutique.info-grece.com/shipping.php

Kada sam prvi put citala ovaj post nije bilo nikakvih odgovora, a kasnije nisam mogla ni pristupiti ovdje. Ne znam sta mi se desava na racunaru.
Izvinjavam se kolegi Mustafi zbog ponavljanja adrese jer nije bilo iz nadobudnih razloga.

[Edited at 2007-02-13 14:00]
Collapse


 
Margarita Ioannidou
Margarita Ioannidou  Identity Verified
Greece
Local time: 06:08
English to Greek
+ ...
Pomoc Feb 13, 2007

Koleginice
Vidim da adresa je u Parizu ali ukoliko mogu da sluzim necemu u Grckoj stojim vam na raspolaganju.

Pozdrav
Margarita

PS. Moj licni email je [email protected]


 
V&M Stanković
V&M Stanković  Identity Verified
Serbia
Local time: 05:08
English to Serbian
+ ...
TOPIC STARTER
Hvala svima! Feb 17, 2007

Svima puno hvala na pomoći, izgleda da će problem biti rešen. Naime, kontaktirala sam biro Ambasade Grčke u Parizu preko linka koji je naveo kolega Sherefedin i oni su mi odmah odgovorili da su se raspitali kod prodavca i da se nadaju da će problem biti rešen, a takođe sam poslala i preporučeno pismo na adresu koju ste pronašli na njihovom sajtu. Problem sam iznela i na francuskom forumu ProZ, pa su se mnogi javili i ponudili mi pomoć, a kolega René Vinchon iz Pariza je uspeo da ih pr... See more
Svima puno hvala na pomoći, izgleda da će problem biti rešen. Naime, kontaktirala sam biro Ambasade Grčke u Parizu preko linka koji je naveo kolega Sherefedin i oni su mi odmah odgovorili da su se raspitali kod prodavca i da se nadaju da će problem biti rešen, a takođe sam poslala i preporučeno pismo na adresu koju ste pronašli na njihovom sajtu. Problem sam iznela i na francuskom forumu ProZ, pa su se mnogi javili i ponudili mi pomoć, a kolega René Vinchon iz Pariza je uspeo da ih pronađe i telefonom sve sredi, tako da bi trebalo da knjige dobijem za desetak dana. Izgleda da je to “one-man-shop” i da je dotični gospodin, navodno, zaboravio da realizuje moju porudžbinu (pošto ih mnogo ima), kao i da nije mogao da stigne da odgovori na mnogobrojne e-mail poruke, pa ni na moje. Krajnje neprofesionalno, ali kolega René ipak ima utisak da im se sada može verovati i da će napokon poslati knjige, a na to će ih u međuvremenu i direktno podsećati, pa i meni preostaje da se nadam da će biti tako.

I još jednom, i Sherefedinu i Nataši i Margariti puno hvala na pomoći i podršci.
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Kako „probuditi“ e-prodavca?


Translation news in Serbia





Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »