Príjem platby cez Paypal
Thread poster: Diana Simova

Diana Simova  Identity Verified
Slovakia
Local time: 10:52
French to Slovak
+ ...
Oct 7, 2009

Dobrý deň,

chcela by som vedieť, aké máte skúsenosti s klientmi, ktorí požadujú úhradu za zákazku cez Paypal. Totiž, podľa informácií, ktoré mi poskytli v banke, prijímanie platieb cez Paypal nie je na Slovensku možne (ak som to pochopila správne, žiadna banka v SR to nepodporuje).

Neviem si s tým rady. Mám českého klienta, ktorý čaká, kým sa nakumuluje čiastka, ktorú sa oplatí previesť bankovým prevodom, ale ide o preklady menšieho rozsahu, takže to zrejme bude trvať pomerne dlho. Stále je to však ten lepší prípad. Mám totiž klienta z UK, ktorý sa bankovému prevodu bráni, takže momentálne už s platbou mešká a myslím, že po tejto skúsenosti sa mu do ďalšej spolupráce nebude chcieť ísť.

Vopred vďaka za každú radu.


 

Milan Hudecek
Local time: 10:52
English to Slovak
+ ...
Dá sa Oct 7, 2009

Ahoj Diana,

Používam PayPal aj MoneyBookers a z oboch sa už dajú peniaze prevádzať na účet (mám ho vo VÚB). Je fakt, že v minulosti sa to z PayPalu nedalo. Bežne to využívam, peniaze si potom prevediem na podnikateľský účet a v účtovníctve sa tvárim, že prišli priamo od klienta. Ušetrí sa tak kopa peňazí, lebo ten prevod je pri sumách nad 100€ zadarmo a do 100€ stojí 1€.


 

Dagmar Turčanová
Slovakia
Local time: 10:52
Member (2005)
Polish to Slovak
+ ...
Da sa to Oct 7, 2009

Ahoj Diana,

pouzivam PayPal a zatial som s tym nemala ziadne problemy. Slovensko bolo priradene do zoznamu krajin asi pred 2 rokmi a myslim, ze dnes mozu Slovaci vyuzivat vsetky sluzby Paypalu.
Ja tam konkretne prijimam platby, platim online, aj prevod na ucet som uz vyskusala. Je to omnoho pohodlnejsie, rychlejsie a lacnejsie ako bankovy prevod, pripadne sek v najhorsom pripade.

Jedine negativum (alebo pozitivum, ako sa to vezme) je komplikovane overovanie identity. Musis zadat cislo kreditnej karty, oni ti strhnu nejaku malu sumu, ty im napises variabilny symbol z tejto transakcie a potom tu sumicku vratia. Este horsie je, ked sa ti na ucte nahromadi viac nez 1000 EUR, potom treba predlozit aj "utility bill" a dalsie doklady.


 

Hynek Palatin  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 10:52
English to Czech
+ ...
PayPal Oct 7, 2009

PayPal můžete na Slovensku normálně používat:
https://www.paypal.com/us/cgi-bin/webscr?cmd=_display-approved-signup-countries-outside

Poplatky za bankovní převod z Čech jsou kolem 200 Kč, takže ani tam nevidím problém.


 

Diana Simova  Identity Verified
Slovakia
Local time: 10:52
French to Slovak
+ ...
TOPIC STARTER
Vdaka Oct 16, 2009

Dakujem vam vsetkym za rady. Skusim toicon_smile.gif

[Edited at 2009-10-16 10:35 GMT]


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Príjem platby cez Paypal

Advanced search


Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search