Ako a kde sa mozem zaregistrovat ako prekladatel pre uzemie Slovenskej republiky?
Thread poster: Juraj Maduda

Juraj Maduda
United Kingdom
English to Slovak
Nov 22, 2009

Dobry den.
Mam na vas jednu otazku. Chcel by som sa vas opytat, v ktorej institucii je mozne zaregistrovat sa ako prekladatel v ramci Slovenskej republiky? A aku kvalifikaciu(e) budem na to potrebovat? Mam na mysli specialny diplom alebo certifikat.
Ak by ste mi pomohli s odpovedou, bol by som vam nesmierne povdacny.
Juraj

Maria Sopkova  Identity Verified
Slovakia
Local time: 04:32
Member (2009)
German to Slovak
+ ...
Prekladateľ zapísaný v zozname MS SR Nov 23, 2009

Ahoj Juraj,

pravdepodobne si mal na mysli zápis do Zoznamu znalcov, tlmočníkov a prekladateľov MS SR. Skús tento link:
http://www.justice.gov.sk/wfn.aspx?pg=l50&htm=l5/ztpfaq.htm#_Toc116706351
Táto cesta je dosť trnistá a prináša skôr viac starostí ako osohu, a to najmä kvôli platobnej nedisciplinovanosti orgánov.
Ale prajem veľa šťastia.

Mária

Juraj Maduda
United Kingdom
English to Slovak
TOPIC STARTER
Majka naozaj dakujem:-))) Nov 23, 2009

Ahoj Majka,
naozaj Ti z celeho srdca dakujem za Tvoju odpoved. Este raz vdaka a zelam ti krasny den.
Duri

There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »

Ako a kde sa mozem zaregistrovat ako prekladatel pre uzemie Slovenskej republiky?

Advanced search

PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search