Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13] >
Легальні засоби отримання коштів з-за кордону для фрілансерів
Thread poster: dispatcher

Yuri Smirnov  Identity Verified
Local time: 16:28
English to Belarusian
+ ...
Ось тобі й маєш! May 13, 2008

Roman Bulkiewicz wrote:

...з 18 травня строк подання документів на підтвердження отриманих коштів за експортні операції буде не 5 банківських днів, а 2.


Абсурд! А коли ти куди від*їхав? Хоча б у нас таких новацій не було!


 

Oleg Prots  Identity Verified
Ukraine
Local time: 15:28
Member (2003)
English to Ukrainian
+ ...
хмм.... May 13, 2008

щонайменше цікаво, і зовсім не втішно
мене вже ті папери і так доволі сильно засмучують...


 

Joseph Kovalov  Identity Verified
Israel
Local time: 15:28
English to Russian
+ ...
Те ж саме May 14, 2008

Roman Bulkiewicz wrote:

не 5 банківських днів, а 2.


В моєму банку таке ж саме. Насправді, щоб уникнути такої проблеми слід підготовлювати усі папери у той самий день, коли ми надсилаємо інвойса клієнтові. В цьому разі можна або заздалегідь принести їх до банку, або мати напоготові, щоб принести у той самий день, або в наступний.

До ремарки Юрія, якщо хтось від’їжджає кудись, слід просто принести до банку усі акти/контракти, по яких ми ймовірно можемо в цей період отримати переказ.

Втім, з чим пов’язані такі зміни, я не знаю. Вчора був у своєму банку з того ж самого приводу - попросили принести документи негайно. Коли я запитав, з якого переляку, вони не змогли відповісти та сказали, що, мов, дідько з Вами, несіть протягом 5 днів.

Здається мені, що київським банкам (адже ініціатива в моєму банку їде від головного офісу) дали якусь таємну вказівку зробити валютний контроль жорсткішим. Але все має базуватись на нормативних документах!


 

Olga and Igor Lukyanov  Identity Verified
Canada
Local time: 08:28
English to Russian
+ ...
В моєму 5 May 14, 2008

Сьогодні спеціально питався. Сказали, що не чули про таке і зазначили, що це залежить від "жорсткості" валютного контролю в кожному окремому банку.

 

Roman Bulkiewicz  Identity Verified
Poland
Local time: 14:28
Member (2004)
English to Ukrainian
+ ...
Апдейт May 15, 2008

Був я в банку, бачив листа НБУ, на якого посилалася моя менеджер. Власне, в ньому йдеться лише про те, що банк повинен зараховувати валютні кошти з розподільчого рахунку на рахунок отримувача не пізніше наступного банківського дня. От чи означає це, що клієнт має надати документи в той самий строк -- це якраз не зовсім очевидно. Тут індивідуальні особливості того чи іншого банку й можуть проявлятися. Мій банк поки що не визначився, що з цим робити. Що ж, поживемо-побачимо.

 

Rostyslav Voloshchuk  Identity Verified
Ukraine
Local time: 15:28
Member
English to Ukrainian
+ ...
Похвалюся May 16, 2008

Уявляєте - у моєму банку цих проблем немає. Менеджер ставиться до документів дуже толерантно і готова чекати їх стільки, скільки треба - місяць, два і більше. У неї є спеціальна папочка, часом вона туди заглядає і чемно нагадує мені, що непогано би принести кілька актів і договорів. Ось так.

[Edited at 2008-05-16 05:55]


 

Olga and Igor Lukyanov  Identity Verified
Canada
Local time: 08:28
English to Russian
+ ...
Апдейт Апдейт May 16, 2008

Тільки-но розмовляв з банком по телефону. Ось що мені розповіли - тепер протягом 2 днів банк зараховуватиме гроші на рахунок В БУДЬ-ЯКОМУ ВИПАДКУ, НАВІТЬ БЕЗ ЛИСТА, та пакета документів. Документи можна підносити пізніше (протягом 5 днів, або ще пізніше) - аби банк знав, до яког... See more
Тільки-но розмовляв з банком по телефону. Ось що мені розповіли - тепер протягом 2 днів банк зараховуватиме гроші на рахунок В БУДЬ-ЯКОМУ ВИПАДКУ, НАВІТЬ БЕЗ ЛИСТА, та пакета документів. Документи можна підносити пізніше (протягом 5 днів, або ще пізніше) - аби банк знав, до якого контракту відносяться гроші, що надійшли.

Змінюється також текст листа-заяви. Якщо раніше я писав: "Прошу зарахувати суму на рахунок, яку отримано від ... за послуги з письмового перекладу", то тепер я маю писати лишень "Сповіщаю, що суму отримано як оплату за послуги з письмового перекладу від ... за контрактом № ...". Просити зараховувати вже не треба - зараховуватимуть і так.
Collapse


 

Marina Aleyeva  Identity Verified
Ukraine
Local time: 15:28
English to Russian
+ ...
Історія з других вуст Aug 28, 2008

Rostyslav Voloshchuk wrote:

Шановні колеги!

З вимогами банків усе вже ніби зрозуміло. А чи була вже у когось із приватних підприємців нашого цеху перевірка з податкової? Якщо так, то що вони перевіряли, чи штрафували, і за що? Як вони трактують законодавство щодо надходження валюти з-за кордону? Поділіться досвідом, будь ласка.

Ростислав


Чула від колеги, що у її знайомої, яка забажала припинити діяльність як приватний підприємець, перетрухали всі оригінали і таки знайшли до чого причепитись. Також не раз чула від різних людей, яких перевіряли, що якщо вже податкова захоче оштрафувати, вона оштрафує. У неї свої погляди на речі.


 

kitsune
Russian to English
+ ...
Колеги, я вже зовсім заплуталась... Oct 22, 2008

Допоможіть, будь ласка, розібратися, щоб усе було згідно з чинним законодавством:)
Я тільки розпочинаю так звану "зовнішньоекономічну діяльність", з іноземними замовниками. Вони (замовники) зі свого боку сказали, що надішлють меня на підпис SLA (standard level agreement) і що їм потріб
... See more
Допоможіть, будь ласка, розібратися, щоб усе було згідно з чинним законодавством:)
Я тільки розпочинаю так звану "зовнішньоекономічну діяльність", з іноземними замовниками. Вони (замовники) зі свого боку сказали, що надішлють меня на підпис SLA (standard level agreement) і що їм потрібна людина, зареєстрована як ПП (СПД) для інвойсів, це може бути я або хтось зі знайомих. Я більше схиляются, звичайно, до того, щоб зареєструватися самій. Мала вже дві консультації. Один юрист, фахівець з реєстрацій, сказав мені, що це буде коштувати 400 у.е. і сюди входить наступне:
1. Реєстрація в РДА (отримання свідоцтва про держреєстрацію)
2. Постановка на облік платника податків в Пенсійному фонді України
3. Постановка на облік в органі ДПІ (довідка за ф. 4-ОПП)
4. Отримання довідки статистики
5. Постановка на облік в ДПА, як платника єдиного податку (отримання свідоцтва), проплата єдиного податку за 1 місяць роботи;
6. Подача документів та отримання дозволу на виготовлення ГУ МВС
7. Виготовлення печатки
8. Відкриття поточного рахунку в установі банку (в присутності клієнта)
Кошти: 400 $ (офіційні платежи, нотаріус + робота).
В суму не входить відкриття поточного рахунку.

Інша людина сказала мені, якщо СПД співпрацює з іноземними замовниками, то він не може бути на єдиному податку, треба бути на загальному. Невже все так складно та... дорого?

Може хтось порекомендувати дійсно фахівця? Тому що для мене це все дуже складно зрозуміти, особливо коли надають протилежну інформацію:( Я мешкаю у Києві, буду дуже вдячна, якщо допоможете мені розібратися, оскільки я ніяк не можу відповісти своїм замовникам:((
Collapse


 

Oleg Prots  Identity Verified
Ukraine
Local time: 15:28
Member (2003)
English to Ukrainian
+ ...
Перший консультант видається ближчим до істини :) Oct 22, 2008

Принаймні, всі тут присутні СПД, якщо не помиляюся, працюють не єдиному податку. Природно, з іноземними замовниками.

Стосовно реєстрації - на жаль, не пораджу нікого в Києві, бо не знаю. Платити чи не платити юристові - справа особиста. В принципі, якщо знати послідовні
... See more
Принаймні, всі тут присутні СПД, якщо не помиляюся, працюють не єдиному податку. Природно, з іноземними замовниками.

Стосовно реєстрації - на жаль, не пораджу нікого в Києві, бо не знаю. Платити чи не платити юристові - справа особиста. В принципі, якщо знати послідовність дій, то можна за кілька днів усе це зробити самостійно і дешевше (не скажу наскільки, бо не орієнтуюся в теперішніх розкладах, давно реєструвався). А якщо немає часу і бажання бігати по інстанціях, то можна заплатити юристові.

До речі, печатку виробляти не обов'язково - можна спокійно собі зекономити на дозволах і печатці. Іноземним замовникам Ваша печатка не конче потрібна, а в банк і в податкову фізична особа може подавати документи без печатки.
Collapse


 

Zoya Shapkina Delerm
France
French to Russian
+ ...
стосовно реєстрацїї Oct 22, 2008

Я реєструвалася десь 2 роки тому, процедура зовсім не складна і коштує офіційно, десь.... біля 100 грн, (без проплати податку за перший місяць) мені здається. В Харкові, принаймі, всі ці органи реєстрації зібрані в обному місці, в одному приміщенні. Називається щось наче б то "Реє... See more
Я реєструвалася десь 2 роки тому, процедура зовсім не складна і коштує офіційно, десь.... біля 100 грн, (без проплати податку за перший місяць) мені здається. В Харкові, принаймі, всі ці органи реєстрації зібрані в обному місці, в одному приміщенні. Називається щось наче б то "Реєстраційна палата", точно не памятаю. Якщо є час - завітайте у вашу, по місцю проживання і про все дізнайтеся. А потім вирішуйте, що робити далі


[Edited at 2008-10-22 19:04]
Collapse


 

Roman Bulkiewicz  Identity Verified
Poland
Local time: 14:28
Member (2004)
English to Ukrainian
+ ...
Ідіть до своєї РДА... Oct 23, 2008

... і нічого не бійтеся. Там вам усе розкажуть.

Юрист не потрібен, хіба що вам зовсім уже ніколи чи ліньки ходити по інстанціях. Не так багато того ходіння, і то тільки раз. Печатки я ніколи не мав і цілком добре без неї почуваюся.
... See more
... і нічого не бійтеся. Там вам усе розкажуть.

Юрист не потрібен, хіба що вам зовсім уже ніколи чи ліньки ходити по інстанціях. Не так багато того ходіння, і то тільки раз. Печатки я ніколи не мав і цілком добре без неї почуваюся.

А от свідоцтво платника єдиного податку ви зможете отримати тільки з початку наступного кварталу (1.01.2009); для цього треба подати заяву до 15 грудня. Можете починати працювати зі своїми замовниками, а рахунки виставити аж перед Новим роком, щоб за цей рік (скільки там його залишилося) задекларувати нульовий дохід.

До речі, вам ваші замовники так прямо і сказали, що хочуть, аби ви були зареєстровані як СПД? Здається, моїх це питання ніколи не цікавило...

Раджу серйозно поставитися до вибору банку. На що звернути увагу: яку звітність вимагає валютний відділ (якщо не наполягає на договорі, це, на мій погляд, великий плюс), умови продажу валюти (може бути, напр., 0,1% комісії, продаж у той самий день, а може бути інакше), плата за відкриття рахунку і обслуговування, ну, і всякі міркування зручності, розташування тощо.
Collapse


 

Nadezhda & Vatslav Yehurnovy  Identity Verified
Ukraine
Local time: 15:28
Member (2008)
English to Russian
+ ...
Oh, that legal man sounds really greedy... Oct 25, 2008

kitsune wrote:

Один юрист, фахівець з реєстрацій, сказав мені, що це буде коштувати 400 у.е. і сюди входить наступне:
1. Реєстрація в РДА (отримання свідоцтва про держреєстрацію)
2. Постановка на облік платника податків в Пенсійному фонді України
3. Постановка на облік в органі ДПІ (довідка за ф. 4-ОПП)
4. Отримання довідки статистики
5. Постановка на облік в ДПА, як платника єдиного податку (отримання свідоцтва), проплата єдиного податку за 1 місяць роботи;
6. Подача документів та отримання дозволу на виготовлення ГУ МВС
7. Виготовлення печатки
8. Відкриття поточного рахунку в установі банку (в присутності клієнта)
Кошти: 400 $ (офіційні платежи, нотаріус + робота).
В суму не входить відкриття поточного рахунку.


Всі пункти (крім 6 і 7, адже печатка геть не є абсолютно необхідною) можна виконати самостійно, однак це може зайняти близько одного-двох тижнів блукання інстанціями.
З іншого боку - знайомі заплатили юристам за переоформлення фірми (ТОВ). Це значно більше документів і біганини, але обійшлося це їм у 150 $, хоч опечаток та інших незграбностей у документах в результаті виявилося стільки, що наступного разу (якщо таки знадобиться) будуть вони самі все робити, та знатимуть, що все буде як треба.

Із власного досвіду з перекладу місцевих юридичних документів: чим пихатіший та дорожчий місцевий юрист складає документ, тим більше в цьому документі різних "ляпів". Отака статистика...

[Редактировалось 2008-10-25 19:35]


 

kitsune
Russian to English
+ ...
Дякую за інформацію! Oct 27, 2008

Сьогодні вже зареєструвалася самостійно у РДА і отримала свідоцтво. Залишилися податкова та пенсійноий фонд. Виникли ще кілька питань:
- у який термін необхідно надати заяву до податкової для отримання свідоцтва?
- чи може хтось порадити "безпроблемний" банк?:) Наразі я розглядала Райффайзен та Укрексімбанк.

Дуже вдячна


 

Oleg Rudavin  Identity Verified
Ukraine
Local time: 15:28
Member (2003)
English to Ukrainian
+ ...
Про банки Oct 27, 2008

kitsune wrote:
- чи може хтось порадити "безпроблемний" банк?:) Наразі я розглядала Райффайзен та Укрексімбанк.

Безпроблемних банків майже не існує - але є банківські співробітники, які з розумінням ставляться до реалій нашої роботи та не завдають зайвого клопоту. То ж йдіть до найближчого відділення будь-якого банку та розпитуйте, просіть поради, дізнавайтеся про умови...


 
Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Легальні засоби отримання коштів з-за кордону для фрілансерів

Advanced searchPerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »
SDL MultiTerm 2021
One central location to store and manage multilingual terminology.

By providing access to all those involved in applying terminology (such as engineers, marketers, translators, and terminologists), our terminology management solution ensures consistent and high-quality content from source through to translation.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search