├ževiri ar┼čivi
Thread poster: shenay kharatekin

shenay kharatekin
Turkey
Local time: 05:50
Turkish to English
+ ...
Apr 7, 2003

Arkada┼člar, ge├žmi┼čten bug├╝ne kadar yapt─▒─č─▒n─▒z ├ževirileri nas─▒l de─čerlendiriyorsunuz?

Dosyalama, diskete kopyalama, saklama, vb.

Nas─▒l grupland─▒r─▒yorsunuz?

Referans olarak g├Âsteriyor musunuz?

Ar┼čiviniz var m─▒?

Payla┼čanlara ┼čimdiden te┼čekk├╝rler...

sevinc altincekic  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
genelde Apr 8, 2003

genelde saklar─▒m, sonra laz─▒m olur diye. ama hepsini de─čil. sadece bilgisayar ortam─▒nda tutar─▒m. bir s├╝re sonra kalabal─▒k olu┼čtururlar ve silerim. ama kitap, dergilere yaz─▒ vs. gibi ├ževirilerimi tutar─▒m ve elbette bunlar─▒ referans olarak kullan─▒r─▒m, hepsini tek tek. ├çeviri b├╝rolar─▒na yapt─▒─č─▒m b├╝y├╝k i┼čleri de referans kullan─▒r─▒m. Ama ufak tefekler aynen ├ž├Âpe. Kalabal─▒─ča gerek yok.

Diskette saklama ge├žmi┼čte kald─▒. CD\'de saklama da uzun ├Âm├╝rl├╝ de─čil, ├ž├╝nk├╝ biliyorsunuz CD\'ler de 2-3 y─▒l sonra bozulma riski ta┼č─▒yorlar. O y├╝zden bu da ├ž├Âz├╝m de─čil. Ama benim i├žin sonu├žta yay─▒nlanan ├ževirilerim ├Ânemli, onlar─▒n da birer bas─▒l─▒ kopyas─▒ zaten var.

murat karahan  Identity Verified
Turkey
English to Turkish
+ ...
... Apr 8, 2003

Ben CD\'ye kaydediyorum. Onun d─▒┼č─▒nda nette de kay─▒t imkanlar─▒ var. Fakat asla saklam─▒yorum, ┼ču ana kadar saklayacak ├ževirim olmad─▒ icon_smile.gif

Quote:

On 2003-04-07 20:40, senay wrote:

Arkada┼člar, ge├žmi┼čten bug├╝ne kadar yapt─▒─č─▒n─▒z ├ževirileri nas─▒l de─čerlendiriyorsunuz?

Dosyalama, diskete kopyalama, saklama, vb.

Nas─▒l grupland─▒r─▒yorsunuz?

Referans olarak g├Âsteriyor musunuz?

Ar┼čiviniz var m─▒?

Payla┼čanlara ┼čimdiden te┼čekk├╝rler...

shenay kharatekin
Turkey
Turkish to English
+ ...
TOPIC STARTER
├çok t┼čk ederim Apr 9, 2003

Baz─▒ y├Ântemleriniz benimkiyle ayn─▒.

Baz─▒ ├ževirileirmi dosyal─▒yorum, baz─▒alr─▒ disketlerde, baz─▒lar─▒ harddiskte, baz─▒alr─▒n─▒ da silmek zorunda kald─▒m.

Tayfun Bey, ├žok d├╝zenli ve ├Âzenli biri oldu─čunuz belli oluyordu zaten her halinizden, hi├ž ┼ča┼č─▒rmad─▒m.
[addsig]

Mehmet Ocakoglu
Turkey
Member (2003)
German to Turkish
+ ...
trados Apr 16, 2003

Ben ├ževirilerin hepsini istisnas─▒z Trados\'da yap─▒yorum. B├Âylece ar┼čivleme sorunum da ortadan kalk─▒yor. Ortalama 3 ayda bir TM\'yi CD\'ye kaydediyorum.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

├ževiri ar┼čivi

Advanced search

SDL MultiTerm 2017
Guarantee a unified, consistent and high-quality translation with terminology software by the industry leaders.

SDL MultiTerm 2017 allows translators to create one central location to store and manage multilingual terminology, and with SDL MultiTerm Extract 2017 you can automatically create term lists from your existing documentation to save time.

More info »
BaccS ÔÇô Business Accounting Software
Modern desktop project management for freelance translators

BaccS makes it easy for translators to manage their projects, schedule tasks, create invoices, and view highly customizable reports. User-friendly, ProZ.com integration, community-driven development ÔÇô a few reasons BaccS is trusted by translators!

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search