Profiliniz izinsiz kullanılıyor olabilir
Thread poster: Özden Arıkan
Özden Arıkan
Özden Arıkan  Identity Verified
Germany
Local time: 07:08
Member
English to Turkish
+ ...
Sep 29, 2008

Arkadaşlar, bundan herkesin haberi var mı bilmiyorum:
http://www.proz.com/topic/116696

Bizden birkaç kişinin ismini görünce, burada da bir haber vereyim dedim. Özetle, bir Web sitesi Proz profillerini gasp etmiş. Site hukuki yollara başvuruyor, ama profili orada olanlar da belki kişisel olarak harekete geçmek ister.

Ali Bayraktar
Ali Bayraktar  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
Beni de eklemişler Sep 29, 2008

Bununla ilgili neler yapılabilir?
http://www.translationindia.com/Resume/Search?cid=95&cname=Turkey

Özden Arıkan
Germany
Member
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Ctrl C + V Sep 29, 2008

Adamlar VID işaretlerini bile kopyalamış, aynı buradaki gibi VID simgesinin üstüne imleci koyunca kimin, ne zaman kimlik doğruladığı falan görülüyor, ama site başka site

Valla siz de adamlara mesaj yazabilirsiniz. Veya üşenmeyip Hindistan konsolosluğu aracılığıyla protesto bile gönderilebilir. Yukarıdaki forumda millet çeşitli iyilikler düşünüyor işte

Cagdas Karatas
Cagdas Karatas  Identity Verified
Türkiye
Local time: 08:08
English to Turkish
Helal olsun diyorum. YUH! Sep 29, 2008

Adamlardaki zekaya bak kardeşim yaa! Beni neden kopyalamamışlar, çok incindim. Kaale almamışlar. Beni yeterli görmemişler demek ki. Bundan iş çıkmaz demişler herhalde. Acaba adam profilime baktığı sırada çirkin fotoğraflarımdan biri vardı da müşteri korkutmayalım mı dedi? Bunlar olasılıklar tabi.

Muhammet Ali'nin Yeni Delhi'de yaşamaya zorlanmış olmasına içerledim en çok.
Peki bundan sonra ne olacak?

Çağdaş Karataş Bollywood fi
... See more
Adamlardaki zekaya bak kardeşim yaa! Beni neden kopyalamamışlar, çok incindim. Kaale almamışlar. Beni yeterli görmemişler demek ki. Bundan iş çıkmaz demişler herhalde. Acaba adam profilime baktığı sırada çirkin fotoğraflarımdan biri vardı da müşteri korkutmayalım mı dedi? Bunlar olasılıklar tabi.

Çağdaş Karataş Bollywood filmlerinde başrollerde. Yürü bee...

Adamlar çok büyük şerefsizmiş şaka bir yana. Geçmiş olsun mağdur olanlara.
Collapse

Özden Arıkan
Germany
Member
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Herkes Yeni Delhi'de yaşıyor Sep 29, 2008

Bütün herkese aynı adresi kopyalamış adamlar, şirketin kendi adresi herhalde. Hepsi Yeni Delhi. Ama telefonlar farklı tabii. Yani Yeni Delhi'de yaşasanız da telefonunuz +90 diye başlıyor olabilir

İşin gırgırı bir yana, gerçekten sinir bozucu (bu arada beni de adamdan, pardon çevirmenden saymamışlar, incinmez mi insan, ağla ağla bir hal oldum deminden beri burada...
See more
Bütün herkese aynı adresi kopyalamış adamlar, şirketin kendi adresi herhalde. Hepsi Yeni Delhi. Ama telefonlar farklı tabii. Yani Yeni Delhi'de yaşasanız da telefonunuz +90 diye başlıyor olabilir

İşin gırgırı bir yana, gerçekten sinir bozucu (bu arada beni de adamdan, pardon çevirmenden saymamışlar, incinmez mi insan, ağla ağla bir hal oldum deminden beri burada). Ne diyordum, gerçekten sinir bozucu, çünkü bütün telefon numaraları, eposta adresleri, ne kadar irtibat bilgisi varsa hepsi kopyalanmış. Bunları sahtekârlıktan hapse attırmak lazım hakikaten. İnternet servis sağlayıcılarına başvurulabilir. O forumda birileri de Google'a başvurup gmail adreslerini bloke ettirmekten bahsediyordu.

Pardon, dikkatsizlik etmişim, hemen düzeltiyorum Telefon numaraları da hep aynı, Yeni Delhi. Yani ben şimdi Rusça-Türkçe çevirmen arıyorum. M. Ali Bayraktar'ın profilini görüyorum o sitede ve Yeni Delhi'ye telefon ediyorum. Onlar da M. Ali Bey'in vasıflarını bana, kendisinden habersiz satmış oluyorlar. Hakikaten yuh!

[Edited at 2008-09-29 23:20]
Collapse

Ali Bayraktar
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
İsim Sep 30, 2008

Çağdaş Karataş wrote:

Benim ismim orda bu şekilde mi girilmiş? Yoksa siz bildiğiniz açılımını mı yazdınız?

Ayrıca bana bir mail gönderdiler, all the profiles removed diyorlar, umarım gerçekten silinmişlerdir.

Cagdas Karatas
Cagdas Karatas  Identity Verified
Türkiye
Local time: 08:08
English to Turkish
Bildiğim için Sep 30, 2008

Yok orada aynen M. Ali Bayraktar şeklinde yazmışlar. Bu arada ben de sitenin resume linklerine tıkladım bir iki kez, kaldırmışlar galiba.

M. Ali Bayraktar wrote:

Çağdaş Karataş wrote:

Benim ismim orda bu şekilde mi girilmiş? Yoksa siz bildiğiniz açılımını mı yazdınız?

Ayrıca bana bir mail gönderdiler, all the profiles removed diyorlar, umarım gerçekten silinmişlerdir.

Nizamettin Yigit
Nizamettin Yigit  Identity Verified
Netherlands
Dutch to Turkish
+ ...
Gözü açık olmak Oct 1, 2008

Merhabalar,
Bu ilk değil.
Sağolsun özden daima gözü açık. Her ne kadar kendini listeye eklemedikleri için ağlayı ağlayı inme indirdiyse de, aslında bu gibi bir durumu 2 sene önce yine o farketmiş ve benim kendi proz.com sayfamı, yazım hatalarını dahi düzeltmeksizin kullanan bir başka proz.com kullanıcısını da haber vermişti.

Bu gibi dolandırıcılara karşı korkmamak lazım dersem inanmayın ama, gözü açık dostunuz olsun yeter.

... See more
Merhabalar,
Bu ilk değil.
Sağolsun özden daima gözü açık. Her ne kadar kendini listeye eklemedikleri için ağlayı ağlayı inme indirdiyse de, aslında bu gibi bir durumu 2 sene önce yine o farketmiş ve benim kendi proz.com sayfamı, yazım hatalarını dahi düzeltmeksizin kullanan bir başka proz.com kullanıcısını da haber vermişti.

Bu gibi dolandırıcılara karşı korkmamak lazım dersem inanmayın ama, gözü açık dostunuz olsun yeter.

Teşekkürler Özden.

Nizam
Collapse

Nizamettin Yigit
Nizamettin Yigit  Identity Verified
Netherlands
Dutch to Turkish
+ ...
Muhammet Ali Delhide :) Oct 1, 2008

Diyelim ki Muhammed Ali'yi Delhi de yaşatıyorlar. O da bunu kabul etti diyelim..

Ya Delhi'de ne kadayıf dolması var ne cağ kebabı...

Ali Bayraktar
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
Guru :) Oct 1, 2008

Nizamettin Yigit wrote:

Diyelim ki Muhammed Ali'yi Delhi de yaşatıyorlar. O da bunu kabul etti diyelim..

Ya Delhi'de ne kadayıf dolması var ne cağ kebabı...

Guru Guru yaşarız artık

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Profiliniz izinsiz kullanılıyor olabilir

Translation news in Türkiye

Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »