Malayca öğrenmek?
Thread poster: ALEXrunaway

ALEXrunaway
Mayanlanguages to English
Dec 23, 2008

Merhabalar;
Malayca öğrenmek istiyorum. Günlerdir internet üzerinde çeşitli araştırmalarım oldu fakat, her hangi bir kaynak veya döküman ile karşılaşamadım. Acaba aranızda Malayca öğrenebilmem için bir kaynak, döküman, kitap v.b. tavsiye edebilecek biri varmı. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.


 

Özden Arıkan  Identity Verified
Germany
Local time: 19:57
Member
English to Turkish
+ ...
Malayca forumunda sorabilirsiniz Dec 23, 2008

http://www.proz.com/forum/222

İyi şanslar


 

Ali Bayraktar  Identity Verified
Turkey
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
Elçilikler Dec 23, 2008

Merhaba,
Üniversitede iken Fransızca ve Almanca öğrenmek isteyen arkadaşlar için, Fransa ve Almanya'nın Büyükelçiliklerine yazı yazmıştık. Saolsunlar (Fransa Almaty Büyükelçiliği özellikle) koca bir sandık dolusu kaynak gönderdiler. Almanya'nın Ankar abüyükelçiliğide kaset ve kitap gibi kaynaklar da göndermişti.

Size de aynı yöntemi öneririm.

Brunei, Singapur ve Malezya ülkelerinin Büyükelçiliklerine yazınız. Size piyasada olmayan cinsten kaynakları ücret almadan ulaştıracaklarından eminim. Çünkü elçiliklerin misyonlarından biridir bu.

İyi şanslar diliyorum.


 

ALEXrunaway
Mayanlanguages to English
TOPIC STARTER
Elçilikler Dec 24, 2008

İlginiz için teşekkür ederim. Malezya ve Singapur Büyükelçiliklerine derdimi anlatan bir e-mail gönderdim. Bakalım nasıl bir haber gelecek. Eğer faydası olursa, olumlu yada olumsuz haberleri yine bildiririm.

 

ALEXrunaway
Mayanlanguages to English
TOPIC STARTER
Elçilikler Dec 27, 2008

Göndermiş olduğum e-mail'lere maalesef bir cevap alamadım. Dünyada 9. sırada olan bir lisanı öğrenme şartlarının bu kadar kısıtlı olması hakikaten düşündürücü. Yada ben hadisenin yanlış bir yerindeyim. Nasıl birşeydir anlayamadım.

 

zebetul
Turkey
MALAYCA ÖĞRENİMİ Apr 11, 2017

MERHABA,
Ben de malayca öğrenmek istiyorum ancak malesef 2008 senesinden bu güne 9 sene geçmişken hala kaynak konusunda sıkıntı var. Konsolosluğa ben de yazdım, geri dönen olmadı, bu forumdan bu konuda bir çözüm bulabilen oldu mu acaba? Var ise beni de haberdar etseniz, yönlendirseniz....


 

Elif Baykara  Identity Verified
Turkey
Local time: 20:57
German to Turkish
+ ...
Amazon ve diğer online kitap satış siteleri Apr 11, 2017

2008 belki kitaplara ulaşmak açısından zor bir yıldı ancak şimdi Amazon ve diğer online kitap satış siteleri sayesinde dünya üzerindeki bütün kitaplara ulaşabiliyorsunuz. Aşağıda Amazon sitesinde "Malay language" anahtar kelimeleri ile yaptığım aramanın linki var.

https://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias=stripbooks&field-keywords=Malay%20Language

Ayrıca Türkiye'de Malayca eğitimi veriliyor mu bilmiyorum ancak belli başlı üniversitelerin kütüphanelerinde kaynağa ulaşmanız mümkün ve artık bu katalogların neredeyse hepsinde online arama yapabiliyorsunuz.

Elçiliklere eposta yollamak yerine fırsatınız varsa şahsen ziyaret etmenizi öneririm.

[Edited at 2017-04-11 15:06 GMT]


 

zebetul
Turkey
malayca ÖĞRENİMİ Apr 12, 2017

Teşekkür ederim Elif Hanım,

Dün ben de amazon.dan sipariş verdim akşam saatlerinde. Ancak kitapların kimi amerikada kimi uk, germany, umarım tez zamanda ulaşabilirim.

İStanbul üni kütüphanesine bakmıştım bir de ama malesef bir tane sözlük dışında dişe değer bir kitap göremedim. Yine de teşekkür ederim.


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Malayca öğrenmek?

Advanced searchSDL Trados Studio 2017 only €435 / $519
Get the cheapest prices for SDL Trados Studio 2017 on ProZ.com

Join this translator’s group buy brought to you by ProZ.com and buy SDL Trados Studio 2017 Freelance for only €435 / $519 / £345 / ¥63000 You will also receive FREE access to Studio 2019 when released.

More info »
Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search