HTML dosyaları Tag Editörde nasıl açılır?
Thread poster: Whiz

Whiz  Identity Verified
Turkey
Local time: 16:35
English to Turkish
+ ...
Mar 11, 2009

Herkese merhaba!

Bir müşterim çeviri dosyalarını HTML formatında gönderdi. Herhangi bir TM ya da ini dosyası göndermedi. TM'i benim oluşturmamı istedi.

HTML dosyalarını Tag Editörde açmaya çalıştım. Tag editörü açtıktan sonra HTML dosyasını programın içine sürükledim. İni'nin sorulduğu pencere açıldı, varsayılan ini dosyalarından birini seçtiğimde iki dosyanın örtüşmediğinin bildirildiği bir uyarı mesajı çıktı. Bu mesaja da ok deyince dosya tag editörde açıldı. Yaptığım işlemlerin doğru olup olmadığından emin olamıyorum. (Örtüşmeme durumu kafama takıldı).

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Direct link Reply with quote

xxxmhj
Azerbaijan
English to Turkish
+ ...
hata mesajı? Mar 11, 2009

Whiz wrote:

Herkese merhaba!

Bir müşterim çeviri dosyalarını HTML formatında gönderdi. Herhangi bir TM ya da ini dosyası göndermedi. TM'i benim oluşturmamı istedi.

HTML dosyalarını Tag Editörde açmaya çalıştım. Tag editörü açtıktan sonra HTML dosyasını programın içine sürükledim. İni'nin sorulduğu pencere açıldı, varsayılan ini dosyalarından birini seçtiğimde iki dosyanın örtüşmediğinin bildirildiği bir uyarı mesajı çıktı. Bu mesaja da ok deyince dosya tag editörde açıldı. Yaptığım işlemlerin doğru olup olmadığından emin olamıyorum. (Örtüşmeme durumu kafama takıldı).

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Tam olarak verdiği uyarı nedir? Detay verirseniz, bir sonuç çıkarabiliriz belki.

Whiz  Identity Verified
Turkey
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Hata Mesajı Mar 22, 2009

Merhaba!

Hata mesajını sormuştunuz. Müşteri tarafından herhangi bir ini dosyası gönderilmediğinden dosyayı Predefined HTML Settings.ini'ye tıklayarak açmaya çalıştım. Dosya açıldı ancak önce "TTX Error penceresinde SAX Error" uyarısını verdı, Ok dedikten sonra sorunsuz açıldı. Ama yine de kafam neden böyle bir error verdiğine takıldı.

Bu konudaki görüşlerinizi bekliyorum....

Teşekkürler...

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

HTML dosyaları Tag Editörde nasıl açılır?

Advanced search

Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
WordFinder
The words you want Anywhere, Anytime

WordFinder is the market's fastest and easiest way of finding the right word, term, translation or synonym in one or more dictionaries. In our assortment you can choose among more than 120 dictionaries in 15 languages from leading publishers.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search