Elektronik Sözlük Tavsiyeleri
Thread poster: Whiz

Whiz  Identity Verified
Turkey
Local time: 01:03
English to Turkish
+ ...
Apr 29, 2009

Merhaba!

Çalışmakta olduğum proje için sağlam bir Elektronik sözlük arıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim...

Direct link Reply with quote

Selcuk Akyuz  Identity Verified
Turkey
Member (2006)
English to Turkish
+ ...
Elektronik Sözlüğü Apr 29, 2009

Elektronik sözlük denilince aklıma ilk gelen babylon, ifinger gibi sözlük programları oldu ama zannederim siz elektrik-elektronik terimleri sözlüğü arıyorsunuz.

En "sağlam" olanı Hilmi Özenli'nin Elektrik-Elektronik Nükleonik-Bilgisayar Terimleri Sözlüğü. Maalesef yeni baskısını henüz yapmadılar, piyasada bulmak zor (en azından Ankara ve İzmir'de bulamadım). İstanbul'da sahaflarda bulunabilir belki.
http://www.universaldil.com.tr/Default.aspx sayfasında eskiden sınırlı kullanım imkanı vardı, son durum nedir bilmiyorum.

Nuri Özbalkan'ın Elektronik-Elektroteknik Bilgi İşlem Terimleri Sözlüğü var ama ben pek faydasını göremedim bu sözlüğün. Ayrıca Bülent Sankur'un Bilişim Sözlüğü kısmen faydalı olabilir.

Whiz  Identity Verified
Turkey
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Çalıştığım proje daha çok Security Systems ile ilgili... Apr 30, 2009

Merhaba,

Aslında elimdeki doküman "Security systems", "Security Management" üzerine ve

Güvenlik konusunda oldukça kapsamlı, şöyle ki:

Dokümanda physical security cihazları, güvenlik alarm sistemleri, ev/iş yerlerindeki hırsıza karşı kullanılan alarm sistemleri, IP network, internet network security systems gibi konular yer alıyor.

Bu durumda "Elektrik-Elektronik" sözlüğü mü yoksa daha çok "Elektronik-Bilişim" tarzı bir sözlük mü aramalıyım?

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler...

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Elektronik Sözlük Tavsiyeleri

Advanced search

Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search