Lokalizasyon: Microsoft Turkish Style Guide
Thread poster: Selcuk Akyuz

Selcuk Akyuz  Identity Verified
Turkey
Local time: 14:02
Member (2006)
English to Turkish
+ ...
May 31, 2009

chm formatındaki bu kılavuz http://www.microsoft.com/language/en/us/download.mspx adresinden indirilebiliyor.

Microsoft Manual of Style for Technical Publications Version 3.0 (toplam 432 sayfa) ile kıyaslandığında Microsoft Turkish Style Guide Public Version 1.0 oldukça kısa (sadece 17 sayfa). Ama yine de faydalı bilgiler veriyor. Örneğin erişim anahtarlarını atama konusunda sorduğum sorularla ilgili olarak:

Menülerde ve iletişim kutularında bulunan seçeneklerin ve öğelerin kullanıcı tarafından daha kolay seçilebilmesi için sağlanan kısayol tuşları belirlenirken aşağıdaki karakterler öncelikli olarak tercih edilmemelidir:
q y p ğ g j ş ç Ş Ç i ı l İ I

Menüler veya iletişim kutularındaki seçenek ve öğelerin çok sayıda olması nedeniyle diğer karakterlerin yeterli olmaması durumunda, yukarıdaki karakterlerden kuyruksuz olanlara öncelik verilmelidir.


Yalnız, kılavuzun adındaki Public Version ifadesi, acaba bunun daha detaylı, public olmayan versiyonu da var mı sorusunu akıllara getiriyor.


 

Şadan Öz  Identity Verified
Turkey
Local time: 14:02
English to Turkish
Büyük olasılıkla May 31, 2009

Bunun başlıca nedeni, ürüne özel kılavuzlar hazırlama hakkını saklı tutmaları olsa gerek. Bu devlerin ürün yelpazesini ezbere saymak dahi mümkün değil, malum.

[Değişiklik saati 2009-06-01 00:11 GMT]


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Lokalizasyon: Microsoft Turkish Style Guide

Advanced searchWordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search