Müjdeler olsun/İngilizce'deki 1 milyonuncu kelime
Thread poster: Halil Ibrahim Tutuncuoglu "Бёcäטsع Լîfe's cômplicåtعd eñøugh"

Halil Ibrahim Tutuncuoglu "Бёcäטsع Լîfe's cômplicåtعd eñøugh"
Turkey
Local time: 03:33
Turkish to English
+ ...
Jun 11, 2009

Herkes özellikle bu yaz kağıt mendil/havlu/soğuksu /limonlu çay vs gibi aşırı terlemeye karşı tedbirlerini alsın derimicon_biggrin.gif :

İngilizce'deki 1 milyonuncu kelime

ABD'de faaliyet gösteren bir internet izleme kuruluşu, ingilizcede bir milyonuncu kelimenin, internet ürünleri ve hizmetlerinin son kuşağı anlamına gelen "Web 2.0" olduğunu açıkladı.

ABD'de faaliyet gösteren bir internet izleme kuruluşu, ingilizcede bir milyonuncu kelimenin, internet ürünleri ve hizmetlerinin son kuşağı anlamına gelen "Web 2.0" olduğunu açıkladı.

Merkezi Texas'ta bulunan Global Language Monitor (GLM) firması, Web 2.0 kelimesinin "Jai ho", "N00b" ve "slumdog" kelimelerinden daha fazla kullanılarak, ingilizcenin 1 milyonuncu kelimesi olmayı hak ettiğini belirtti.

GLM, ingilizceye yeni giren isim, kelime veya deyimi kabul etmek için en az 25 bin kez kullanıldığını görmek amacıyla interneti tarıyor. Geleneksel lügat hazırlayıcıları bu yöntemi eleştirirken, bir kelime, sosyalleşme siteleri ve diğerlerinde 25 bin kez kullanıldığında GLM, bunun yeni bir kelime olduğunu ilan ediyor.
"Jai ho" ve "slumdog" kelimeleri de Hindistan'ın gecekondu bölgelerinde geçen popüler film "Slumdog Millionaire" filminden sonra kullanılmaya başlandı.


 

CANIMAT
Turkey
Local time: 03:33
English to Turkish
çayımı aldım geldim:) Jun 11, 2009

Hayırlı uğurlu olsun nur topu gibi kelimemiz:) Ben kendisiyle web sitesi tasarlamak için bir sürü e-içeriği alt üst ederken tanışmıştımicon_smile.gif Daha meşhur olmamıştı kendileri...

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Müjdeler olsun/İngilizce'deki 1 milyonuncu kelime

Advanced searchProtemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
SDL Trados Studio 2017 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2017 helps translators increase translation productivity whilst ensuring quality. Combining translation memory, terminology management and machine translation in one simple and easy-to-use environment.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search