Müjdeler olsun/İngilizce'deki 1 milyonuncu kelime
Thread poster: Halil Ibrahim Tutuncuoglu "Бёcäטsع Լîfe's cômplicåtعd eñøugh"

Halil Ibrahim Tutuncuoglu "Бёcäטsع Լîfe's cômplicåtعd eñøugh"
Turkey
Local time: 08:40
Turkish to English
+ ...
Jun 11, 2009

Herkes özellikle bu yaz kağıt mendil/havlu/soğuksu /limonlu çay vs gibi aşırı terlemeye karşı tedbirlerini alsın derimicon_biggrin.gif :

İngilizce'deki 1 milyonuncu kelime

ABD'de faaliyet gösteren bir internet izleme kuruluşu, ingilizcede bir milyonuncu kelimenin, internet ürünleri ve hizmetlerinin son kuşağı anlamına gelen "Web 2.0" olduğunu açıkladı.

ABD'de faaliyet gösteren bir internet izleme kuruluşu, ingilizcede bir milyonuncu kelimenin, internet ürünleri ve hizmetlerinin son kuşağı anlamına gelen "Web 2.0" olduğunu açıkladı.

Merkezi Texas'ta bulunan Global Language Monitor (GLM) firması, Web 2.0 kelimesinin "Jai ho", "N00b" ve "slumdog" kelimelerinden daha fazla kullanılarak, ingilizcenin 1 milyonuncu kelimesi olmayı hak ettiğini belirtti.

GLM, ingilizceye yeni giren isim, kelime veya deyimi kabul etmek için en az 25 bin kez kullanıldığını görmek amacıyla interneti tarıyor. Geleneksel lügat hazırlayıcıları bu yöntemi eleştirirken, bir kelime, sosyalleşme siteleri ve diğerlerinde 25 bin kez kullanıldığında GLM, bunun yeni bir kelime olduğunu ilan ediyor.
"Jai ho" ve "slumdog" kelimeleri de Hindistan'ın gecekondu bölgelerinde geçen popüler film "Slumdog Millionaire" filminden sonra kullanılmaya başlandı.


 

CANIMAT
Turkey
Local time: 08:40
English to Turkish
çayımı aldım geldim:) Jun 11, 2009

Hayırlı uğurlu olsun nur topu gibi kelimemiz:) Ben kendisiyle web sitesi tasarlamak için bir sürü e-içeriği alt üst ederken tanışmıştımicon_smile.gif Daha meşhur olmamıştı kendileri...

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Müjdeler olsun/İngilizce'deki 1 milyonuncu kelime

Advanced searchPerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »
WordFinder Unlimited
For clarity and excellence

WordFinder is the leading dictionary service that gives you the words you want anywhere, anytime. Access 260+ dictionaries from the world's leading dictionary publishers in virtually any device. Find the right word anywhere, anytime - online or offline.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search