Müjdeler olsun/İngilizce'deki 1 milyonuncu kelime
Thread poster: Halil Ibrahim Tutuncuoglu "Бёcäטsع Լîfe's cômplicåtعd eñøugh"

Halil Ibrahim Tutuncuoglu "Бёcäטsع Լîfe's cômplicåtعd eñøugh"
Turkey
Local time: 05:02
Turkish to English
+ ...
Jun 11, 2009

Herkes özellikle bu yaz kağıt mendil/havlu/soğuksu /limonlu çay vs gibi aşırı terlemeye karşı tedbirlerini alsın derimicon_biggrin.gif :

İngilizce'deki 1 milyonuncu kelime

ABD'de faaliyet gösteren bir internet izleme kuruluşu, ingilizcede bir milyonuncu kelimenin, internet ürünleri ve hizmetlerinin son kuşağı anlamına gelen "Web 2.0" olduğunu açıkladı.

ABD'de faaliyet gösteren bir internet izleme kuruluşu, ingilizcede bir milyonuncu kelimenin, internet ürünleri ve hizmetlerinin son kuşağı anlamına gelen "Web 2.0" olduğunu açıkladı.

Merkezi Texas'ta bulunan Global Language Monitor (GLM) firması, Web 2.0 kelimesinin "Jai ho", "N00b" ve "slumdog" kelimelerinden daha fazla kullanılarak, ingilizcenin 1 milyonuncu kelimesi olmayı hak ettiğini belirtti.

GLM, ingilizceye yeni giren isim, kelime veya deyimi kabul etmek için en az 25 bin kez kullanıldığını görmek amacıyla interneti tarıyor. Geleneksel lügat hazırlayıcıları bu yöntemi eleştirirken, bir kelime, sosyalleşme siteleri ve diğerlerinde 25 bin kez kullanıldığında GLM, bunun yeni bir kelime olduğunu ilan ediyor.
"Jai ho" ve "slumdog" kelimeleri de Hindistan'ın gecekondu bölgelerinde geçen popüler film "Slumdog Millionaire" filminden sonra kullanılmaya başlandı.


 

CANIMAT
Turkey
Local time: 05:02
English to Turkish
çayımı aldım geldim:) Jun 11, 2009

Hayırlı uğurlu olsun nur topu gibi kelimemiz:) Ben kendisiyle web sitesi tasarlamak için bir sürü e-içeriği alt üst ederken tanışmıştımicon_smile.gif Daha meşhur olmamıştı kendileri...

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Müjdeler olsun/İngilizce'deki 1 milyonuncu kelime

Advanced searchmemoQ translator pro
Kilgray's memoQ is the world's fastest developing integrated localization & translation environment rendering you more productive and efficient.

With our advanced file filters, unlimited language and advanced file support, memoQ translator pro has been designed for translators and reviewers who work on their own, with other translators or in team-based translation projects.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search