Deneme Metinleri
Thread poster: imthehope

imthehope
Turkey
Local time: 20:10
Nov 2, 2009

Ben İngilizce'den Türkçe'ye ya da tam tersi deneme metinleri arıyorum nerden bulabilirim?_?
Hukuk, tıp, kitap gibi çeviriler hepsinden çevirip denemk istiyorum..
Forumda bulamadım..
Teşekkürler

MeA
Czech Republic
Local time: 19:10
Czech to Turkish
+ ...
wikipedia Nov 3, 2009

Wikipedia'dan Türkçe karşılığı olmayan birkaç madde bularak çevirebilirsiniz. Hem faydalı bir iş de olur.

Şimdi bu konuda arama yaparken şu makaleye rastladım:
http://www.techf5.com/archives/translate-edit-save-wikipedia-articles-in-other-languages/

Yani Google Translator Toolkit aletini de denemiş olursunuz. Biraz vaktim boşaldığında (acaba ne zaman) aynısını ben de deneyeceğim.

İyi çalışmalar

Emin Arı  Identity Verified
Turkey
Member
English to Turkish
+ ...
deneme metinleri Nov 3, 2009

Proz.com'daki bir çok çevirmenin profilinde bulunan örnek çevirileri kullanabilirsiniz. Hem böylece sizin yaptığınız çeviriyle, başka bir çevirmenin yaptığı çeviri arasındaki farkları, varsa bariz hatalarınızı görme imkanınız olur. Tabi üslup ve diğer konularda da kendinizi geliştirmenize yardımcı olacağını düşünüyorum.

Çalışmalarınızda başarılar dilerim

Veruca
English to Turkish
Elinizde olan Türkçe bir kitabın İngilizcesini Nov 4, 2009

internetten indirip, birkaç sayfa çevirip, sonra kitaptaki çeviriyle kendi çevirinizi karşılaştırabilirsiniz. Ben çeviriye böyle başlamıştım...

imthehope
Turkey
TOPIC STARTER
biraz daha yardım Nov 4, 2009

Çok teşekkürler yardımlar için..
Ama ben project history dekeleri göremiyorum nasıl yapabilirim?_?
Nasıl üyelerin metinlerini görebilirim?_?

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Deneme Metinleri

Advanced search

SDL Trados Studio 2017 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2017 helps translators increase translation productivity whilst ensuring quality. Combining translation memory, terminology management and machine translation in one simple and easy-to-use environment.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search