TRADOS VE WORD PROBLEMİ
Thread poster: muratstk

muratstk
Turkey
Jul 30, 2010

Bu aralar biraz boş vaktim olmasından dolayı trados ve omegat'yi öğrenme yolunda biraz çaba harcıyorum. Omegat'yi forumdaki yönlendirmeler sonucu Cat araçlarının nasıl çalıştığını anlama yolunda 1 gün zaman ayırdıktan sonra biraz anladım sayılır. Fakat Trados için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Windows 7 starter işletim sistemi olan bir notebook'ta Trados 7 kurulumdan sonra Office 2000'yi kurdum fakat daha sonra da multiterm'ü . Fakat "runtime error 91 object variable or with block variable not set" uyarısıyla karşılaşıyorum. Bu sorun işletim sistemiyle mi , kurulumda yaşanan aksıklardan mı kaynaklıdır. Teşekkürler.

 

Nuri Razi
Turkey
Local time: 17:02
Member (2008)
English to Turkish
+ ...
bir sitede word konusunda aynı sorun Jul 31, 2010

http://www.computing.net/answers/office/word-2003-runtime-error-91/5208.html

belki bu link size yardımcı olur.


 

muratstk
Turkey
TOPIC STARTER
teşekkür Aug 1, 2010

Office yüklü değilken Trados'u kurmuştum. Hepsini kaldırıp tekrar ilk önce office kurduktan sonra trados'u kurdum. Böylece Trados'un tuşları word üzerinde aktif oldu. Fakat şimdi de belirtilen tuşun işlevi değiştirilemiyor diye bir ekran geliyor açılışta. Bu ileride sorun olur mu bilmiyorum..

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

TRADOS VE WORD PROBLEMİ

Advanced search







PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »
SDL Trados Studio 2019 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2019 has evolved to bring translators a brand new experience. Designed with user experience at its core, Studio 2019 transforms how new users get up and running and helps experienced users make the most of the powerful features.

More info »



Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search