Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36] >
Off topic: UYARI: Dikkat Scam
Thread poster: Adnan Özdemir

Adnan Özdemir  Identity Verified
Turkey
Local time: 04:59
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"Yurt görünümlü ihanet karargâhı" Sep 3, 2016

--Takvim gazetesinden alındı--
Gün: 3 Ağustos 2016

FETÖ, Raif Cilasun Kız Kuran Kursu’nu üs olarak kullandı. Ege bölge imamı Bekir Baz, İzmirli işadamlarından 7 yıl boyunca burada himmet topladı. Darbe başarısız olunca binadaki kayıt cihazlarının hard diskleri gizlice söküldü.

Örgütün Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yasadışı yollarla ele geçirdiği İzmir'deki Raif Cilasun Kız Kuran Kursu'nun aynı zamanda bir dinleme üss
... See more
--Takvim gazetesinden alındı--
Gün: 3 Ağustos 2016

FETÖ, Raif Cilasun Kız Kuran Kursu’nu üs olarak kullandı. Ege bölge imamı Bekir Baz, İzmirli işadamlarından 7 yıl boyunca burada himmet topladı. Darbe başarısız olunca binadaki kayıt cihazlarının hard diskleri gizlice söküldü.

Örgütün Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yasadışı yollarla ele geçirdiği İzmir'deki Raif Cilasun Kız Kuran Kursu'nun aynı zamanda bir dinleme üssü olarak kullanıldığı ortaya çıktı. Yurt bölümü de bulunan ve 2006- 2013 arasında 200 kız öğrencinin kaldığı bina, gözlerden uzak olduğu için örgüt üyelerinin rahatça gidip gelmesi için seçilmişti. Binada, FETÖ'nün Ege bölge imamı Bekir Baz, 2 haftada bir perşembe günleri İzmirli işadamlarıyla himmet toplantıları yapıyordu.

GÜLEN MİKTARI SÖYLÜYORDU
Örgüt elebaşısı bu toplantılara telekonferans yöntemiyle katılıp işadamlarına vermeleri gereken himmet miktarını söylüyor, Baz ise Gülen'in tespihini ve okuduğu Kuran-ı Kerim'i işadamlarına dokundurup himmet parası topluyordu. binanın çatı katında asansörün çıkmadığı bölümde, Bekir Baz'ın, özel toplantılar için kullandığı VIP salonu da bulunuyor.

TELEKOM'DAN GELİP SÖKTÜLER
Binanın danışma olarak görünen bölümünün ise ortam dinleme ve görüntü kaydı cihazlarının kontrol noktası olduğu ortaya çıktı. Bu cihazlarla, özellikle himmet toplantılarının kayda alındığı ve işadamlarının söylediği bütün sözlerin Gülen'e aktarıldığı, hatta Gülen'in uzaktan bağlantı sistemiyle binada ne olup bittiğini rahatlıkla izlediği belirlendi. Binanın 2013'te FETÖ'cülerin elinden alınmasının ardından Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'ndan gelen 2 görevlinin ses kayıt cihazlarındaki hard diskleri söktükleri, 2 ses kayıt cihazını yanlarında götürdükleri öğrenildi. Binada gizli girişleri olan Beyaz Oda'da, Bekir Baz gibi üst düzey örgüt üyelerinin, Kırmızı Oda'da ise daha alt seviyedeki örgüt elemanlarının konakladığı belirlendi.

BEDDUA SEANSLARI
Örgüte yakın öğrencilere VIP salonunda beddua seansları yaptırıldığı, bu seanslara katılmayan öğrencilerin kurstan çeşitli bahanelerle atıldığı, öğrencilere "Kuran-ı Kerim okumayın. Gülen'in kitaplarını okuyun. Onlarda çok bilgi var" denildiği öğrenildi.

İşadamları Abdullah Kavuk ve Ahmet Küçükbay binadaki himmet toplantılarına katılıyordu.

ANA KARARGAH YAPACAKLARDI
FETÖ'nün binanın ve bir erkek öğrenci yurdunun da olduğu 100 dönümlük arsayı üçüncü şahıslara çok ucuz fiyatlarla aldırdığı ortaya çıktı. Eğer bina tekrar devletin eline geçmeseydi FETÖ aldığı arazilerle toplam 150 dönümlük bölgeye Yamanlar Üniversitesi kuracak, bu kez de üniversiteyi ana karargâh haline getirecekti.

1. kaynak: Sabah gazetesi
2. kaynak (fotoğraflı) : http://www.takvim.com.tr/guncel/2016/09/03/yurt-gorunumlu-ihanet-kararghi

=============
=================

ADO_YORUM: Diyanet örgütünün çok güzel horul horul uyuduğunu gösteriyor bu tür haberler. Hoşş, diyanet örgütünün de ne durumda olduğunu başımdan geçenlerden biliyorum yaa... Dinde yeri olmaması gereken hurafeler "din" olmuş çıkmış. Hurafe önderlerine iyi bakın ey millet: Hepsi varlıklı, lüküs içinde yaşayan insansılar. "En karlı ticaret din ticaretidir" deyişi bu haberde de doğrulanmakta...
ALLAH SONUMUZU HAYREYLESİN ! AMİN.
______________________________________________


[Edited at 2016-09-03 17:02 GMT]
Collapse


 

Adnan Özdemir  Identity Verified
Turkey
Local time: 04:59
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"Darbe gecesinin yeni görüntüleri ve darbe belgeleri ortaya çıktı" Sep 4, 2016

--Hürriyetten alındı--
Anadolu Ajansı 04 Eylül 2016 - 18:07 Son Güncelleme : 04 Eylül 2016 - 19:13

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, 15 Temmuz gecesine ait yeni görüntülere ulaşıldı. Darbenin yönetildiği yerlerden biri olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı Silahlı Kuvvetler Komuta Harekat Merkezindeki güvenlik kameralarından elde edilen görüntü
... See more
--Hürriyetten alındı--
Anadolu Ajansı 04 Eylül 2016 - 18:07 Son Güncelleme : 04 Eylül 2016 - 19:13

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, 15 Temmuz gecesine ait yeni görüntülere ulaşıldı. Darbenin yönetildiği yerlerden biri olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı Silahlı Kuvvetler Komuta Harekat Merkezindeki güvenlik kameralarından elde edilen görüntülerde, harekat merkezinde görevli bir komutanın televizyonların canlı yayınından darbe girişimine ilişkin gelişmeleri takip etmesi kameralara yansıdı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, 15 Temmuz gecesine ait yeni görüntülere ulaşıldı.

TELEVİZYONDAN İZLİYOR

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosu savcıları FETÖ'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında darbenin yönetildiği yerlerden biri olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı Silahlı Kuvvetler Komuta Harekat Merkezindeki güvenlik kameralarına da el koydu.

ELLERİNDE MAKİNELİ SİLAHLAR VAR

Soruşturma dosyasına giren görüntülerde harekat merkezinde görevli Tuğgeneral Arif Pazarlıoğlu'nun, darbe girişimini televizyondan izlemesi kameralara yansıyor. Tuğgeneral Alpaslan Çetin, Kurmay Albay Osman Kardal, Kurmay Yüzbaşı Recep Yıldız ve Kurmay Binbaşı Erhan Metin'in harekat merkezinde görüldüğü fotoğraflarda Kurmay Binbaşı Ali Gültekin ve Binbaşı Oğuzhan Konuk'un elindeki makineli silah dikkati çekiyor.

Eski Genelkurmay Personel Başkanı Korgeneral İlhan Talu, Tuğgeneral Uğur Şahin, Tuğgeneral Alparslan Çetin, Tuğgeneral Arif Pazarcıklıoğlu, Tümgeneral Baki Kavun, Yüzbaşı Oktay Felekoğlu, Yüzbaşı Bünyamin Tuner, Binbaşı Ahmet Yıldız, Binbaşı Mustafa Duygulu ve Binbaşı Serkan Kılıç, koridorda yürürken güvenlik kamerasına yansıyor. Binbaşı Aziz Onur, yanında bir askerle harekat merkezi koridorlarında görülüyor.

Harekat merkezinin girişinde yaralı bir sivil de kameralara yansıyor. Kurmay Albay Mustafa Çiçek, bir grup askerle yaralıyı girişten içeriye alırken görünüyor.

20 SAYFALIK SIKIYÖNETİM DİREKTİFİ

Soruşturma dosyasına darbecilere ait 20 sayfalık sıkıyönetim direktifi de girdi. Genelkurmay Başkanlığından tüm kurumlara gönderildiği öğrenilen "gizli" ibareli direktifin ilk maddesinde darbenin gece saat 03.00'te planlandığı görülüyor.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI...

Tuğgeneral Mehmet Partigöç ve Kurmay Albay Cemil Turan imzasıyla ve "Harekat Yıldırım" öncelik derecesiyle tüm birimlere gönderilen sıkıyönetim direktifinin birinci maddesinde "Yüce önder Atatürk'ün bizlere armağan ve emaneti olan cumhuriyetin kurucu unsuru olan Türk Silahlı Kuvvetleri 'Yurtta Sulh, cihanda sulh' ilkesi ışığında; A. milletin huzur, güven ve refahını temin etmek, B. özgürlükler ve hukuk devleti önündeki fiili engelleri ortadan kaldırmak, C. milletin ve devletin bekasını ve bölünmez bütünlüğünü devam ettirmek, Ç. devletin kaybedilen uluslararası itibarını yeniden kazandırmak, D. cumhuriyetin karşı karşıya kaldığı tehlikeleri ortadan kaldırmak, E. yolsuzluk ve terörün önüne geçebilmek, F. hak ettiğimiz evrensel insan haklarını ayrım gözetmeksizin tüm vatandaşlarımız için yeniden sağlamak, G. laik, demokratik, sosyal ve hukuk devleti düzenini yeniden tesis etmek, Ğ. uluslararası organizasyonlar ve toplum ile küresel barış, istikrar ve huzurun temini için daha güçlü bir ilişki ve işbirliği kurmak maksadıyla 16 Temmuz 2016 saat 03.00'dan itibaren yönetime el koymuştur" deniliyor, 2. maddede ise "Aynı saatten itibaren tüm yurtta sıkıyönetim ilan edilmiştir" ifadesi kullanılıyor.

Sıkıyönetim direktifinin 3 ve 4. maddelerinde darbecilerin sabah 06.00'dan itibaren sokağa çıkma yasağı uygulamayı planladıkları, derhal görevi üstlenmesi istenilen sıkıyönetim komutanlarına gerekli görülen ilçelere komutan atama yetkisi veriliyor.

Sıkıyönetim direktifinin 5. maddesinde "Sıkıyönetimin tatbiki ve kamu düzeninin tesisi maksadıyla halen kurulu bulunan askeri mahkemeler mevcut bağımsızlıklarını ve yetki alanlarını muhafaza ederek sıkıyönetim mahkemesi olarak görevlendirilmiştir. Buralarda görevlendirilen hakim ve savcı kimlikleri EK-B'dedir. Kolluk güçleri sıkıyönetim mahkemeleri tarafından verilen talimatların yerine getirilmesinden sorumludur" ifadesi kullanılıyor.

Altıncı maddede kamuda atama ve görevlendirmelerin Yurtta Sulh Komitesi tarafından yapılacağı, bunun haricinde yapılacak işlemlerin yok hükmünde olduğu vurgulanıyor. 7. maddede ise Ankara ve İstanbul için hazırlanan asayiş ve takviye planına değiniliyor.

'MECLİS FESHEDİLMİŞTİR'

Darbecilerin sıkıyönetim direktifinin 8. maddesinde "Meşruiyetini kaybetmiş mevcut yürütme erki görevden el çektirilmiştir. Meclis feshedilmiştir. Vatana ihanet içinde bulunan tüm kişi ve kuruluşların en kısa zamanda ulusumuz adına karar vermeye yetkili mahkemeler önünde hesap vermesi sağlanacaktır" ifadelerine yer veriliyor.

YURTDIŞINA ÇIKIŞ YASAKLANIYOR

9. maddede sıkıyönetim komutanlarının vazifelerine değinilirken, bir sonraki maddede, 16 Temmuz saat 03.30'dan itibaren tüm hava meydanları, limanlar ve gümrük kapılarının kontrol altına alınacağı, ikinci bir emre kadar Türk vatandaşlarının her türlü vasıta ile yurt dışına çıkışlarına izin verilmeyeceği belirtiliyor.

"VALİLER GÖREVDEN ALINDI"
Sıkıyönetim direktifinin 11. maddesinde tüm valilerin görevden alındığı, 12. maddede ise siyasi partilerin tüm faaliyetlerin sonlandırıldığı vurgulanıp, siyasi partiler hakkındaki diğer adli ve idari işlemlerin müteakip dönemde yetkili makamlar tarafından ivedilikle yerine getirileceği bildiriliyor.

13. maddede Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, bakanlıklar, belediye ve valilikler ile kaymakamlıkların TSK, jandarma ve polis teşkilatı tarafından emniyet altına alınması, hiçbir evrak ve malzemenin bina dışına çıkmasına ve imhasına müsaade edilmemesi isteniyor.

Darbeciler, toplantı, gösteri ve yürüyüş faaliyetlerine izin verilmeyeceğini bildiriyor. Sıkıyönetim direktifinin 15. maddesinde tüm polis teşkilatının sıkıyönetim komutanları emri altına alındığı vurgulanıyor.

'CENAZE HİZMETLERİ...'

Sıkıyönetim direktifinin 16. maddesinde suçluların ve suç şebekelerinin içinde olanların ve arananların yakalanıp muhafaza altına alınması, asayiş ve emniyetin temini amacıyla sıkıyönetim komutanlarından il ve ilçe emniyet müdürleriyle yakın işbirliği ve koordinasyon içinde çalışmaları isteniyor.

17. maddede halkın günlük ihtiyaçlarının karşılanması için tedbir alınması isteniyor, 18 maddede ise sağlık ve cenaze hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi amacıyla sıkıyönetim komutanlıkları ve Sağlık Bakanlığınca tüm tedbirlerin alınacağı vurgulanıyor.

Vatandaşların can ve mal güvenliği için tedbir alınacağı belirtilen sıkıyönetim direktifinin son maddesinde yurtta sulh konseyi tarafından yürürlüğe konulacak tüm talimat ve bildirilerin Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden duyurulacağı bildiriliyor.

'BİRLİKLERE GÖREVE HAZIRLANIN' EMRİ

Darbecilerin Genelkurmay Başkanlığından tüm komutanlıklara "hizmete özel" koduyla gönderdiği bir yazıda, genel atama döneminde atamaları yapılan ancak henüz birliklerine katılmayan askerlerden izinlerini sonlandırarak derhal birliklerine katılmaları aksi takdirde haklarında firar işlemi uygulanacağı belirtiliyor.

Kurmay Albay Osman Kardal imzalı "Hazırlık ikazı ve birlik intikalı" konulu ve "gizli" ibareli bir başka yazıda da şu ifadelere yer veriliyor:

"Ülke genelinde meydana gelen ani gelişmeler kapsamında, Türk Silahlı Kuvvetlerinin tüm birlik, kurum ve karargahları tarafından kendilerine verilecek vazifeleri yerine getirmek, güvenliği sağlamak ve işlerliği devam ettirmek maksadıyla, gereken her türlü tedbir tereddütsüz alınacaktır.
2. Bu doğrultuda tüm birlik, kurum ve karargahlar,
A. En kısa sürede hazırlıklarını tamamlayacak,
B. Genelkurmay Başkanlığında verilecek emirleri icra etmek maksadıyla hazır halde bulunacaklardır.
3. Bu kapsamda öncelikli olarak,
A. 1'inci J. Komd. Tug. K.lığı/Çakırsöğüt ve Öz. Kuv.K.lığının uygun birlikleri gecikmeksizin, derhal Ankara'ya intikal edecek,
B. İntikalin süratle gerçekleştirilmesine yönelik her iki birlik komutanı, Kuvvet K.lıkları ve diğer birliklere hür türlü koordine yetkisinin verildiğini."

Yine Tuğgeneral Partigöç tarafından imzalanın "gizli" ibareli bir yazıda, Tümgeneral Osman Ünlü'nün Ankara Sıkıyönetim Komutanı, Tuğgeneral Semih Terzi'nin Özel Kuvvetler Komutanı olarak atandıkları belirtiliyor.

GÖREVLENDİRMELER

"Gizli" ibareli başka bir yazıda da Tuğgeneral Mehmet Partigöç'ün Genelkurmay, Tuğgeneral Erhan Caha'nın Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Tuğamiral İrfan Arabacı'nın Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Kurmay Albay İlhan Karasu'nun Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Tuğgeneral Faruk Bal'ın Jandarma Genel Komutanlığı ve Yüzbaşı Mustafa Şaban Gümüşiğne'nin Sahil Güvenlik Komutanlığı karargahlarında "Karargah Sorumlusu" olarak görevlendirildikleri belirtiliyor.

Yeri (foturaflı): http://www.hurriyet.com.tr/darbe-gecesinin-yeni-goruntuleri-ve-darbe-belgeleri-ortaya-cikti-40216108

Daha ayrıntılı ve bol foturaflı/açıklamalı kaynak: http://www.sabah.com.tr/fotohaber/gundem/15-temmuz-gecesine-iliskin-yeni-belgelere-ulasildi


=============
=================

ADO_YORUM: Tüm gereksiz insansılara ve vatan hainlerine sesleniyorum: Atatürk'ümüzü kirli hesap-söylem ve emellerinize eklemlemeye çalışmayın artık. Sakın Atatürk'ün adını ağzınıza almayın bir daha. Herifçioğlu/ablacıoğlu darbe yapıyor; şeyhi var Amerika'da.. Bunlar bile Atatürk... ile başlayan cümleler kuruyor. Hadi ordan şerefsiz sürüleri sizi !!!
________________________________________

[Edited at 2016-09-05 13:20 GMT]
Collapse


 

Adnan Özdemir  Identity Verified
Turkey
Local time: 04:59
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"Ağaoğlu'nun helikopteri F-16'ları kaldırdı" Sep 4, 2016

--Odatv.com'dan alındı--
04.09.2016 18:42

Avşa Adası'ndan kalkan ancak rapor vermeyen Ağaoğlu'na ait Bell 430 tipi helikopter paniğe neden oldu. Maltepe civarında iki F-16, şüpheli helikopteri teşhis etmek için alçaktan uçtu. Bu hareket soysal medyada da heyecan yarattı.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından tedirginlik sürüyor. Kokpit Aero'nun haberine göre bugün İstanbul'da heyecan yaratan olay saat 17.15’te meydana geldi. Avşa Adas
... See more
--Odatv.com'dan alındı--
04.09.2016 18:42

Avşa Adası'ndan kalkan ancak rapor vermeyen Ağaoğlu'na ait Bell 430 tipi helikopter paniğe neden oldu. Maltepe civarında iki F-16, şüpheli helikopteri teşhis etmek için alçaktan uçtu. Bu hareket soysal medyada da heyecan yarattı.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından tedirginlik sürüyor. Kokpit Aero'nun haberine göre bugün İstanbul'da heyecan yaratan olay saat 17.15’te meydana geldi. Avşa Adası'ndan kalkan, Ağaoğlu'na ait TC-HCM tescilli Bell 430 tipi helikopter, Hava Trafik Kontrol Merkezi tarafından tanımlanamayınca, durum Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bildirildi.

Avşa-Çekmeköy rotasında uçan helikopter için Balıkesir’den kalkan iki F-16 uçağı, dakikalar içinde bölgeye geldi. Bu sırada helikopter hava trafik kontrol merkezi ile temas kurdu. Tescil ve uçuş planının kontrol edilmesinin ardından F-16’lar geri dönerken helikopter de uçuşuna devam etti.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği rapor vermeden kalkış yapan helikopter ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Hava Trafik Kontrol Merkezi'ne, Avşa Adası'ndan 17.15'te kalkış yapan TC-HCM kuyruk tescilli Bell 430 tipi helikopterin, 1500 feet yükseklikte (450 metre) seyir sırasında tanımlanamadığı bilgisi geldi.

Bunun üzerine Balıkesir'den kalkış yapan Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait 2 adet F-16 uçağı kısa sürede helikopterin uçtuğu güzergaha gelerek temas kurdu. Helikopterin tanımlanmasının ardından uçaklar kalkış yaptığı Balıkesir'e döndü.

İstanbul Valiliği rapor vermeden kalkış yapan helikopter ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Askeri jet uçaklarının ilimiz semalarında izinsiz ve alçak uçuş yaptığına dair özellikle sosyal medya hesaplarından gerçek dışı paylaşımlar yapılmaktadır. Saat 17.15'te sularında Avşa Adası'ndan rapor vermeden kalkış yapan bir helikopter, Hava Trafik Kontrol Merkezi tarafından tanımlanamamış ve durum Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bildirilmiştir. Balıkesir Havalimanı'ndan kalkan iki F-16 uçağımız, helikopteri teşhis etmek üzere bölgeye intikal etmiştir. Bu esnada rapor vermeksizin kalkış yapan helikopter Hava Trafik Kontrol Merkezi ile temasa geçerek kendini tanıtmıştır. Tescil ve uçuş planının kontrol edilmesinin ardından helikopter uçuşuna devam etmiştir" denildi.

Yeri: http://odatv.com/agaoglunun-helikopterleri-f-16lari-kaldirdi-0409161200.html

==============
==================
ADO_YORUM: Param varsa 4-5 jet, 8-10 helikopter kiralayarak, kafama göre uçurup, milleti korkutabilir miyim??! Buna hakkım var mı Ado? - Yok Ağa yok, bunu yapamazsın Ağam. Eeee? Yapanlar var ! - Aykonti-maykonti, bunu yapanlarrr ......
_________________________________________

[Edited at 2016-09-04 21:02 GMT]
Collapse


 

Adnan Özdemir  Identity Verified
Turkey
Local time: 04:59
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"FETÖ üyelerinin "ByLock" konuşmaları ortaya çıktı" Sep 5, 2016

--Sabah gazetesinden alındı--
Giriş Tarihi: 05.09.2016 19:27 Güncelleme Tarihi: 05.09.2016 19:28

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda ele geçirilen belgelerde, örgütün esnaflardan sorumlu "imamı" olduğu belirtilen bir kişinin, "ByLock" üzerinden yaptığı yazışmalarda, çeşitli uyarılarda bulunduğu ve örgüt faaliyetlerini anlattığı belirlendi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle
... See more
--Sabah gazetesinden alındı--
Giriş Tarihi: 05.09.2016 19:27 Güncelleme Tarihi: 05.09.2016 19:28

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda ele geçirilen belgelerde, örgütün esnaflardan sorumlu "imamı" olduğu belirtilen bir kişinin, "ByLock" üzerinden yaptığı yazışmalarda, çeşitli uyarılarda bulunduğu ve örgüt faaliyetlerini anlattığı belirlendi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin İzmir, Ankara, Erzurum ve Manisa'yı da kapsayan operasyonunda, FETÖ/PDY mensuplarının kullandığı "ByLock" ismli gizli programdan yapılan yazışmalar ele geçirildi.

Bir örgüt üyesinin cep telefonu ekranının fotoğrafını almasıyla ulaşılan mesajlarda, örgütün Bergama ilçesindeki esnaflardan sorumlu "imamı"nın örgütün faaliyetleri hakkında bilgi vermesinin yanında kendisine bağlı gruba FETÖ/PDY operasyonları ile ilgili uyarılarda bulunması dikkati çekti.

Operasyonda elde edilen bilgilerde, örgüt üyeleri arasında "ByLock" mesejlarının nasıl dağıtıldığına dair detaylara da ulaşıldı. Örgüt üyelerinin bu programı bireysel yazışmalarının yanında toplu yazışmalarda da kullandığı, FETÖ'nün yönetici kadrosundan gelen mesaj ve bilgilerin "en tepeden en aşağıya" bu şekilde gizlilik içinde ulaştırıldığı belirlendi.

"ABD'DEKİ TOPLANTIYA FBI TEMSİLCİLERİ KATILDI"
Operasyonda elde edilen belgeler ışığında deşifre edilen "ByLock" yazışmalarında esnaf imamının "ABD kamp" başlığı altında ocak ayında yaptığı bir paylaşımda, "Amerika genelinde yapılan otel programlarının genel olarak iyi geçtiği anlatıldı H.E'ye. Şerif Ali Tekalan abi söz aldı. Programlardan birkaçına FBI'dan üst düzey temsilcilerin konuşmacı olarak katıldığını belirtti." ifadesini kullandığı görüldü.

Elde edilen bilgilerde, FETÖ üyelerinin güvenlik güçlerinin muhtemel operasyonları sırasında ortada delil bırakmamaları konusunda da uyarıldığı, bunun kontrolünü sağlamak için de örgüt üyelerine ani baskınlar yapmak için bazı kişilerin "Arama Tarama Mesulu" olarak görevlendirildiği tespit edildi.

"İmam"ın, "Arama Tarama Mesulu" olarak görevlendirilen üyelere uyarılarda bulunduğu bir başka paylaşımda ise "Muhterem arkadaşlar! Şu ana kadar gözaltından tutuklamaya geçişte daha çok, yakalanan evrak, kurban-burs-bağış-himmet-mütevelli ve ders grubu listeleri, yanlış ifade, panik yapmak, avukat gelmeden ifade vermeye başlamak, teknik bilişim malzemeleri (CD, bilgisayar, laptop vb) yakalatma ve şikayet etmelerden kaynaklı" görüşüne yer veriyor.

Mesajın devamında, örgütün "Arama Tarama Mesulleri"ne sitem ederek bazı öz eleştirilerde bulunduğu, "Dikkat ederseniz çoğunluğu da bilgi-belge-teknik malzemeler... Yani iyi bir arama-tarama yapılmamasından kaynaklı deliller oluşturuyor. Bu, neden kaynaklanıyor; Hangi düşünceler bizi ele veriyor" diyerek birtakım uyarılarda bulunduğu görülüyor.

"Bank Asya" başlığıyla yapılan bir başka paylaşımda ise "seçimlerin akabinde özellikle İstanbul ve İzmir'de yoğunluklu bir para çekimi" olduğu vurgulanarak, bunu engellemek için Bank Asyadaki para çekimlerinin durdurulması gerektiği belirtiliyor ve örgüt üyelerinin üzerlerindeki panik havasını dağıtmaları isteniyor.

KURBAN PARALARININ YAKLAŞIK YÜZDE 50'Sİ PENSİLVANYA'YA
Ele geçirilen ve şifresi kırılan muhasebe kayıt sisteminde de aynı esnaf grubunun geçen yıl topladığı kurban bağış miktarları ve ilgili harcamalar görülüyor. Muhasebe kayıtlarında kurban kesimi için 185 bin lira toplandığı, bunun 91 bin lirasının "Merkez kurban ödemesi" olarak Pensilvanya'ya gönderildiğinin yazılı olması dikkati çekiyor.

Toplanan kurban paralarından örgütün giderleri ile örgüt yöneticilerinin bazı masraflarının da karşılandığı görülüyor.

Örgütün eleman temini konusunda sıkıntı yaşadığının anlaşıldığı "ByLock" mesajlaşmalarında, örgüte bağlı kalacağı düşünülen referanslı kişilerin yönlendirilmesi isteniyor.

OPERASYONUN GEÇMİŞİ
İzmir'de 16 Mayıs'ta FETÖ/PDY'nin "okullar ve dershaneler Türkiye sorumlusu" olduğu ileri sürülen örgütün elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Mehmet Mezher Gülen'in de aralarında bulunduğu 36 kişiden 19'u tutuklanmıştı.

Operasyonda ele geçirilen kayıtlar ve muhasebe takip programları üzerinde yapılan incelemede, örgütün sözde eyalet yapılanmasındaki Karşıyaka bölgesinden sağladığı gelirler ve bunların dağıtımına ilişkin bilgilerin ayrıntılı şekilde yer aldığı saptanmış, İzmir'in kuzeydeki ilçelerinin yer aldığı bölgeden "kurban, burs ve himmet" adı altında bir yıl içerisinde yaklaşık 330 milyon lira gelir sağlandığına ilişkin bilgilere rastlanmıştı. Elde edilen gelirin dağıtımına ilişkin bilgilerin de bulunduğu kayıtlarda, bu gelirden yüzde 15'lik payın örgütün elebaşı Fetullah Gülen'e aktarıldığı ve "Pensilvanya" diye kayda geçirildiği tespit edilmişti.

Programda yapılan incelemede, örgüt üyelerinin, geçen yıl Kurban Bayramı öncesi kurbanlar için 650 lira topladıkları, bu vekaletler karşılığı Afrika'dan çok daha düşük fiyatta kurban satın alarak kesimini yaptırdıkları, toplanan paranın yüzde 30'unun kurban alımında kullanıldığı, yüzde 13'ünün de "Pensilvanya" kaydıyla yurt dışına gönderildiği, kalanının da gelir olarak kaydedildiği bilgilerine ulaşıldığı öne sürülmüştü.

Operasyonun devamı niteliğinde bugün İzmir merkezli 4 ilde 23 kişi gözaltına alınmıştı.

İşte ByLock yazışmaları: http://www.sabah.com.tr/fotohaber/gundem/feto-uyelerinin-bylock-konusmalari-ortaya-cikti

[Edited at 2016-09-05 20:43 GMT]
Collapse


 

Adnan Özdemir  Identity Verified
Turkey
Local time: 04:59
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"Eski savcı Bozkurt böyle yakalandı!" Sep 6, 2016

--Sabah gazetesinden alındı--
Giriş Tarihi: 6.9.2016 02:09

Erzincan'da 2009 yılında 'İrtica ile Mücadele Eylem Planı'nı uygulamaya koydukları iddiasıyla dönemin Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner ile eski 3. Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk'in de aralarında bulunduğu 14 sanığın, 'Ergenekon üyeliği' suçlamasıyla yargılandığı ve geçen yıl tüm sanıkların beraatıyla sonuçlanan davada, gizli tanık 'Efe' olarak ifade verdiği iddia edile
... See more
--Sabah gazetesinden alındı--
Giriş Tarihi: 6.9.2016 02:09

Erzincan'da 2009 yılında 'İrtica ile Mücadele Eylem Planı'nı uygulamaya koydukları iddiasıyla dönemin Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner ile eski 3. Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk'in de aralarında bulunduğu 14 sanığın, 'Ergenekon üyeliği' suçlamasıyla yargılandığı ve geçen yıl tüm sanıkların beraatıyla sonuçlanan davada, gizli tanık 'Efe' olarak ifade verdiği iddia edilen eski İliç Savcısı Bayram Bozkurt, İzmir'de yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Menderes ilçesinde bir iş adamının kiraladığı evde ciddi hareketlilik olduğu, eve girip çıkanların birbirlerine "hakim", "savcı", "kaymakam" diye hitap ettiği yönündeki ihbar üzerine inceleme başlatan polis, plakası bildirilen lüks araçlardan birini durdurdu.

Araç içerisindeki kişinin kendisini Sayıştay hakimi olarak tanıtması üzerine kimlik kontrolü yapan polis, bu kişinin meslekten ihraç edilen Sayıştay uzman denetçisi Nurettin Dündar, araçtaki diğer kişinin ise Menderes ilçesinde FETÖ soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan iş adamı İsmail Özer olduğunu tespit etti.

Dündar ile Özer gözaltına alındı.

KAÇARKEN AYAĞINI KIRDI

Adnan Menderes Havalimanı'nda olduğu belirlenen diğer araçta bulunan kişinin verdiği ifade doğrultusunda, eski İliç Cumhuriyet Savcısı Bayram Bozkurt'un İzmir'de saklandığı, buraya da Nurettin Bozkurt ile birlikte geldiği bilgisine ulaşıldı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şubesi ekipleri ile Menderes İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin koordineli çalışması sonucu Bozkurt'un Bornova ilçesinde saklandığı ev tespit edildi.

Ekiplerin geldiğini fark eden ve evden kaçan Bozkurt ile güvenlik güçleri arasında sokak aralarında kovalamaca yaşandı. Tel örgü üzerinden atlamaya çalışırken yere düşen ve ayağı kırılan Bozkurt, gözaltına alınarak Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı. Ameliyata alınan Bozkurt'un tedavisi sonrası Menderes İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüleceği belirtildi.

Yakalanma foturafı, haberin vidyosu ve yeri: http://www.sabah.com.tr/gundem/2016/09/06/eski-savci-bozkurt-boyle-yakalandi

"İşte hainler koğuşu" -> http://www.sabah.com.tr/galeri/turkiye/iste-hainler-kogusu

=============
=================
ADO_YORUM: Hukuku guguk kuşu yapmışlar. Bu ne be; acemi mafya elemanları gibi kaçan ex savcılar, sayıştay hakimleri, sayıştayın uzman denetçileri... Herifler suç işlemek için hukukçu olmuşlar. Gel de bu hukuka güven be Ado ! En gerçeküstücü romanlar bile dilsiz kalırdı kesin şu son aylarda bu ülkede yaşananlar karşısında... Amma heyecanlı ülke be ağbiiii. İsviçre-Almanya-İskandinavya-Hollanda... sıkıcı valla, hem de çookkkkkkkkkk
_______________________________________

[Edited at 2016-09-06 09:48 GMT]
Collapse


 

Adnan Özdemir  Identity Verified
Turkey
Local time: 04:59
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"41 hayalet askerin izi bulundu" Sep 6, 2016

--Odatv.com'dan alındı--
06.09.2016 08:17

Cemaat’in 15 Temmuz darbe girişiminde Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmek için darbeci general Semih Terzi tarafından hazırlanan 100 kişilik ekipten kayıp olan askerlerin izi bulundu.

Cemaat’in 15 Temmuz darbe girişiminde Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı (ÖKK) ele geçirmek için darbeci general Semih Terzi tarafından hazırlanan 100 kişilik ekipten kayıp olan askerlerin izi bulundu. Yeni
... See more
--Odatv.com'dan alındı--
06.09.2016 08:17

Cemaat’in 15 Temmuz darbe girişiminde Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmek için darbeci general Semih Terzi tarafından hazırlanan 100 kişilik ekipten kayıp olan askerlerin izi bulundu.

Cemaat’in 15 Temmuz darbe girişiminde Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı (ÖKK) ele geçirmek için darbeci general Semih Terzi tarafından hazırlanan 100 kişilik ekipten kayıp olan askerlerin izi bulundu. Yeni Şafak’ın haberine göre; Şehit Astsubay Ömer Halisdemir tarafından öldürülen darbeci Semih Terzi'nin uçakta yer olmadığı için Ankara'ya getiremediği 60 asker darbe başarısız olunca havaalanında sabah 04.00'a kadar beklemişti. Her yerde aranan 41 hayalet askerin izi Lübnan'da çıktı.

SINIR KAÇAKÇILARINDAN YARDIM ALDILAR

Darbeci askerlerden 41'inin darbe sonrası oluşan kaostan faydalanarak, PKK'nın Suriye yapılanması PYD'nin yardımıyla sınırdan geçip, örgütün kontrolündeki kantonlara geçtiği, oradan da teröristlerin yardımıyla Lübnan'a gittikleri iddia edildi.

İŞÇİLERİN ARASINDALAR

Cuntacı kaçak askerlerin PKK'lılara askeri telsizlerini, silahlarını ve mühimmatlarını da verdikleri öne sürülürken güvenlik kaynaklarına göre bu askerler, PYD'liler tarafından Lübnan'a götürüldü ve başkent Beyrut'ta saklanmaya başlandı. Lübnan'a kaçamayan askerlerden 19'unun ise sınır hattında oldukları değerlendiriliyor. Rütbeli olan bu askerlerin aranmasına devam edilirken, pamuk ve fıstık işçilerinin arasında gizlendikleri de düşünülüyor.

AVRUPA'YA GEÇECEKLER
Darbeci askerlerin terör örgütünün temin edeceği sahte pasaport ve kimlikler ile Avrupa ülkelerine geçmeyi planladığı yönünde istihbarat bilgilerinin de alındığı belirtiliyor.

Yeri: http://odatv.com/41-hayalet-askerin-izi-bulundu-0609161200.html
Collapse


 

Adnan Özdemir  Identity Verified
Turkey
Local time: 04:59
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"FETÖ’den parmak izi ihaneti" Sep 6, 2016

--Sabah gaztesinden alındı--
Giriş Tarihi: 6.9.2016 11:28

"Firari imam" Adil Öksüz’ün kuzeni Remzi Öksüz’ün, Kilis Elbeyli'deki konteyner kentinin müdür yardımcılığını yaptığı sırada on binlerce mültecinin parmak izi bilgilerini ABD’ye gönderdiği ortaya çıktı.
İhanet şebekesinin yaptığı kirli işler bir bir gün yüzüne çıkıyor. FETÖ'nun Hava Kuvvetleri İmamı Adil Öksüz'ün kuzeni Remzi Öksüz'ün Kilis'in Elbeyli'deki m
... See more
--Sabah gaztesinden alındı--
Giriş Tarihi: 6.9.2016 11:28

"Firari imam" Adil Öksüz’ün kuzeni Remzi Öksüz’ün, Kilis Elbeyli'deki konteyner kentinin müdür yardımcılığını yaptığı sırada on binlerce mültecinin parmak izi bilgilerini ABD’ye gönderdiği ortaya çıktı.
İhanet şebekesinin yaptığı kirli işler bir bir gün yüzüne çıkıyor. FETÖ'nun Hava Kuvvetleri İmamı Adil Öksüz'ün kuzeni Remzi Öksüz'ün Kilis'in Elbeyli'deki mültecilerin bulunduğu çatır kentte satın alma ve kamp müdür yardımcılığı yaptığı öğrenildi. Elbeyli Konteyner Konaklama Kampı'na satın alma ve kamp müdür yardımcısı olarak atanan Öksüz'ün burada parmak izi ve kimlik bilgisi okuma sistemi ihalesi yaptırarak kampta kalan Suriyelilerin parmak izlerini topladığı ve bu bilgileri ABD'ye aktardığı öğrenildi. Konteyner kentte 2 yıla yakın görev yapan Adil Öksüz'ün amcasının oğlu Remzi Öksüz, görev yaptığı sürece içerisinde yapılan birçok ihaleyi FETÖ yandaşlarına vererek devletin parasıyla FETÖ'ye finans sağladığı tespit edildi.

İHALELERİ FETÖ'YE PEŞKEŞ ÇEKTİ

15 Temmuz darbe girişimi sonrası görevden alınan Remzi Öksüz'ün sırra kadem basarak, ortalıktan kaybolduğu ifade edildi. Öte yandan 15 Temmuz Darbesi girişimi sonrası Kilis AFAD müdürü İlhami Akgül de görevden alınmıştı.

MÜLTECiLERE AiT BiLGiLER PENSiLVANYA'DA

FETÖ'nün Hava Kuvvvetleri imamı Öksüz'ün kuzeninin, Elbeyli Konteyner kentinde satın alma ve kamp müdür yaptığı sırada kamptaki mültecilerin parmak izi ve kimlik bilgisi okuma sistemi olan Afet Geçici Kent Yönetim Sistemi (AFKEN) ihalesi yaptırdı. AFKEN Sistemi ile Türkiye'deki Suriyelilerin parmak izi ve kimlik bilgileri alındığı sırada Öksüz'ün mültecilere ait bilgileri ABD'nin Pensilavya'da yaşayan FETÖ elebaşına gönderdiği tespit edildi.

KUZEN ÖKSÜZ FİRARİ

Hava Kuvvetleri İmamı Adil Öksüz'ün amcasının oğlu Remzi Öksüz'ün 2015 yılında Hatay'ın Erzin İlçesi'ne mal müdürü olarak ataması yapıldı. 15 Temmuz Darbe girişimi sonrası görevden alınan Öksüz firari olarak aranıyor.

Yeri: http://www.sabah.com.tr/gundem/2016/09/06/fetoden-parmak-izi-ihaneti
Collapse


 

Adnan Özdemir  Identity Verified
Turkey
Local time: 04:59
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"Çocukların isimlerini bile Gülen koymuş" Sep 6, 2016

--Hürriyetten alındı--
Selçuk VURUCU/KIRKLARELİ (DHA )06 Eylül 2016 - 13:49 Son Güncelleme : 06 Eylül 2016 - 14:20

KIRKLARELİ’nde askeri darbe girişiminin başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 41 öğretmenin ifadeleri, kapatılan cemaate bağlı kolejlerdeki işleyişin yanı sıra elebaşı Fetullah Gülen’in doğacak çocuklara bile kendisinin isim verdiğini ortaya çıkardı. Cemaatin okullarında 'Himmet' ve 'Bağış' adı altında pa
... See more
--Hürriyetten alındı--
Selçuk VURUCU/KIRKLARELİ (DHA )06 Eylül 2016 - 13:49 Son Güncelleme : 06 Eylül 2016 - 14:20

KIRKLARELİ’nde askeri darbe girişiminin başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 41 öğretmenin ifadeleri, kapatılan cemaate bağlı kolejlerdeki işleyişin yanı sıra elebaşı Fetullah Gülen’in doğacak çocuklara bile kendisinin isim verdiğini ortaya çıkardı. Cemaatin okullarında 'Himmet' ve 'Bağış' adı altında para toplandığını, sohbet toplantılarında Gülen’in videolarının izletildiğini anlatan öğretmenler, "Takılarımızı satıp Bank Asya’ya yatırılmasını istediler, seçim öncesi de AK Parti’ye oy verilmemesi için siyasi propaganda yaptılar" dedi. Gözaltına alınan dershane yöneticisi 41 yaşındaki Ahmet B., FETÖ/PDY elebaşısı Fetullah Gülen’i ’İslam alimi’ olarak gördüğünü söyledi.

Kırklareli’nde geçen cuma günü 160 polisin katıldığı şafak operasyonunda aralarında 'il imamı' Şuayip Beyazıt’ın eşi Emine Mine Beyazıt ve öğretmenlerin de bulunduğu 41 şüpheli gözaltına alınmıştı. Dershane hizmetlisi Erdal Buhran’ın evinde FETÖ/PDY elebaşısı Fetullah Gülen’in hasta yatağında çekilmiş fotoğrafı ve altında 'şifa' bulması için edilecek dua yazılı belge bulunurken, 4 günden bu yana gözaltında ifade veren öğretmenler, örgütün özel eğitim kurumlarındaki işleyişinin yanı sıra elebaşı Fetullah Gülen’in doğacak çocuklara bile kendisinin isim verdiğini ortaya çıkardı.

"TAKILARINIZI SATIP, BANKA ASYA’YI KURTARIN"

Soruşturma kapsamında gözaltına alınarak sorgulanan cemaatin kolej öğretmenlerinden 36 yaşındaki Bahar S., sohbet toplantılarında Fetullah Gülen videolarının izlettirildiğini ifade ederek, şöyle dedi:
"Okuldaki yöneticiler dershanelerin kapatılması hususunda bizlere etiket yayınlayıp tweet attırmaya zorlardı. Biz de onun baskısıyla atardık. Gülen’in beddua etmediğine dair bize yazılı broşür ve evraklar verip, ayrıca dershanelerin kapatılmaması konusunda siyasi hükümet aleyhinde propaganda yapılıyordu. Yöneticiler öğretmenlere takılarınız dahil bozdurup Bank Asya’ya yatırıp zor durumdan kurtarmamızı istedi. Başkalarının evini, arabasını satıp paraları Bank Asya’ya yatırdığı hakkında örnekler veriyordu. Ayrıca en önemlisi seçim öncesi AK Parti’ye oy verilmemesi, CHP’ye oy verilmesi hususunda siyasi propaganda yapıyordu. Alışverişleri de belli market zincirlerinden yapmamızı istiyordu."

Kapatılan kolejin Fen Bilgisi öğretmeninin kendisine namaz kılması için baskı yaptığını öne süren Bahar S., kıyafetlerine karıştığını ve makyaj yapmaması konusunda da uyarılarda bulunduğunu anlattı.

ÇOCUKLARIN İSİMLERİNİ GÜLEN KOYMUŞ

İfadesi alınan öğretmenlerden 31 yaşındaki Nurdem T.’nin ise 'Altın nesil nedir?’ sorusuna verdiği cevapla dikkat çekti.

FETÖ/PDY elebaşısı Fetullah Gülen’in 'altın nesil’ projesini bilmediğini anlatan Nurdem T., doğacak çocukların isimlerine bile Gülen’in karar verdiğini belirterek, "Ne olduğunu bilmiyorum ama okulda çalıştığım dönemde çocuğu olacak öğretmen arkadaşlar çocuklarının ismini bir şekilde Fetullah Gülen’e ulaşarak isim koyduruyorlardı. Bunun sebebini bilmiyorum ama altın nesilden Gülen’e minnet duyan bir gençlik kastedilmiş olabileceğini düşünüyorum" dedi.

KATALOGDAN EŞ SEÇMİŞLER

Kolejde bekar öğretmenlerin eşlerini cemaate bağlı olanların fotoğraflarından seçerek evlendiğini anlatan Nurdem T., "Fatih Koleji’nde çalıştığım dönemde bildiğim kadarıyla bekar öğretmenlere bazı erkek şahısların fotoğraflarının gösterilip, kişisel özelliklerini belirterek tavsiyelerde bulunduklarını, eğer ki evlenmek istemesi halinde şahısların görüştürüldüğünü duydum. Okulda böyle evlendiğini bildiğim çiftler var. Bayramlar yaklaştığında toplantılar yapılır öğretmenlerden kurban parası vermemiz istenir, çevremizden toplamamız istenirdi. Ramazan bayramında yine zekat, fitre toplantıları olurdu. Bunlarda öğretmenlerden zekat ve fitre parası istenirdi. Yine Zaman Gazetesi ile ilgili toplantılar yapılır, gazete abonelikleri için çevremizden abone bulmamız istenirdi. Bu toplantılarda okulda görevli öğretmenleri tamamı katılırdı. Erkek öğretmenler ön sırada bayan öğretmenler arka sıralarda olurdu" dedi.

"BANA GÖRE TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİL, GÜLEN TERÖRİST DEĞİL"

Operasyon kapsamında gözaltına alınan dershane yöneticisi 41 yaşındaki Ahmet B. ise FETÖ/PDY elebaşısı Fetullah Gülen’i ’İslam alimi’ olarak gördüğünü söyledi. İfadesinde Gülen hareketinin 'silahlı terör örgütü’ olmadığını belirten Ahmet B., "Bugünkü son duruma göre Fetullah Gülen hareketi bir silahlı terör örgütü değil ve Fetullah Gülen de silahlı terör örgütü lideri değildir. Ben böyle düşünüyorum. Terör örgütü sayılması için mahkeme kararı olması lazım ama böyle bir karar yok. O yüzden de bana göre terör örgütü değildir. Fetullah Gülen’in ben İslam alimi olduğunu düşünüyorum. 15 Temmuz darbe girişimine kalkışanlarında bu cemaatle ve Fetullah Gülen hareketiyle ilgisinin olup, olmadığını bilmiyorum" diye savundu.

"HALA BAĞIM VAR"

2015 Mart ayında görev yaptığı dershaneden ayrıldığını ve cemaatle her türlü bağlantısını kestiğini anlatan Ahmet B., "Mart 2015’ten sonraki olaylar hakkında bir bilgim yoktur. Ben kendi KPSS kursumu açtıktan sonra dershaneden öğretmenler hem çalışmak amaçlı hem de kurs görmek amaçlı gelmişlerdir. Bunun dışında bir bağlantım kalmamıştır. Ancak cemaate gönül bağım eskisi kadar olmasa da devam etmektedir" ifadelerini kullandı.

Gözaltında ifade alma işlemleri süren 41 şüphelinin daha sonra adliyeye sevk edildiği belirtildi.

217 ŞÜPHELİ FETÖ’DEN TUTUKLANDI

Kırklareli’nde 15 Temmuz askeri darbe girişiminin bu yana düzenlenen operasyonlar kapsamında yaklaşık 800 kişiyle ilgili adli işlem yapıldı. Aralarında asker, polis, memur, işadamı, esnaf ve cemaate bağlı özel eğitim merkezlerindeki çalışanlarında aralarında bulunduğu 217 şüpheli tutuklandı.

Yeri: http://www.hurriyet.com.tr/cocuklarin-isimlerini-bile-gulen-koymus-40217507
Collapse


 

Adnan Özdemir  Identity Verified
Turkey
Local time: 04:59
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"FETÖ'nün "kadim abisi" Yusuf Bekmezci'nini sözleri sözde kanun gibiymiş" Sep 6, 2016

-Habertürkten alındı--
Anadolu Ajansı 06 Eylül 2016 Salı, 13:34:59 Güncelleme: 13:37:04

İzmir merkezli 4 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik düzenlenen operasyon kapsamında hakkında yakalama kararı çıkarılan ve örgütte "kadim abi" olarak bilinen Yusuf Bekmezci'nin, örgüt mensupları arasındaki anlaşmazlıkları çözmek için görev yaptığı ve sözlerinin sözde "kanun" gibi kabul edildiği belirti
... See more
-Habertürkten alındı--
Anadolu Ajansı 06 Eylül 2016 Salı, 13:34:59 Güncelleme: 13:37:04

İzmir merkezli 4 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik düzenlenen operasyon kapsamında hakkında yakalama kararı çıkarılan ve örgütte "kadim abi" olarak bilinen Yusuf Bekmezci'nin, örgüt mensupları arasındaki anlaşmazlıkları çözmek için görev yaptığı ve sözlerinin sözde "kanun" gibi kabul edildiği belirtildi

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile hareket edip örgüte ait Yamanlar Kolejinin açılışında görev alan firari zanlı Yusuf Bekmezci ile ilgili ayrıntılar ortaya çıktı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında düzenlenen operasyonda ele geçirilen belgeler ve zanlıların verdiği ifadeler doğrultusunda, Bekmezci'nin örgüt içinde farklı bir konuma sahip olduğu ve üst düzey gruplarla özel ilgilendiği kaydediliyor.

Bekmezci'nin örgüt içindeki konumu nedeniyle FETÖ/PDY üyeleri tarafından büyük ilgi gördüğü, zanlıyla fotoğraf çektirmenin de önemli bir referans kabul edildiği belirtiliyor.

MİLLİ FUTBOLCULARLA AYNI KAREDE
Bekmezci'nin örgütteki önemli konumu, operasyonda ele geçirilen FETÖ'nün "fotoğraf albümü"ne de yansıdı.
Zanlıların ikametlerindeki aramalarda, FETÖ/PDY'nin futbol yapılanması soruşturması kapsamında aranan eski milli futbolcu Arif Erdem ile Emre Belözoğlu, Hakan Ünsal ve Ahmet Yıldırım'ın örgütün "kadim abisi"yle poz verdikleri bir fotoğraf ele geçirilmişti.

Daha önceden de örgüt elebaşı Gülen ile Kazakistan ve Güney Afrika gibi ülkeleri ziyaret ettiği anlaşılan Bekmezci'nin daha sonraki süreçte sıklıkla ABD'nin Pensilvanya eyaletine giderek FETÖ elebaşıyla konuştuğu ve buradan çıkan kararları Türkiye genelindeki örgütün sözde il sorumlularına aktardığı ileri sürülmüştü.

ALT KADEMEDE YER ALANLARLA İLGİLENMİYORMUŞ
Zanlıların ifadelerinde, Bekmezci'nin örgütün alt kademesinde yer alanlarla ilgilenmediği, önemli iş adamları ve tanınmış kişilere yönelik "ders" olarak nitelendirilen sohbetlerini Bergama Akın İpek Yurdu, Akyazılı Derneği ve Şifa Üniversitesi gibi yerlerde verdiği vurgulandı.

SÖZLERİ KANUN GİBİ KABUL EDİLİYORMUŞ
İzmir'de esnaf olan ve örgüt içinde "kadim abi" olarak tanınan Yusuf Bekmezci'nin, FETÖ üyeleri arasındaki her türlü anlaşmazlığı çözen kişi olarak bilindiği, söylediklerinin "kanun" gibi uygulandığı belirtildi.

Operasyon kapsamında gözaltına alınan bir kişinin ifadesinde, birbiriyle anlaşma imkanı bulunmayan hatta mahkemeye gidenlerin, örgütün sözde "imam"ları tarafından Bekmezci'nin tarihi Kemeraltı Çarşısı'ndaki iş yerine sıklıkla götürüldüğü ve bu kişinin sözlerine itiraz edilmediği kaydedildi.

İfadesi alınan bir zanlı, Bekmezci ile ilgili şu bilgileri verdi:
"İki iş adamı arasında ticaretten kaynaklı alacak verecek meselesi nedeniyle anlaşmazlık oluşmuştu. Taraflardan biri bu konuyu mahkemeye taşıdı. Konu mahkemeye intikal edince bu iki kişi arasındaki husumet daha da büyüdü. Araya birçok kişi girdi ancak uzlaşma ortamı sağlanamadı. Sonuçta abiler bu iki kişiyi Yusuf Bekmezci'nin Kemeraltı Leblebici Han'da bulunan züccaciye dükkanına götürdü. Bekmezci abi bu iki kişinin arasını kolayca buldu çünkü onun sözüne itiraz edilmezdi."
Soruşturma kapsamında aranan Bekmezci'nin yurt dışına kaçtığı ihtimali üzerinde duruluyor.

1) Foturaflı: http://www.haberturk.com/gundem/haber/1293051-fetonun-kadim-abisi-yusuf-bekmezcinini-sozleri-sozde-kanun-gibiymis

2) Fetullahçı Terör Örgütü'nün ByLock yazışmalarından:-> "...programlardan birkaçına FBI'dan üst düzey temsilcilerin konuşmacı olarak katıldığını belirtti"
-> Yeri: http://www.haberturk.com/gundem/haber/1292696-fetoculerin-buyuk-vurgunu-makbuzda-ortaya-cikti/7


[Edited at 2016-09-07 11:06 GMT]
Collapse


 

Adnan Özdemir  Identity Verified
Turkey
Local time: 04:59
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"FETÖ'cü Öksüz, Hava Kuvvetleri’nin değil Genelkurmay’ın imamı" Sep 6, 2016

--Habertürkten alındı--
Neşet DİŞKAYA/HABER MERKEZİ 06 Eylül 2016 Salı, 03:34:41 Güncelleme: 07:53:41

15 Temmuz’dan bu yana “Hava Kuvvetleri imamı” olduğu iddia edilen Öksüz’ün aslında “Genelkurmay imamı” olduğu ileri sürüldü.

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Ankara Akıncı Üssü’nde yakalandıktan sonra çıkarıldığı mahkemede serbest bıra
... See more
--Habertürkten alındı--
Neşet DİŞKAYA/HABER MERKEZİ 06 Eylül 2016 Salı, 03:34:41 Güncelleme: 07:53:41

15 Temmuz’dan bu yana “Hava Kuvvetleri imamı” olduğu iddia edilen Öksüz’ün aslında “Genelkurmay imamı” olduğu ileri sürüldü.

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Ankara Akıncı Üssü’nde yakalandıktan sonra çıkarıldığı mahkemede serbest bırakılan Adil Öksüz’ün Muğla’nın sahil kesiminden bir tekneyle Yunan adalarına kaçacağı ihbarı üzerine polis ve Sahil Güvenlik ekipleri alarma geçti. Özellikle Bodrum, Marmaris ve Datça’da teknelerde arama yapan güvenlik güçleri, Öksüz’ün izine rastlayamadı. Her yerde aranan Adil Öksüz ile ilgili duyarlı olan vatandaşlar tarafından her gün yüzlerce ihbarın yapıldığı belirtildi.

15 Temmuz’dan bu yana “Hava Kuvvetleri imamı” olduğu iddia edilen Öksüz’ün aslında “Genelkurmay imamı” olduğu ileri sürüldü. Darbe girişiminden bir hafta önce Ankara Çankaya Çayyolu’ndaki villada ve Çukurambar’daki evde yapılan toplantılara katılan çok sayıda general ve subayın verdiği ifadelerden yola çıkan güvenlik birimlerinin, Adil Öksüz’ün “Genelkurmay imamı” olduğu yönünde ciddi bilgiler elde ettiği öğrenildi.

Gözaltına alınan ve darbe girişimi öncesi 7-8-9 ve 10 Temmuz günleri Ankara’daki toplantılara katıldığı belirlenen havacı, denizci ve karacı general ile subayların tamamının Adil Öksüz’ü tanıdığını söylemesi, Öksüz’ün FETÖ içindeki görevinin sadece ‘Hava Kuvvetleri imamlığı’ ile sınırlı olmadığını gösterdiği belirtildi. Aynı zamanda toplantılara katılan tek sivil ve imam olması, darbe planlarını ABD’ye Fethullah Gülen’e götürmesi, Öksüz’ün FETÖ’nün askeri yapılanmasının en yetkili sorumlu ‘imamı’, olduğunu gösterdiği belirtildi.

Foturaflı: http://www.haberturk.com/gundem/haber/1292846-fetocu-oksuz-hava-kuvvetlerinin-degil-genelkurmayin-imami


[Edited at 2016-09-06 14:53 GMT]
Collapse


 

Adnan Özdemir  Identity Verified
Turkey
Local time: 04:59
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"_'Mahrem imamlar' tutuklandı" Sep 6, 2016

--Hürriyetten alındı--
Anadolu Ajansı 06 Eylül 2016 - 17:40 Son Güncelleme : 06 Eylül 2016 - 17:49

15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin soruşturmada FETÖ'nün "mahrem imamlar" yapılanması ortaya çıkarıldı. FETÖ'nün MİT, asker ve polisten sorumlu "imamları" oldukları ileri sürülen 60 kişi tutuklandı

Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığınca, Akıncı 4. Ana Jet Üssünde görevli teğmenlerin ifadeleri doğrultusunda 112 kişi hak
... See more
--Hürriyetten alındı--
Anadolu Ajansı 06 Eylül 2016 - 17:40 Son Güncelleme : 06 Eylül 2016 - 17:49

15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin soruşturmada FETÖ'nün "mahrem imamlar" yapılanması ortaya çıkarıldı. FETÖ'nün MİT, asker ve polisten sorumlu "imamları" oldukları ileri sürülen 60 kişi tutuklandı

Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığınca, Akıncı 4. Ana Jet Üssünde görevli teğmenlerin ifadeleri doğrultusunda 112 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.
İl Emniyet Müdürlüğünce gözaltına alınan, savcılıktaki sorgularının ardından mahkemeye çıkarılan 72 şüpheliden 60'ı tutuklandı, 12'si ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 40 şüphelinin ise firari olarak arandığı öğrenildi.

Haklarında tutuklama kararı verilen zanlıların, örgüt mensupları arasında "mahrem imam" olarak adlandırıldıkları, örgütün güvenlik bürokrasisinden sorumlu oldukları belirtildi. Bu kişilerin, MİT personeli, asker ve polislerin, örgütün çıkarları doğrultusunda hareket etmeleri yönünde faaliyetlerde bulundukları tespit edildi.

Ayrıca, "mahrem imamlar" adı verilen bu yapının, harp okulları, siyasal bilgiler ve hukuk fakülteleri ile Polis Akademisinden mezun olanları, bürokraside FETÖ'nün amaçları doğrultusunda yönlendirdikleri bildirildi. Aralarında öğretmen, hakim, savcı, mühendis, Sayıştay denetçisi, komiser ve MİT personelinin bulunduğu "mahrem imam"ların hücre tipi örgütlendiği, kod isim kullandıkları ve örgütün kriptolu iletişim programı "ByLock"u kullandıkları kaydedildi.

Yeri: http://www.hurriyet.com.tr/mahrem-imamlar-tutuklandi-40217823
Collapse


 

Adnan Özdemir  Identity Verified
Turkey
Local time: 04:59
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"FETÖ logolarının sırrı 'çatı iddianamesi'nde" Sep 7, 2016

--Takvimden alındı--
7 Eylül 2016

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen çatı iddianamede, FETÖ’nün sızdığı tüm kamu kurumlarında örgütsel sembol olarak Halley yıldızını kullandığı, Kimse Yok Mu Derneği’nin ambleminin tek göz, Bank Asya’nın ise piramit olduğu vurgulandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan ve Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen çatı iddianamede Ter
... See more
--Takvimden alındı--
7 Eylül 2016

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen çatı iddianamede, FETÖ’nün sızdığı tüm kamu kurumlarında örgütsel sembol olarak Halley yıldızını kullandığı, Kimse Yok Mu Derneği’nin ambleminin tek göz, Bank Asya’nın ise piramit olduğu vurgulandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan ve Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen çatı iddianamede Terör örgütü FETÖ'nün yapısı ve kuruluşuna yönelik ilginç tespitler yer alıyor. İddianamede örgütün sızdığı tüm kamu kurumlarında örgütsel sembol olarak Halley yıldızını kullandığı, Kimse Yok Mu Derneği'nin ambleminin tek göz, Bank Asya'nın ise piramit olduğu vurgulanarak şu görüşlere yer verildi:

"Halley yıldızı Koza-İpek Grubunun sembolüdür ve bugün televizyonu ve gazetesi ile Kanaltürk televizyonunda da bu yıldız logo olarak kullanılmaktadır. Emniyet Genel Müdürlüğünün bazı birimlerinin de sembolü olarak kuyruklu yıldız aynı zihniyet tarafından seçilmiştir. Yine örgütün egemen olduğu Merkez Bankasının bastığı bütün banknot paralar üzerinde de Halley Kuyruklu yıldızı sembolü yer almaktadır. Bu örgüt kamu kurum ve kuruluşlarının sembol ve simgelerine fark ettirmeden bu sembolü yerleştirmiştir. Milli simgemiz ay-yıldız sanılan ama gerçekte örgütün sembolü Halley kuyruklu yıldızının seçilmesi, örgütün gücünü ve armasını her yere vurması anlamına gelmektedir."

İKİSİ DE İSTİHBARATA YAKIN
İddianamede FETÖ ile Hıristiyan Cizvit Tarikatı arasındaki benzerlik ve paralelliklere de şöyle değinildi: "Cizvitlere göre insan ruhuna ve zihnine ulaşmanın en kestirme yolu eğitim alanından ve okullardaki aktif öğretiden geçmektedir. Cemaat de aynı yolu takip etmiştir. Cizvitler dünyanın hemen her yerinde karışıklığa neden olmuş bir tarikat olarak eleştirilmiştir. Günah itiraf odalarına yakın durarak devlet işlerinde birçok sırrı elde ettikleri ve bunları tarikatın çıkarları için kullanmaya çalışmışlardır. Gülen örgütü de istihbarata ve devletin güvenliği ile ilgili gizli birimlere sızıp elde ettikleri devlet sırlarını ve kişisel sırları örgüt amacı için siyaseten kullandıklarından birer birer devletler tarafından düşman ilan edilmişlerdir (Türkiye, Azerbaycan ve Gambiya). Cizvitler dünyanın yukarıdan aşağıya değil, aşağıdan yukarıya doğru değiştirilebileceğine inanırlar. Kültürler arası diyalog onlara göre önemlidir. Bunlar cemaat içinde önemlidir.

CİZVİT KOLEJLERİ
Cizvit tarikatının bütün üyeleri otorite sahibi bir idareciye itaat ederler. F. Gülen de kendisine itaat edilmesini ve daha ileri seviyede bağlanılmasını şart koşar. Cizvitler hiçbir zaman manastır hayat tarzını benimsememişlerdir. Tarikatın evleri vaizler için sürekli bir teoloji okulu olarak kullanılmıştır. Fetullah Gülen'de cami ve cemaat işinden kaçmış ve benzer şekilde Işık Evleri açmıştır. Cizvit tarikatı elemanlarının eğitim amaçlarını muhteva ve metotlarını en ince ayrıntılarına kadar planlayarak uygulayan bir cemaattir. Bütün dünyada şöhret yapan Cizvit Kolejleri bu eğitim sisteminin eseridir. Bütün bu özellikler aynen Gülen cemaatinde de vardır.

KURTULUŞ İNANCI
Cizvit anlayışında, kilise dışında kurtuluş, FETÖ'de cemaat dışında kurtuluş yoktur. Cizvitler ve kilisenin Hıristiyanlığın diğer din ve kültürlere aşılanması çalışmasının Türkiye'de gönüllüleri Fetullahçılar olmuştur. Topluma aşılama (implant) için adaptasyon (acculturation) Gülen ve örgütü üzerinden gerçekleştirilmiştir.

Logoların ve haberin yeri: http://www.takvim.com.tr/guncel/2016/09/07/feto-logolarinin-sirri-cati-iddianamesinde
Collapse


 

Adnan Özdemir  Identity Verified
Turkey
Local time: 04:59
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"Boydak Holding'e bağlı 41 şirket satılacak" Sep 7, 2016

--Takvimden alındı--
7 Eylül 2016

Fethullahçı Terör Örgütü'yle mücadele kapsamında çıkarılan son Kanun Hükmünde Kararname kapsamında el konulan ilk şirket Boydak Holding'e bağlı 41 şirket satışa çıkıyor.

Fethullahçı Terör Örgütü'yle mücadele kapsamında çıkarılan son Kanun Hükmünde Kararname kapsamında el konulan ilk şirket Boydak Holding oldu. Kararname şirketlere kayyum atanması yerine el konulan şirketlerin doğruda
... See more
--Takvimden alındı--
7 Eylül 2016

Fethullahçı Terör Örgütü'yle mücadele kapsamında çıkarılan son Kanun Hükmünde Kararname kapsamında el konulan ilk şirket Boydak Holding'e bağlı 41 şirket satışa çıkıyor.

Fethullahçı Terör Örgütü'yle mücadele kapsamında çıkarılan son Kanun Hükmünde Kararname kapsamında el konulan ilk şirket Boydak Holding oldu. Kararname şirketlere kayyum atanması yerine el konulan şirketlerin doğrudan TMSF'ye devredilip satılmasına olanak sağlıyor.

TMSF'YE DEVREDİLDİ
7.5 milyar liralık cirosu olan Boydak Grubu, en büyük 500 sanayi şirketinin 7'sini de bünyesinde barındırıyor. FETÖ'ye finans sağladığı gerekçesiyle holdinge el konuldu, grup bünyesindeki 41 şirketin tamamı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na geçmiş oldu.

Grubun kamuoyunda en bilinen şirketleri İstikbal, Mondi ve Bellona yurtiçi ve dışında 2 bin 500 bayiyle çalışıyordu.

İLK DEVREDİLEN HOLDİNG
Boydak Holding'e 18 Ağustos'ta 5 kişilik kayyum atandı. Ancak son yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname ile kayyum uygulaması kaldırıldı ve bu kapsamda fona devredilen ilk şirket de Boydak Holding oldu.

BUNDAN SONRA NE OLACAK?
TMSF ilk etapta şirketlerin mali yapısını inceleyecek. Kurtarılamayacak durumdaki şirketler hızla tasfiye edilecek. Bu şirketlerden Fethullahçı terör örgütüne para aktarımından sorumlu olanlar tespit edilecek. Eğer şirketler satılabilir durumdaysa satış süreci başlatılacak.

EN KISA SÜREDE SATILACAK
Hangi şirketin hangi yöntemle satılacağı her birinin özel durumuna bağlı olacak. TMSF şirketleri uzun süre elinde tutmadan mümkün olan en kısa sürede satac

Yeri: http://www.takvim.com.tr/guncel/2016/09/07/boydak-holdinge-bagli-41-sirket-satilacak
Collapse


 

Adnan Özdemir  Identity Verified
Turkey
Local time: 04:59
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"FETÖ'cü iş adamlarının mal varlıklarına el konuldu" Sep 7, 2016

--Takvimden alındı--
7 Eylül 2016

FETÖ'ye finansal ayağına operasyon kapsamında gözaltına alınan ve aralarında Akfa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aktaş, İhlas Holding eski Üst Yöneticisi Cahit Paksoy ile Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan'ın da bulunduğu 41 şüphelinin mal varlıklarına el konuldu.

Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) finansal destek sağladıkları iddiasıyla Akf
... See more
--Takvimden alındı--
7 Eylül 2016

FETÖ'ye finansal ayağına operasyon kapsamında gözaltına alınan ve aralarında Akfa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aktaş, İhlas Holding eski Üst Yöneticisi Cahit Paksoy ile Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan'ın da bulunduğu 41 şüphelinin mal varlıklarına el konuldu.

Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) finansal destek sağladıkları iddiasıyla Akfa Holding ve 44 alt şirketine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında Akfa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aktaş, İhlas Holding eski Üst Yöneticisi Cahit Paksoy ile Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan'ın da bulunduğu 41 şüphelinin mal varlıklarına el konuldu.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ/PDY'ye finansal destek sağladığı iddiasıyla Akfa Holding ve 44 alt şirketine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, 120 şüpheli hakkında gözaltı kararı alınmış, bu şüphelilerden 102'si yakalanmıştı.

Gözaltına alınan şüphelilerden bir kısmı ifade alma işleminin ardından serbest bırakılırken 85 şüpheli hakkında tutuklama, adli kontrol ve mahkemeden serbest bırakma işlemi gerçekleştirilmişti.

Soruşturmayı yürüten savcılık, 85 şüpheli hakkında "FETÖ/PDY terör örgütü yöneticiliği ve üyeliği", "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs", "suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklamak", "terörizmin finansmanı hakkındaki kanuna muhalefet" ve"nitelikli dolandırıcılık" gibi suçları işlediklerine dair kuvvetli suç şüphesi bulunduğu gerekçesiyle mal varlıklarına el koyma kararı verilmesini talep etti.

Talebi değerlendiren Anadolu 2. Sulh Ceza Hakimliği, savcılığın talebinin kısmen kabulüne karar vererek, aralarında Akfa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aktaş, eşi Yeliz Aktaş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ferhat Aktaş, İhlas Holding eski Üst Yöneticisi Cahit Paksoy ile Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan'ın da bulunduğu 41 şüpheli hakkında kuvveti suç şüphesi bulunduğu gerekçesiyle 668 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin 3/1. maddesi ile değişik Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 128. maddesi uyarınca tüm mal varlıklarına el konulmasına karar verdi.

Mal varlıklarına el konulan diğer şüphelilerin isimleri ise şöyle:

"Hasan Sayın, Ali Ulvi Orhan, Gökhan Özdemir, Yasemin Duran, Hüseyin Hulki Akyol, Şiar Molovalı, Necati Erkan, İsmail Aksoy, Şermin Işıl Tezcan, Fuat Şimşek, Gülsüm Pendar, İsmail Korucu, Veli Tan Kirtiş, Zekeriya Akbulut, İlhan Altun, Ömer Faruk Tuna, Hüseyin Türkkan, Mehmet Kesim, İbrahim Sayın, Murat Sungurlu, Asım Sayın, Yunus Cengiz, Muhammet Kaya, Senih Tan, Alper Hıdımoğlu, Ali Rıza Kuzgun, Nevzat Hekimoğlu, Bilal Murat Tokay, Murat Okşak, İsmail Canan, Oya Sungurlu, Selim Kılıç, Hayrettin Uç, Fatih Kolcuoğlu, Rebil Metin Görgeç."

Soruşturma kapsamında, Fatih Aktaş, Ferhat Aktaş, Fikret İnan ve Cahit Paksoy'un da aralarında bulunduğu 39 şüpheli tutuklanmıştı.

Yeri: http://www.takvim.com.tr/guncel/2016/09/07/fetocu-is-adamlarinin-mal-varliklarina-el-konuldu
Collapse


 

Adnan Özdemir  Identity Verified
Turkey
Local time: 04:59
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"FETÖ'cü İpek’in malikanesinde yıkım başladı" Sep 7, 2016

--Takvim gazetesinden alındı--
7 Eylül 2016

FETÖ'nün en büyük finansörü olan Koza İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek’in annesi Melek İpek’in Gölbaşı İncek’te bulunan evinin önündeki duvar yolu gasp ettiği gerekçesi ile yıkıldı.

Ankara'nın Gölbaşı İncek Mahallesi 111177 ada 11 numaralı ve 111178 ada 5 numaralı parseller hakkında yolun gasp edilmesinin tespit edilmesinin ardından harekete geçen Gölbaşı Bele
... See more
--Takvim gazetesinden alındı--
7 Eylül 2016

FETÖ'nün en büyük finansörü olan Koza İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek’in annesi Melek İpek’in Gölbaşı İncek’te bulunan evinin önündeki duvar yolu gasp ettiği gerekçesi ile yıkıldı.

Ankara'nın Gölbaşı İncek Mahallesi 111177 ada 11 numaralı ve 111178 ada 5 numaralı parseller hakkında yolun gasp edilmesinin tespit edilmesinin ardından harekete geçen Gölbaşı Belediyesi malikanenin duvarını yıkma kararı aldı.Sabah saatlerinde Gölbaşı Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Kaçak Yapı Kontrol Ekibi ve Gölbaşı Zabıta ekipleri Melek İpek'in Ankaraİncek'teki evine geldi.

MEHTER MÜZİĞİ EŞLİĞİNDE YIKTILAR
Olması muhtemel olayların yaşanmaması için Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de yıkım sırasında olay yerinde hazır bulundu. Yıkım esnasında İpek ailesinden kimse malikaneye gelmezken belediye ekipleri yıkımı mehter müziği eşliğinde gerçekleştirdi.

ŞUBAT AYINDA TEBLİGAT GÖNDERİLMİŞTİ
Gölbaşı Belediyesi, Karadal Sokak'ı çıkmaz sokak haline getirmesi ve kendi şahsi yollarına dönüştürdüğü gerekçesiyle İpek Ailesi'ne geçtiğimiz Şubat ayında gönderdiği tebligatta yolu kesen bahçe duvarlarının yıkılmasını ve yolun eski haline getirilmesini istemişti. Şubat ayında gönderilen tebligatta verilen 60 günlük sürenin dolması üzerine Gölbaşı Belediyesi ekipleri İncek'te bulunan malikaneye gelerek duvarı yıkmak için çalışma başlatmıştı ancak İpek Holding'in avukatları yıkım ile ilgili yürütmeyi durdurma kararının olduğunu belirterek yıkıma itiraz etmişti ve yıkım gerçekleştirilememişti.

YASAL İŞLEM BAŞLATILARAK YIKILDI
Gölbaşı Belediyesi yetkilerince yapılan açıklamada, "Gölbaşı ilçesi İncek Mahallesi 111177 ada 11 numaralı ve 111178 ada 5 numaralı parsellerde Melek İpek ve Koza İpek Holding AŞ. tarafından onaylı proje ve ruhsatlarına aykırı olarak kapatılan yol için Belediyemizce 02.02.2016 tarihinde Belediye encümen kararlarıyla yıkım kararı alınmıştı. Bu kararlara ilişkin Koza İpek Holding AŞ. ve Melek İpek tarafından Ankara 15. İdare Mahkemesi ve Ankara 3. İdare Mahkemesi nezdinde açılan davalarda verilen yürütmeyi durdurma kararları 14 Temmuz 2016 tarihi itibariyle reddedilmiştir. Bunun üzerine belediye ekiplerince yasal işlemler başlatılarak yıkım işlemleri başlatılmıştır" ifadeleri kullanıldı.

İşte o ultralüks duvarlar: http://www.takvim.com.tr/guncel/2016/09/07/fetocu-ipekin-malikanesinde-yikim-basladi

Yıldırım Gürses besteli, mehter marşlı, alacağını alamadığı için yıkıma sevinen duvar işçili vidyo burada: http://odatv.com/vid_video.php?id=8E772


===========
==============
ADO_YORUM: Duvar da duvarmış hani. Ömrü hayatımda böyle bir duvarım olmadı hiç. Ermenekteki bahçelerimizin alt taraflarına da duvar yapılırdı yüzyıllardır ama böyle lüküs değildi, toros taşlarından betonsuz yığma duvarlardı, helalindendi, 800 yıllık duvarlarımız vardı...
_______________________________________

[Edited at 2016-09-07 21:57 GMT]
Collapse


 
Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

UYARI: Dikkat Scam

Advanced searchSDL MultiTerm 2021
One central location to store and manage multilingual terminology.

By providing access to all those involved in applying terminology (such as engineers, marketers, translators, and terminologists), our terminology management solution ensures consistent and high-quality content from source through to translation.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search