Konu önemli değil mi?!
Thread poster: Selcuk Akyuz

Selcuk Akyuz  Identity Verified
Turkey
Local time: 16:16
Member (2006)
English to Turkish
+ ...
May 2, 2011

20.000 kelimelik bir iş ilanına konusunu bile bilmeden teklif verenler olduğunu görünce şaştım doğrusu. Tıp, hukuk, pazarlama, oyun çevirisi fark etmez, iş olsun da arkeoloji çevirisi de yaparım bilgisayar programı yerelleştirmesi de yaparım diyen 16 arkadaşımıza helal olsun diyorum sadece

Gül Kaya  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 14:16
Turkish to English
+ ...
Hiç şaşmam May 2, 2011

Selçuk bey, hangi ilandı bu görmedim? Ama hiç şasırmam açıkcası. Yeni yeni açık artırma siteleri ortaya çıkıp duruyor. Moralinizi bozmak istemiyorsanız oralarda verilen tekliflere bakmamanızı öneriyorum. Meraktan bakmıştım ama kendini profesyonel çevirmen olarak gören kişilere göre yerler değil.

Dagdelen  Identity Verified
Turkey
Member (2010)
German to Turkish
+ ...
18 olmuş! (22:26 h) May 2, 2011

Selcuk Akyuz wrote:

20.000 kelimelik bir iş ilanına konusunu bile bilmeden teklif verenler ...
helal olsun diyorum sadece

Bi ben eksik kaldım galiba.

Emin Arı  Identity Verified
Turkey
Member
English to Turkish
+ ...
Ciddiyetsiz teklifler... May 3, 2011

Bu tür firmaların verdiği ilanları dikkate almıyorum. Ciddi ve profesyonel bir çeviri bürosu, çevirinin konusunu, teslim süresini ve diğer detayları muhakkak belirtir. Bu İspanyol firması tam anlamıyla ciddiyetsiz ve lakayt.

Çeviriye teklif veren arkadaşları ben de anlamakta zorluk çekiyorum. Konu nedir? Kullanım kılavuzu mu yoksa Sheakspere'den soneler mi? Bunları bilmeden teklif vermek, hem de ciddiyetsizliği bu kadar bariz bir firma ile çalışmak tam anlamıyla kumar.

ATIL KAYHAN  Identity Verified
Turkey
Turkish to English
+ ...
Konu Zorunlu Degil mi? May 3, 2011

Bir Kudoz sorusu sorarken nasil konuyu vermek zorunlu ise, bir is ilani verirken de konuyu belirtmek zorunlu olmali. Üstelik bunu yapmak drop-down menüler yardimiyla son derece basit. Ben sahsen is ilanlarinda konu vermenin zorunlu oldugunu sanirdim. Aksini ögrenince sasirdim.

Silifke
Neden şaştınız, anlamadım. May 15, 2011

Trados'u var, osiarı var, bi de tercümanım ben, evde sülalecek bu işi yapıyoruz diyeni var, ha bir de bunlara "abi 100 sayfa, akşama yetişmesi lazım, 80 sayfasını bi arkadaşa verdik, 20 sayfasını sen alır mısın", ya da "valla kayınvalidem geldi, bunu başkasına verin" diyeni var. 10 sayfa işi alıp, bir ay sonra arandığında "son satırını yazıyom" diyeni var. Bir de işi kapıp, aralarına katılan 16 arkadaşımıza haksızlık edenler var

Selcuk Akyuz wrote:

20.000 kelimelik bir iş ilanına konusunu bile bilmeden teklif verenler olduğunu görünce şaştım doğrusu. Tıp, hukuk, pazarlama, oyun çevirisi fark etmez, iş olsun da arkeoloji çevirisi de yaparım bilgisayar programı yerelleştirmesi de yaparım diyen 16 arkadaşımıza helal olsun diyorum sadece

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Konu önemli değil mi?!

Advanced search

CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »
PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search