DNS ayarları
Thread poster: aydin kaya

aydin kaya  Identity Verified
Local time: 21:49
English to Turkish
+ ...
Sep 11, 2011

Bu saatte hem de hafta sonu uyanık olan herkese acıyarak selamlarımı sunuyorum.

Daha önce hasbelkader bir siteden yapmış olduğum dns ayarı sayesinde hiçbir siteye erişimde bir sıkıntı yaşamıyordum. Ancak makineyi formatladıktan sonra sık kullandığım sitelerden seslisozluk.com sitesine erişimin mahkeme emri ile kapatılmış olduğunu öğrendim. Erişim sıkıntılarını ortadan kaldırabilecek bir yol bilen varsa ve yardımcı olursa kendisine müteşekkir olurum.

Buraya kadar olan kısım kişiseldi, bundan sonrasında yüce Türk Mahkemelerinin adaletine, kararlarına saygılarımı sunuyorum. Tartışmak isteyen buyursun.

Ozgur Demirel  Identity Verified
Turkey
English to Turkish
+ ...
seslisozluk ve Google DNS Sep 11, 2011

.com.tr'yi deneyin. Yeni açtılar.

DNS içinse ilk tercih Google DNS: 8.8.8.8 ve 8.8.4.4

Yoksa OpenDNS deneyin.

Gülnur Seyhanoğlu  Identity Verified
Turkey
English to Turkish
+ ...
sesli sözlük Sep 12, 2011

Sesli sözlük sitesine IP numarasıyla girilebiliyor:

http://174.123.216.18/

Şadan Öz  Identity Verified
Turkey
English to Turkish
Tureng Sep 12, 2011

Söz konusu dil çifti İngilizce-Türkçe-İngilizce ise, ben Seslisözlük'te bulup da Tureng'de bulamadığım herhangi bir şey hatırlamıyorum.
Yıllar önce yazmıştım ve gördüğüm kadarıyla bugün de pek bir değişiklik yok bu cephede:
www.zargan.com (iş, ticaret, bankacılık vb.)
www.tureng.com (her nevi)

Tureng açık, kollektif bir çalışma olduğu için "attırıbüsyon" da mevcut yer yer ama beni pek çok Google ve sözlük aramasından kurtarmıştır.

barisay
Turkey
Detaylı bilgi Mar 11, 2015

DNS Ayarları için detaylı bilgiye dnsayaridegistirme.com adresinden ulaşabilirsiniz.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

DNS ayarları

Advanced search

SDL Trados Studio 2019 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2019 has evolved to bring translators a brand new experience. Designed with user experience at its core, Studio 2019 transforms how new users get up and running and helps experienced users make the most of the powerful features.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search